Poznaj swojego dzielnicowego

Poznaj swojego dzielnicowego

Rejony służbowe, kontakt,plany działań priorytetowych,realizowane przez dzielnicowych od 01.01.2023 do 31.12. 2023 r.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych
 asp. szt. Iwona Sztajbert
tel. 47 846 32 26

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--- Rejon nr 1 - sierż.Jacek Korecki

 

Rejon nr 1 --- sektor 1
sierż. Jacek Korecki tel. służb: 47 846 32 46 kom,  723 634 666

dzielnicowy.opoczno1@opoczno.ld.policja.gov.pl

                                                             

Ulice: Generała K. Bończy-Załęskiego, Kolberga, Nowa, Parkowa, Łąkowa, Żesławskiego, Zielona, Mieszka I-go, Aleja Dąbrówki, W. Łokietka, B. Chrobrego,
B. Krzywoustego, Waryńskiego, Starzyńskiego, Chopina, Hubala, Błonie, Wałowa, Aleja Sportowa, Szewska, Rzeczna, Kowalskiego, Plac Zamkowy, Plac Kościuszki, Plac Kilińskiego / strona wschodnia od ulicy Bończy-Załęskiego / Sobieskiego / strona wschodnia od ulicy Bończy-Załęskiego /, Inowłodzka, Kościelna, Staromiejska, Piwna Piaseczna, Garncarska, Targowa, Drzymały Wąska, Krótka, Libiszewska, Daleka, Kołomurna, Perzyńskiego, Moniuszki, Batorego, Stodolna, Kwiatowa, Liliowa, Różana, Narcyzowa, Krokusowa, Św. Marka, Św. Jana, Św. Jadwigi, Św. Wojciecha, Księdza Władysława Gąsiorowskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Solidarności, Św. Łukasza, Św. Bartłomieja, Generała Władysława Sikorskiego, Św. Piotra, Św. Stanisława, Księdza Jerzego Popiełuszki, Św. Marii Magdaleny, Św. Mateusza, Generała Stefana „Grota” Roweckiego, Jaworowa, Rolna,


PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 1 na okres od 01. 01. 2024 roku  do 30. 06. 2024 roku

1.Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie  służbowym:
 Do głównych zagrożeń występujących w rejonie służbowym nr 1 zaliczyć należy częste zakłócenia po-rządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym oraz grupowanie się małoletnich za-grożonych demoralizacją,  które występują szczególnie w rejonie ulicy Piłsudskiego   w Opocznie, gdzie znajduje się nowo powstały pasaż handlowy S1. Zagrożenia te występują w porze wieczorowo - nocnej. Zagrożenie zdiagnozowano na podstawie zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpie-czeństwa, bieżącej analizy stanu bezpieczeństwa prowadzonej przez dzielnicowego oraz na podstawie informacji uzyskanych od mieszkańców rejonu, w którym zagrożenie występuje. Schemat działania sprawców jest następujący: dochodzi do zakupu znacznej ilości alkoholu, który następnie jest spożywa-ny na parkingu przed zaparkowanymi pojazdami. W miarę spożycia alkoholu, dochodzi do coraz gło-śniejszego zachowania się osób znajdujących na terenie pasażu, zakłócania porządku publicznego bra-wurowej jazdy samochodami, które to zjawisko częstokroć przedłuża się do późnych godzin nocnych, daleko wykraczających poza godzinę 22:00. Problem ten nasila się głownie w weekendy i dotyka szcze-gólnie mieszkańców pobliskich domów jednorodzinnych oraz innych osób.

      2.  Zakładany cel do osiągniecia:
Niwelacja zjawiska, spożywania alkoholu w miejscach ustawowo objętych zakazem, zakłócania porząd-ku publicznego występująca w rejonie służbowym nr 1. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego, gdzie za zrealizowanie działania uznaje się spadek ilości negatyw-nych zachowań społecznych polegających  na spożywaniu alkoholu w miejscach ustawowo objętych zakazem, na zakłóceniu porządku publicznego w ocenie społeczności rejonu. Ocenę społeczności będzie badał dzielnicowy w ramach rozpoznania i rozmów z mieszkańcami. Ważnym aspektem oceny będzie również analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ilość podejmowanych interwencji przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KPP Opoczno i Straży Miejskiej oraz sposób ich zakończenia.


3.Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań:
Termin działania 01.01.2024 do 30.06.2024.
Działaniem szczególnie wskazanym do realizacji zamierzonego celu w ramach przedmiotowego planu jest objecie rejonu służbą patrolowa i obchodową oraz w przypadku ujawnienia czynów zabronionych stosowanie przez funkcjonariuszy zdecydowanej represji karnej w stosunku do osób dopuszczających się zachowań niezgodnych z prawem. Prowadzenie bieżących rozmów z mieszkańcami pobliskich domów jednorodzinnych celem pozyskiwania informacji dotyczących negatywnych zachowań osób korzystają-cych z parkingu przy nowym pasażu handlowym  aby eliminować proceder spożywania alkoholu, zakłó-cania porządku publicznego oraz grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją w trakcie bie-żących służb obchodowych. Bieżące propagowanie wśród mieszkańców Krajowej Mapy Zagrożeń Bez-pieczeństwa celem umieszczania informacji o zagrożeniach w rejonie objętym planem.. Prowadzenie spotkań profilaktycznych w pobliskiej szkole w terminach uzgadnianych z gronem pedagogicznym celem kreowania wśród młodzieży zachowań zgodnych z prawem oraz informowanie o konsekwencjach jego łamania.
Do 05.01.2024r wystosowanie pisma do WRD KPP Opoczno o objęcie nadzorem miejsca działania planu priorytetowego.
Do 05.01.2024r wystosowanie pisma do Wydziału Nieletnich i Patologii KPP Opoczno.
Do dnia 15.01.2024r rozmowa z kierownikami sklepów oferującymi sprzedaż alkoholu w rejonie działań planu priorytetowego tj sklep Biedronka oraz Pijalnia Piwa.
Do dnia 15.01.2024 nawiązanie współpracy z zarządczą obiektu Centrum Handlowe S1 w zakresie bieżą-cego informowania dzielnicowego o wszelkich nieprawidłowościach występujących na terenie parkingu centrum handlowego S1  

4.Podmioty Współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie – Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne – kontrole rejonu zagro-żonego negatywnym zjawiskiem oraz zdecydowane działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Opocznie- patrolowa-nie rejonu w którym występuje zagrożenie oraz zdecydowana reakcja na wszelkie czyny zabronione popełniane przez nieletnich.
Straż Miejska w Opocznie - patrolowanie rejonu, w którym występuję zagrożenie w ramach działań prewencyjnych oraz zdecydowana reakcja na wszelkie czyny zabronione w miejscu objętym planem priorytetowym.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Opocznie – spotkania profilaktyczne z młodzieżą prowadzone przez dzielnicowego.
Zarządcza obiektu Centrum Handlowe S1  zaproponować wstawienie znaków zakaz wjazdu w godz 23.00-6.00
 5.Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym:
Informowanie mieszkańców o podjętych działaniach lub zamiarze podjęcia działań prewencyjnych na spotkaniach z mieszkańcami i w trakcie bieżącego wykonywania zadań służbowych.
Umieszczenie informacji o prowadzonych działaniach na stronie internetowej KPP w Opocznie oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Opocznie.

 

 

  ..................................................................................................................................................................................                 
                                                                                                                                                                                                                      --- Rejon nr 2 - st. sierż. Adrian Gwiazda

 

 

--- Rejon nr 2 --- sektor 1 st. sierż. Adrian Gwiazda tel. służbowy:47 846 3246, kom. 723 634 608

dzielnicowy.opoczno2@opoczno.ld.policja.gov.pl

Ulice Partyzantów - strona wschodnia od ul. Piotrkowskiej w kierunku północnym, ul. Biernackiego, Rondo Rotmistrza H. Mieroszewskiego, Skłodowskiej, Harcerzy, M. Galińskiego, Aleja abp. Z. Zimowskiego, Konopnickiej, Norwida, Słowackiego, Graniczna, Spacerowa, Żeromskiego, M. Kolbe, Polna, Jana Pawła II, Świerkowa, Wierzbowa, Tujowa, Wiązowa, Jodłowa, Orzechowa, Modrzewiowa, Morwowa, Lipowa, Klonowa, Kasztanowa, Jesionowa, Akacjowa, Jarzębinowa, Głogowa, Grabowa, Dębowa, Czeremchowa, Bukowa, Brzozowa,
 

PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 2 na okres od 01.01.2024 roku  do 30.06.2024 roku

1.    Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
Do głównych zagrożeń występujących w rejonie 2 zaliczyć należy częste spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie porządku publicznego jak również grupowanie się osób w tym małoletnich zagrożonych demoralizacją przed i za blokami  przy ul. Żeromskiego 1 w Opocznie. Zjawisko zgłaszane było za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przez mieszkańców bloków przyległych jak i bezpośrednio dzielnicowemu podczas rozmów prowadzonych z mieszkańcami . Do procederu dochodzi przeważnie w godzinach dopołudniowych w trakcie trwania długich przerw w Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego oraz wieczornych.

             
2.    Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakładanym celem do osiągniecia poprzez działania planu priorytetowego jest ograniczenie w 70 % wszelkich przejawów łamania prawa poprzez wzmożone kontrole miejsca przez dzielnicowego, funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP Opoczno, funkcjonariuszy Zespół ds. Nieletnich i Patologii oraz Straży Miejskiej w Opocznie. Informowanie mieszkańców o wdrożonym planie działania priorytetowego oraz rozmieszczanie informacji na tablicach informacyjnych w klatkach schodowych. Zakładanym celem do osiągnięcia jest ograniczenie w 70% zjawiska spożywania alkoholu w miejscach ustawowo objętych zakazem jego spożywania oraz zaśmiecania, zakłócania porządku publicznego. Przedmiotowe zagrożenie występuje szczególnie na skwerze zielonym za blokiem przy ul. Żeromskiego 1 w Opocznie. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie  zadowolenia społecznego, gdzie za zrealizowanie zakładanego celu uznaje się spadek ilości zachowań społecznie uciążliwych polegających na spożywaniu alkoholu w miejscach ustawowo objętych zakazem, zaśmiecania miejsc publicznych, zakłócania porządku  publicznego w ocenie społeczności rejonu, w którym zagrożenie występuje. Wyżej wymienione zagrożenia zgłaszane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz mieszkańców ulicy Żeromskiego 1. Ocenę społeczności będzie badał dzielnicowy w ramach rozpoznania przydzielonego rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez rozmowy z mieszkańcami.

3.    Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.
Termin Realizacji od 01.01.2024 r. do 30. 06.2024 roku. Objęcie rejonu codzienną służbą patrolową i obchodową. Rozmowy z mieszkańcami  bloku przy ul. Żeromskiego 1w Opocznie, celem pozyskiwania informacji dotyczących osób przebywających w rejonie skwerku zielonego za blokiem celem zapobiegania, zaśmiecania powyższych miejsc, spożywania alkoholu oraz palenia papierosów przez małoletnich. Propagowanie KMZB celem umieszczenia przez mieszkańców informacji o zagrożeniu w w/wym. rejonie . Umieszczenie informacji na tablicy informacyjnej MDK Opoczno. Spotkania profilaktyczne z młodzieżą Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie w tematach wcześniej uzgodnionych z wychowawcami klas. Patrole w rejonie objętym planem priorytetowym funkcjonariuszy SM Opoczno.  Rozmowy z właścicielami placówek oferujących do sprzedaży alkohol w obrębie miejsca objętego planem priorytetowym.

4.    Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem  planowanych przez nie do realizacji zadań:
- Straż Miejska w Opocznie- patrolowanie rejonu, w ramach zadań do służby.
- Miejski Dom Kultury w Opocznie ul. Biernackiego 4- udostępnienie tablic ogłoszeń
- Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie – spotkania profilaktyczne z młodzieżą prowadzone przez dzielnicowego w terminach uzgodnionych wcześniej z gronem pedagogicznym.
- Spotkanie ze spółdzielnią do 1.02.2024 roku

5.    Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym:
- informowanie mieszkańców bloku w trakcie wykonywania zadań służbowych
- informowanie mieszkańców o podjętych działaniach lub zamiarze podjęcia działań prewencyjnych na spotkaniach z mieszkańcami
- umieszczanie informacji na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie

 

 

 

 

 

..................................................................................................................................................................................                 

--- Rejon nr 3- 

Rejon  nr 3 sierż.szt. Marcin Janus

--- Rejon nr 3 --- sektor 1
 47 846 32 46, kom.  693 997 219

dzielnicowy.opoczno3@opoczno.ld.policja.gov.pl

Ulice: Partyzantów – od ul. Piotrkowskiej do końca – strona zachodnia, Biernackiego od Partyzantów, Kossaka, Kopernika, Armii Andersa, W. Pileckiego, Armii Krajowej, Słoneczna, Westerplatte, Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Powstańców Wielkopolskich, Matejki, Wyspiańskiego, Leśna, Witosa, Małachowskiego, Długa, Przemysłowa, Ceramiczna, Krasickiego, Torowa, Północna, Sosnowa, Wymysłów

PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr  3 na okres od 01.01.2024r. roku  do 30.06.2024r.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie własnych obserwacji, dokonywanych w trakcie obchodu rejonu nr 3 oraz informacji uzyskanych od mieszkańców bloków przy ulicy Partyzantów 45 w Opocznie stwierdzono, iż jednym z głównych zagrożeniem występującym  w podległym rejonie służbowym jest spożywanie alkoholu, zaśmiecanie   i zakłócanie porządku publicznego w rejonie tzw. murku mieszczącego się obok Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” przy ul. Partyzantów 45 w Opocznie. Do procederu dochodzi przeważnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, a  w szczególności w weekendy. Osoby spożywające alkohol w w/w miejscu często po sobie pozostawiają nieczystości w postaci szklanych butelek, puszek i innych śmieci. Problem ten bezpośrednio dotyka mieszkańców okolicznych bloków, którzy przechodzą tamtędy wracając czy idąc do pracy jak również udając się na zakupy do sklepów znajdujących się w pobliżu wskazanego miejsca. Ponadto często przechodzą tamtędy dzieci wracające ze szkoły lub udające się na pobliskie place zabaw a widok nietrzeźwych, przeklinających dorosłych powoduje u nich strach.    

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Eliminacja zjawiska spożywania alkoholu oraz występowania innych wykroczeń społecznie uciążliwych w miejscu ustawowo objętym zakazem zakłócania porządku publicznego. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego, którą będzie badał dzielnicowy poprzez rozmowy z mieszkańcami pobliskich bloków w trakcie codziennej służby. Ważnym a w zasadzie kluczowym aspektem oceny działania priorytetowego będzie propagowanie zagadnienia KMZB oraz bieżąca analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji lokalne społeczeństwo będzie miało realny udział w zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim rejonie a tym samym przyczyni się do ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania zagrożeń. Podstawowym narzędziem do osiągnięcia zakładanego celu będą częste kontrole dokonywane przez dzielnicowego i funkcjonariuszy OPI KPP Opoczno.


3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.
        
        Termin wszelkich działań, które zostały zaplanowane w trakcie realizacji planu priorytetowego to 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.
Kontrola w godzinach popołudniowych i wieczornych w rejonie murku znajdującego się przy budynku objętym adresem Partyzantów 45 (przede wszystkim w weekendy). Uwzględnienie w zadaniach do służby patrolowo-interwencyjnej powyższego miejsca jako zagrożonego, wymagającego częstych kontroli. Bezwzględne karanie sprawców wykroczeń popełnianych w w/w miejscu adekwatnie do popełnianych czynów.
Pisemna informacja do OPI KPP w Opocznie w celu objęcia szczególnym nadzorem w ramach służby w/w miejsca,
Przekazanie informacji do mieszkańców pobliskich bloków za pośrednictwem Spółdzielni Mieszkaniowej - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji dotyczącej planu priorytetowego i jego założeń społeczności lokalnej na spotkaniach profilaktycznych we wcześniej zaplanowanych terminach a także sukcesywna analiza postępów w realizacji planu na podstawie ilości podjętych we wskazanym miejscu interwencji Policji oraz ilości zgłoszonych przez lokalną społeczność zakłóceń porządku do zarządu wspólnoty.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

Straż Miejska w Opocznie

Wspólnota Mieszkaniowa „Nasz Dom” - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji  o prowadzonych działaniach mieszkańcom podległych bloków znajdujących się w obrębie działania planu priorytetowego oraz pomoc w realizacji spotkań z mieszkańcami bloków a także udostępniania pomieszczeń do ich przeprowadzenia.


5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego przez zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej „Nasz Dom” na tablicy ogłoszeń.

Informowanie mieszkańców o podjętych działaniach na spotkaniach
z mieszkańcami oraz w ramach innych przedsięwzięć podejmowanych przez dzielnicowego czy wspólnotę.

 

..................................................................................................................................................................................                 

 

Rejon nr 4 - sierż. szt. Aleksandra  Grzywacz

 

--- Rejon nr 4 --- sektor 1
sierż. szt. Aleksanda Grzywacz - tel. służbowy: 47 846 32 46,   kom.  723 634 613

dzielnicowy.opoczno4@opoczno.ld.policja.gov.pl

 Ulice: Piotrkowska, ul. Partyzantów od ul. Kuligowskiej do ul. Piotrkowskiej, Dworcowa, Dworzec PKP, PKS, Stacja Opoczno Południe, Towarowa, Kuligowska, osiedle za Wulkanem, Działkowa, Szkolna, Staszica, Puchały, Ogrodowa, Mokra, Wiejska, Kolejowa, Zakątna, Limanowskiego, Skalna, Robotnicza, Kamienna, Wapienna, Mostowa, Przedszkolna, Spokojna, Łazienna, Cicha, 1-go Maja, Szpitalna, Janasa, Zjazdowa, Plac Kilińskiego / strona zachodnia od ulicy Bończy-Załęskiego /, Sobieskiego / strona zachodnia od ulicy Bończy-Załęskiego /, Kazimierza Wielkiego, Plac Strażacki, Mickiewicza,
 


PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 4 na okres od 01.01.2024r. roku do 30.06.2024 roku

1.    Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie posiadanej wiedzy, własnej z mieszkańcami ul. Mokrej w Opocznie , ustalono, że w rejonie ul. Mokrej w Opocznie zauważalne są biegnące luzem bez nadzoru psy, które mogą być „ bezpańskie” i stwarzać zagrożenie dla mieszkańców tego rejonu.
   
2. Zakładany cel do osiągnięcia.

1)    Spadek w  ilości 70 % psów biegających bez nadzoru.

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

1)    Przekazanie informacji o przedsięwzięciu do Straży Miejskiej celem kontroli miejsca - 01.01.2024r.-30.06.2023r.
2)    Przekazanie informacji o przedsięwzięciu do Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Opocznie celem kontroli miejsca przez funkcjonariuszy w trakcie służb - 01.01.2024r.-30.06.2024r.
3)    Kontrole dzielnicowego wyznaczonego rejonu ze szczególnym zwróceniem uwagi na biegające bezpańskie psy - 01.01.2024r.-30.06.2024r.
4)    Przekazanie informacji o przedsięwzięciu do Stowarzyszenia Pomagajmy Zwierzętom i nawiązanie współpracy w zakresie ewentualnego odławiania bezpańskich psów -01.01.2024r.-30.06.2024r
5)    Spotkania ze społeczeństwem i informowanie o odpowiedzialności za czyn z art.77 KW.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

1)    Straż Miejska w Opocznie – patrolowanie rejonu  w którym występuje zagrożenie w ramach        działań prewencyjnych, oraz podejmowanie interwencji przez  
        funkcjonariuszy Straży  Miejskiej w Opocznie w zakresie swoich kompetencji.         
2)    Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom w Opocznie – odławiania psów  (należy

5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

1.    Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.
2.    Informowanie społeczności o podjętych działaniach lub zamiarze podjęcia działań prewencyjnych w trakcie wykonywania zadań służbowych.

...............................................................................................................................................................................  TEREN GMINY OPOCZNO- REJON NR 5  - st.sierż. Paweł Stempniak

      

--- Rejon nr 5 ---- sektor 2
st. sierż Paweł Stempniak tel. służbowy 47 846 32 40,  kom.  798 030 771
 

 dzielnicowy.opoczno5@opoczno.ld.policja.gov.pl                                          

Miejscowości: Ogonowice, Ostrów, Sitowa, Karwice, Janów Karwicki, Adamów, Sielec, Stużno, Stużno Kolonia, Brzuśnia, Kraszków Mroczków Gościnny, Mroczków Duży, Dzielna, Różanna,  Bielowice, Wólka Dobromirowa,  Januszewice, Kliny

PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 5 na okres od 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie analizy zagrożeń występujących w rejonie nr 5 oraz informacji napływających od mieszkańców miejscowości Mroczków Gościnny stwierdzono, iż głównym zagrożeniem występującym w podległym rejonie służbowym jest spożywanie alkoholu, palenie tytoniu w miejscu do tego nieprzeznaczonym, zakłócanie porządku publicznego i ciszy nocnej, oraz dopuszczanie się nieobyczajnych wybryków w rejonie placu zabaw w miejscowości Mroczków Gościnny vis a vis posesji numer 75. Do procederu dochodzi przeważnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, a w szczególności w weekendy. Osoby spożywające alkohol i palące tytoń w ww. miejscu często po sobie pozostawiają po sobie nieczystości w postaci szklanych butelek, niedopałków papierosów i innych śmieci. Ponadto osoby te w stanie nietrzeźwości zasypiają w altanie znajdującej się na tym placu zabaw czym dopuszczają się nieobyczajnych wybryków. Również we wskazanym miejscu gromadzą się m. in. w czasie przerw w zajęciach lekcyjnych, nieletni uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, gdzie dopuszczają się demoralizacji używając środków tytoniowych oraz papierosów elektronicznych, a także nieletni podopieczni Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz podopieczni placówki typu rodzinnego w Mroczkowie Gościnnym. Problem ten bezpośrednio dotyka mieszkańców miejscowości, którzy przychodzą tam wspólnie z dziećmi spędzać czas i po to aby wypocząć, a także mieszkańców, którzy mieszkają najbliżej wskazanego miejsca.

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Niwelacja zjawiska, spożywania alkoholu i palenia tytoniu w miejscu ustawowo objętym zakazem oraz zakłócania porządku publicznego i dopuszczania się nieobyczajnych wybryków. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego. Ocenę społeczności będzie badał dzielnicowy poprzez rozmowy z mieszkańcami w trakcie codziennej służby. Ważnym i w zasadzie kluczowym aspektem oceny będzie propagowanie i bieżąca analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji lokalne społeczeństwo będzie miało realny udział w przyczynieniu się do spadku występowania zjawiska, a w okresie działania planu całkowitego wyeliminowania zagrożenia.


3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Kontrola w godzinach popołudniowych i wieczornych w rejonie placu zabaw w miejscowości Mroczków Gościnny znajdującym się vis a vis posesji nr 75. Uwzględnienie w zadaniach do służby patrolowo-interwencyjnej powyższego miejsca, jako zagrożonego, wymagającego częstych kontroli. Bezwzględne karanie sprawców wykroczeń popełnianych w ww. miejscu.
Pisemna informacja do Straży Miejskiej w Opocznie celem zadaniowania patroli w ramach służby i dokonywania kontroli ww. miejsca.
Przekazanie informacji do sołtysa miejscowości Mroczków Gościnny - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji do społeczności lokalnej.
Rozmowy profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym oraz podopiecznymi placówek terapeutycznych nt. występujących zjawisk demoralizacji.
4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie – Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne – kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne.

Sołtys miejscowości Mroczków Gościnny - ścisła współpraca w zakresie przekazu   informacji  o prowadzonych działaniach mieszkańcom m-ści Mroczków Gościnny.

Straż Miejska w Opocznie - kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne.


5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego przez sołtysa  miejscowości Mroczków Gościnny na tablicy ogłoszeń.

Informowanie mieszkańców o podjętych działaniach na spotkaniu z mieszkańcami oraz informacje o wdrożeniu planu priorytetowego będą przekazywane napotkanym mieszkańcom miejscowości podczas kontroli w rejonie wsi Mroczków Gościnny).

 

   .                                                                                                                                                                                                                                                             

-----------------------------------------------------------------------------------

TEREN GMINY OPOCZNO REJON SŁUZBOWY NR 6 - mł. asp. Małgorzata Karbownik

 

--- Rejon nr 6 --- sektor 2
mł. asp. Małgorzata Karbownik  tel. służbowy 47 846 32 40,  kom. 723 634 710

                                                                                      

dzielnicowy.opoczno6@opoczno.ld.policja.gov.pl

Miejscowości: Antoniów, Kruszewiec Wieś, Kruszewiec Kolonia, Bukowiec Op. Brzustówek Wieś, Brzustówek Kolonia, Modrzew, Modrzewek, Ziębów, Kraśnica, Sobawiny, Libiszów, Libiszów Kolonia, Międzybórz, Zameczek, Wygnanów, Wólka Karwicka, Sołek, Wola Załężna,
PLAN  działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 6 na okres od 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie własnych informacji dokonywanych w trakcie obchodu w rejonie nr 6 oraz informacji napływających od mieszkańców miejscowości Wola Załężna stwierdzono, iż głównym zagrożeniem występującym w podległym rejonie służbowym jest spożywanie alkoholu i zakłócanie porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego ,,Groszek,, w miejscowości Wola Załężna 43.  Do procederu dochodzi przeważnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, a w szczególności w weekendy. Osoby spożywające alkohol w w/wym. miejscu często po sobie pozostawiają nieczystości w postaci szklanych butelek i innych śmieci. Problem ten bezpośrednio dotyka mieszkańców miejscowości, którzy dokonują zakupów w tym sklepie.
2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Niwelacja zjawiska, spożywania alkoholu w miejscu ustawowo objętym zakazem
i zakłócania porządku publicznego. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego. Ocenę społeczności będzie badał dzielnicowy poprzez rozmowy z mieszkańcami w trakcie codziennej służby. Ważnym i w zasadzie kluczowym aspektem oceny będzie propagowanie i bieżąca analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji lokalne społeczeństwo będzie miało realny udział w zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim rejonie, a tym samym przyczyni się do ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania zagroż

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Termin działania 01.01.2024r. – 30.06.2024r. Kontrola w godzinach popołudniowych i wieczornych w rejonie sklepu w miejscowości Wola Załężna. Uwzględnienie w zadaniach do służby patrolowo-interwencyjnej powyższego miejsca, jako zagrożonego, wymagającego częstych kontroli. Bezwzględne karanie sprawców wykroczeń popełnianych w w/wym. miejscu
Do dnia 12 stycznia 2024r.  pisemna informacja do Straży Miejskiej w Opocznie w celu dokonywania cyklicznych kontroli miejsca objętego planem oraz zdecydowana reakcja  w przypadku ujawnienia negatywnego zjawiska w trakcie trwania planu od 01.01.2024 do 30.06.2024r.
Do dnia 12 stycznia 2024r. przekazanie informacji do sołtysa miejscowości Wola Załężna - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji do społeczności lokalnej oraz czynny udział dzielnicowego w spotkaniach z mieszkańcami we wcześniej uzgodnionych terminach
Do 30 stycznia 2024r. rozmowy z właścicielami pobliskich sklepów w zakresie odpowiedzialności karnej w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości
4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie
   do realizacji zadań.

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie – Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne – kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne

Sołtys miejscowości Wola Załężna - ścisła współpraca w zakresie przekazu  informacji  o prowadzonych działaniach mieszkańcom m-ści Wola Załężna.

Straż Miejska w Opocznie - kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne

5.    Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym:

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego przez sołtysa  miejscowości Wola Załężna na tablicy ogłoszeń

Informowanie mieszkańców o podjętych działaniach na spotkaniu
z mieszkańcami, (jeśli z powodów zagrożenia epidemiologicznego nie będzie możliwe spotkanie z mieszkańcami, informacje o wdrożeniu planu priorytetowego będą przekazywane napotkanym mieszkańcom miejscowości podczas kontroli w rejonie wsi Wola Załężna).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEREN GMINY BIAŁACZÓW - REJON NR  7- asp. Krystian Cieluch

--- Rejon nr 7 --- sektor 3

 

asp. Krystian Cieluch tel. służbowy 47 846 32 40,  kom. 723 634 713

dzielnicowy.opoczno7@opoczno.ld.policja.gov.pl

Miejscowości: Białaczów, Kuraszków, Miedzna Drewniana, Ossa, Parczów, Parczówek, Petrykozy, Radwan, Sędów, Skronina, Sobień, Wąglany, Zakrzów, Żelazowice.
PLAN  działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 7 na okres od 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku.


1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Napływające od mieszkańców informacje, wskazania miejsca na KMZB jak również zawiadomienie złożone w KPP w Opocznie przez przedstawiciela Urzędu Gminy Białaczów wskazują, że zasadnym będzie objęciem działaniem priorytetowym sołeckiej altanki znajdującej się w m-ści Petrykozy w gminie Białaczów. We wskazanym miejscu dochodziło w drugim półroczu 2023 roku do grupowania się osób, które dopuszczały się dewastacji poprzez niszczenie znajdujących się tam stolików i ławek a także elementów instalacji elektrycznej. Ponadto osoby te pozostawiały po sobie nieczystości w postaci różnych śmieci a także dopuszczały się spożywania tam alkoholu. Do zdarzeń tych dochodziło w większości w godzinach popołudniowych i wczesno wieczornych.  

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Wyeliminowanie zjawiska spożywania alkoholu, zaśmiecania oraz niedopuszczenie do aktów wandalizmu w miejscu objętym działaniem priorytetowym poprzez regularne kontrole wskazanego miejsca przez dzielnicowego, patrole OPI oraz wypracowanie w miejscowej ludności nawyku reagowania na widok zachowań niezgodnych z prawem oraz zainstalowanie przez Urząd Gminy w Białaczowie we wskazanym miejscu kamery monitoringu. Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego, którą będzie badał dzielnicowy poprzez rozmowy z sołtysem i mieszkańcami miejscowości w trakcie codziennej służby. Ważnym a w zasadzie kluczowym aspektem oceny działania priorytetowego będzie propagowanie oraz bieżąca analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji lokalne społeczeństwo będzie miało realny udział w zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim rejonie a tym samym przyczyni się do całkowitego wyeliminowania zagrożeń.


3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Kontrole przez dzielnicowego w różnych godzinach, zarówno dziennych jak i nocnych w rejonie altanki w miejscowości Petrykozy – od 01.01.2024 r. do 30.06.2024r.
Uwzględnienie w zadaniach dla służby patrolowo-interwencyjnej powyższego miejsca jako zagrożonego, wymagającego częstych kontroli. Bezwzględne karanie sprawców wykroczeń popełnianych w w/w miejscu – od 01.01.2024 r. do 30.06.2024r.
Do dnia 12.01.2024 r. przekazanie informacji do sołtysa miejscowości Petrykozy - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji dotyczącej planu priorytetowego i jego założeń społeczności lokalnej na spotkaniach (jedno spotkanie w I kwartale 2023 r. i kolejne w II kwartale 2024 r.) a także sukcesywna analiza postępów w realizacji planu w trakcie comiesięcznych spotkań z sołtysem miejscowości Petrykozy.
Przeprowadzenie rozmów z właścicielami lokalnych sklepów znajdujących się w pobliżu miejsca zagrożonego oraz mieszkańcami domów sąsiadujących z miejscem zagrożonym celem poinformowania o konieczności reagowania na wzbudzające podejrzenia zachowania osób przemieszczających się w rejon działania planu priorytetowego – do 31.01.2024 r.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie – Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne – kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne.

Sołtys miejscowości Petrykozy - ścisła współpraca w zakresie przekazu informacji o prowadzonych działaniach mieszkańcom miejscowości a także pomoc w organizacji spotkań z mieszkańcami oraz regularna analiza ewentualnych sukcesów bądź trudności w osiąganiu założonego celu planu priorytetowego.

Urząd Gminy Białaczów - współpraca w zakresie organizacji spotkań z mieszkańcami m-ści Petrykozy oraz ewentualnym udostępnieniu lokali podlegających gminie celem przeprowadzenia tych spotkań. Analiza ewentualnych przesłanek mogących stanowić podstawę do zamontowania w rejonie altanki w Petrykozach monitoringu i włączenie go do sieci gminnej a także udostępnianie tablic ogłoszeń znajdujących się urzędzie.


5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego przez sołtysa miejscowości Petrykozy oraz pracowników UG na tablicach ogłoszeń.

Informowanie mieszkańców o podjętych działaniach na spotkaniach
z mieszkańcami (jeśli z powodów zagrożenia epidemiologicznego nie będzie to możliwe, informacje o wdrożeniu planu priorytetowego będą przekazywane napotkanym mieszkańcom miejscowości podczas obchodu rejonu służbowego).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


      Komisariat Policji w Paradyżu

 

Rejon numer 10 :  Gmina Żarnów - mł.asp. Adrian Jakubczyk

   mł.asp. Adrian Jakubczyk tel. służbowy 47 846 35 22, 798-030- 711

dzielnicowy.paradyż10@opoczno.ld.policja.gov.pl

 

Dzielnicowy przyjmuje interesantów w Policyjnym Punkcie Przyjęć Interesantów w Żarnowie.  Istnieje także możliwość telefonicznego indywidualnego umówienia spotkania z dzielnicowym w dogodnym terminie.
PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr  10 na okres od 01.01.2024 r.  do 30.06. 2024 r.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
    Prawidłowe oświetlenie i stosowanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się od zmierzchu do świtu poza terenami zabudowanymi na terenie gminy Żarnów

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

  Zwiększenie świadomości mieszkańców gminy Żarnów w tematyce stosowania elementów odblaskowych i właściwego oświetlenia niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.
1)    Do dnia 30.06.2023r. przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami gminy Żarnów celem poinformowania ich o zagrożeniach oraz odpowiedzialności karnej wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez osoby piesze oraz rowerzystów ( podczas spotkań uświadamiać społeczeństwo o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych, o właściwym korzystaniu przez niechronionych uczestników ruchu z: dróg, przejść dla pieszych, chodników, brak oświetlenia rowerowego itp.)

2)   Do dnia 30.06.2023r. nasilić kontrole „niechronionych” uczestników ruchu oraz rowerzystów i w przypadku ujawnienia popełnienia wykroczenia stosowanie środków przewidzianych prawem

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie
   do realizacji zadań.

1)    Mieszkańcy gminy Żarnów
2)    Urząd Gminy w Żarnowie oraz Sołtysi ( przekazanie oficjalnej informacji dotyczącej prowadzonych działań priorytetowych z prośbą o zamieszczenie jej na tablicach informacyjnych )
3)    Szkoły z terenu gmzania społeczności rejonu informacji o działaniach priorytetowych

  - Informowanie podczas spotkań z mieszkańcami gminy Żarnów o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania niechronionych uczestników ruchu oraz rowerzystów na drogach publicznych

( tj.niewłaściwe korzystanie z dróg, chodników, poboczy, brak elementów odblaskowych, oświetlenia rowerowego itp.)       
  - przeprowadzenie pogadanek z uczniami szkół z terenu Gminy Żarnów.
  - zamieszczenie informacji na stronie internetowej KPP Opoczno oraz na tablicach informacyjnych UG Żarnów i Sołectw Gminnych

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Rejon: Gmina Paradyż- st.asp. Krawczyk Łukasz

st.asp. Krawczyk Łukasz tel. służbowy 47 846 35 11,  kom:690-115-366

dzielnicowy.paradyz12@opoczno.ld.policja.gov.pl

Rejon: Gmina Paradyż
PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr  12 na okres od 01.01.2024.r. do 30.06.2024 r.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu służbowego nr 12 oraz oczekiwań społecznych przekazywanych przez lokalną społeczność w trakcie indywidualnych spotkań i przeprowadzonych rozmów, a także na podstawie własnych spostrzeżeń zdiagnozowano zagrożenie polegające na gromadzeniu się młodzieży i zaśmiecaniu przy Szkole Podstawowej w Paradyzu ul. Przedborska 29.                W wyżej wymienionym miejscu dochodzi w godzinach popołudniowych oraz wieczornych do gromadzenia się młodzieży oraz zaśmiecania przyległego terenu. Zjawisko to ma negatywny wpływ na: odbiór społeczny oraz dzieci i młodzież uczęszczającej do szkoły. Do powyższego zagrożenia dochodzi w godzinach popołudniowo-wieczornych oraz nocnych często w piątki, soboty oraz niedziele. Z tego faktu wynikają oczekiwania społeczne, mieszkańcy oraz rodzice oczekują wyeliminowania lub zminimalizowania występującego zagrożenia.

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, że po zrealizowaniu Planu Działania Priorytetowego nastąpi wyeliminowanie lub znaczny spadek zjawiska polegającego na zaśmiecaniu terenu Szkoły Podstawowej w Paradyżu ul. Przedborska 29

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Do dnia 30-06-2024r. przeprowadzenie spotkań i pogadanek z mieszkańcami  oraz dziećmi i młodzieżą  gminy Paradyż
W okresie od 01-01-2024r. do dnia 30-06-2024r. zwiększenie służb obchodowych oraz służb patrolowych w rejonie zagrożonym.
Reagowanie na wszelkie  naruszenia norm prawnych oraz zachowań aspołecznych  i wyciąganie konsekwencji prawnych wobec sprawców przestępstw i wykroczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami,
Do dnia 30-01-2024r. skierowanie pisma do Urzędu Gminy w Paradyżu  z informacją o realizacji Planu Działania Priorytetowego dla rejonu służbowego nr 12 tj. gmina Paradyż w okresie od 01-01-2024r. do dnia 30-06-2024r.  celem zamieszczenia takowej informacji na stronie Urzędu Gminy
Do dnia 30-01-2024r. skierowanie pisma do sołtysa miejscowości Paradyżu z informacją o realizacji Planu Działania Priorytetowego dla rejonu służbowego nr 12 tj. gmina Paradyż w okresie od 01-01-2024r. do dnia 30-06-2024r.  celem zamieszczenia takowej informacji na tablicy informacyjnej

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

Urząd Gminy w Paradyżu- rozpowszechnienie wśród mieszkańców informacji o realizowanym przez dzielnicowego Planu Działania Priorytetowego na stronie Urzędu Gminy
 Zespół Ogniwa Patrolowego KP Paradyż- zwiększenie częstotliwości  patroli we wskazanym rejonie
Sołtys sołectwa Paradyż- przekazanie oficjalnej informacji dotyczącej prowadzonych działań priorytetowych z prośbą o zamieszczenie jej na tablicy informacyjno-ogłoszeniowej
Szkoła Podstawowa w Paradyżu- podczas prowadzonych zajęć promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań zgodnych z prawem oraz angażowanie ich w zajęcia pozalekcyjne

5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

   -Zamieszczenie informacji na stronie Urzędu Gminy o realizacji Planu Działania  Priorytetowego
   - Zamieszczenie informacji o realizacji Planu Działania  Priorytetowego na tablicy  informacyjno- ogłoszeniowej u sołtysa miejscowości Parady-
   - Podczas spotkań i pogadanek z mieszkańcami gminy Paradyż,
    - Podczas spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Paradyżu.     

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rejon: Gmina Sławno- mł.asp. Podlewski Marcin

 mł.asp. Podlewski Marcin tel. służbowy 47 846 35 11, kom: 723-630-140

dzielnicowy.paradyz9@opoczno.ld.policja.gov.pl

Rejon: Gmina Sławno

Dzielnicowy przyjmuje interesantów w Policyjnym Punkcie Przyjęć Interesantów w Sławnie w każdy poniedziałek od godziny 9.00. Budynek GOPS ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 31
Istnieje także możliwość telefonicznego indywidualnego umówienia spotkania z dzielnicowym w dogodnym terminie.
PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 9 na okres od 01.01.2024r. do 30.06.2024r.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
    Gromadzenie się młodzieży szczególnie w weekendy w godzinach wieczornych w rejonie altany  i boiska w miejscowości Popławy, gm. Sławno, gdzie dochodzi do niszczenia mienia, zakłóceń ciszy nocnej oraz zaśmiecania miejsca publicznego. Zagrożenie wynika z rozmów i zgłoszeń od lokalnych mieszkańców.

   W  okresie szczególnie wiosennym zwykle  w godzinach wieczornych i w weekendy następuje częstsze gromadzenie się młodzieży w miejscach publicznych przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku. W trakcie przebywania w tych miejscach często dochodzi do zakłóceń ciszy nocnej oraz popełniania wykroczeń porządkowych. Powyższe sytuacje były wcześniej zgłaszane przez lokalną społeczność, która chciałaby aby w/w miejsce wypoczynkowe i rekreacyjne służyło mieszkańcom jak najdłużej w nienaruszonym co przełoży się na bezpieczeństwo osób korzystających z tych miejsc. Do czynników wpływających na wzrost zdarzeń o w/w charakterze w tym miejscu należy zaliczyć między innymi brak monitoringu.
2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Eliminacja zagrożenia jakim jest niszczenie mienia i wszelkie zakłócenia porządku publicznego w rejonie altany i boiska w Popławach
3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

W trakcie pełnienia służby systematyczne kontrole w rejonie zagrożonym szczególnie w weekendy w godzinach wieczorowych i nocnych
Bezwzględne stosowanie przewidzianych prawem środków represji w stosunku do osób naruszających przepisy prawa w celu eliminacji problemu
Organizacja spotkań z lokalną społecznością – omówienie zagrożenia
Organizacja spotkań z młodzieżą szkolną poruszająca tematykę konsekwencji popełniania wykroczeń w miejscach publicznych.
Współpraca z UG w celu poprawy infrastruktury ( objęcie monitoringiem rejonu altany i boiska)

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie  do realizacji zadań.

Mieszkańcy gminy Sławno Urząd Gminy w Sławnie oraz Sołtys Popław

5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniach priorytetowych

   Informowanie podczas rozmów i spotkań z lokalnym społeczeństwem, zamieszczenie informacji na stronie internetowej KPP Opoczno oraz na tablicach informacyjnych UG Sławno i Sołectwa Popławy.
   

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Gmina Mniszków- mł.asp.Krzysztof Turliński


mł.asp. Krzysztof Turliński  tel. służbowy 47 846 35 11,  kom: 723 634 652
dzielnicowy.paradyz11@opoczno.ld.policja.gov.pl
Rejon: Gmina Mniszków

Dzielnicowy przyjmuje interesantów w Policyjnym Punkcie Przyjęć Interesantów w Mniszkowie  w każdy poniedziałek od godziny 9.00 Budynek UG
Istnieje także możliwość telefonicznego indywidualnego umówienia spotkania z dzielnicowym w dogodnym terminie.
PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 11 na okres od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.

.

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie obserwacji i posiadanej wiedzy a także spostrzeżeń mieszkańców tego rejonu stwierdzono, że w rejonie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej w Mniszkowie w godzinach popołudniowych i nocnych młodzież zachowuje się głośno, spożywa alkohol w miejscach niedozwolonych, używając przy tym słów wulgarnych oraz zaśmiecając miejsca publiczne co powoduje zakłócanie ładu i porządku publicznego. Osoby te gromadzą się w godzinach wieczorowych głównie w weekendy.

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Dążenie do zmniejszenia ilości przypadków ujawnionych popełnianych wykroczeń.

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Bezwzględne stosowanie przewidzianych prawem, środków represji w stosunku do osób naruszających powyższe przepisy w celu eliminacji problemu do 30.06.2024 roku.
Uświadamianie społeczeństwa o odpowiedzialności karnej za popełnianie wykroczeń szczególnie uciążliwych w trakcie spotkań do 30.06.2024 roku.
Wzmożenie kontroli rejonu szkoły podstawowej w Mniszkowie poprzez służbę obchodową jak i patrolową do 30.06.2024 roku.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.
Urząd gminy w Mniszkowie  - zamieszczenie informacji o działaniu priorytetowym na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej.
Współpraca  z zarządcą terenu w zakresie umieszczenia stosownych tablic informacyjnych o zakazie spożywania alkoholu, zaśmiecania oraz konsekwencji prawnych z tym związanych.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniszkowie  - w czasie spotkań z osobami korzystających z pomocy propagowanie zachowań zgodnych z prawem oraz normami społecznymi.


5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

Informacje podczas rozmów i spotkań ze społeczeństwem.

 Zamieszczenie informacji o działaniu priorytetowym na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mniszkowie.

 

 

Posterunek Policji w Drzewicy

Rejon służbowy nr 8.


Dzielnicowy - mł. asp. Anna Kucharska - Balcerak


kom. 798-030-769,  tel. PP w Drzewicy – 47 846 34 15
W przypadku nieobecności nr kont. przełożony  47 84634 20 , of. dyż KPP Opoczno 47 846 32 11
dzielnicowy.drzewica8@opoczno.ld.policja.gov.pl
Punkt Przyjęcia Interesantów w Poświętnem Budynek OSP ul. Główna 40  - Poniedziałek 9:00 - 11:00
Miejscowości wchodzące w skład rejonu służbowego nr 8
Gm. Poświętne – Poświętne, Studzianna, Małoszyce, Brudzewice,  Gapinin, Wólka Kuligowska, Mysiakowiec, Ponikła, Stefanów, Kozłowiec, Buczek, Dęba, Dęborzeczka, Anielin, Poręby, Brudzewice Kolonia).
PLAN działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 8 na okres na okres od 01.01.2024r. roku do 30.06.2024r.


1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.
    
Na podstawie analizy zagrożeń występujących w rejonie nr 8 oraz informacji uzyskanych od  lokalnej społeczności na terenie gminy Poświętne należy stwierdzić, iż głównym zagrożeniem występującym na podległym rejonie służbowym jest nadmierne lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów, w tym  kierowanie rowerem po drodze publicznej pod działaniem środka odurzającego – alkoholu. Do powyższego procederu dochodzi przeważnie w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych na terenie gminny Poświętne w tym drogi k-48. Problem ten dotyczy mieszkańców gm. Poświętne jak również osób przyjezdnych w celach szeroko rozumianej rekreacji.


2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Niwelacja zjawiska naruszania przepisów ruchu drogowego tj. kierowania innymi pojazdem niż mechaniczny – rowerem po drodze publicznej przecz uczestników ruchu drogowego będąc w stanie po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej na terenie gm. Poświętne.  Sposób oceny realizacji zadania będzie polegał na ocenie zadowolenia społecznego. Ocenę społeczności będzie badała dzielnicowa poprzez rozmowy z mieszkańcami w trakcie codziennej służby. Ważnym i w zasadzie kluczowym aspektem oceny będzie propagowanie i bieżąca analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji lokalne społeczeństwo będzie miało realny udział w zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim rejonie, a tym samym przyczyni się do ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania zagrożeń

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

Termin działania 01.01.2024r. – 30.06.2024r. Kontrola głównych ciągów komunikacyjnych na terenie gm Poświętne. Uwzględnienie w zadaniach do służby patrolowo-interwencyjnej powyższego miejsca, jako zagrożonego, wymagającego częstych kontroli. Respektowanie przepisów prawa wobec sprawców czynów zabronionych wskazanym miejscu.
Przekazanie informacji do sołectw na terenie gminy Poświętne - ścisła współpraca
w zakresie przekazu informacji do społeczności lokalnej oraz czynny udział dzielnicowego w spotkaniach z mieszkańcami.


4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie
   do realizacji zadań.

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie – Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne – kontrole rejonu zagrożonego negatywnym zjawiskiem, w razie potrzeby działania represyjne wobec osób naruszających normy prawne.

Wydział Ruchu Drogowego – działania prewencyjne jak i bezwzględne reagowanie na wszelkie przejawy naruszania przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów.

Sołectwa na terenie gminy Poświętne - ścisła współpraca w zakresie przekazu  informacji o prowadzonych działaniach mieszkańcom na podległym terenie.

5. Proponowane sposoby przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowych

Umieszczenie informacji o planie działania priorytetowego na stronie internetowej KPP w Opocznie.

Informowanie i przypominanie lokalnej społeczności podczas pełnionej służby obchodowej o możliwościach technicznych umożliwiających zgłaszanie anonimowo zjawisk niepożądanych dla społeczeństwa poprzez wykorzystanie aplikacji KMZB, Moja Komenda - Dzielnicowy.  W czasie organizowanych debat oraz spotkań z lokalną społecznością przypominanie oraz informowanie o możliwościach prawnych, sposobie postępowania, a także konsekwencjach prawnych dla sprawców wykroczeń naruszających przepisy ruchu drogowego .

 

.................................................................................................................................

 Rejon miasto Drzewica - asp.SZT. Paweł Janik

 

Rejon służbowy nr 13. Dzielnicowy  -  asp.szt. Paweł Janik  

kom. 690-115-358,  tel. PP w Drzewicy – 47 846 34 14
W przypadku nieobecności nr kont. przełożony  47 84634 20 , of. dyż KPP Opoczno 47 846 32 11 /04/

dzielnicowy.drzewica13@opoczno.ld.policja.gov.pl

Godziny pracy w PP w Drzewicy 7:00 – 15:00
Ulice wchodzące w skład rejonu służbowego nr 13 na terenie miasta Drzewicy
Miast Drzewica – ul. Kolejowa, Mostowa , Plac Wolności, Plac Narutowicza, Plac Kościuszki, ul. Szkolna , ul. Staszica, Osiedle Bolesława Chrobrego, Osiedle Mieszka I, ul. Braci Kobylańskich, ul. Miła, ul. Błonie, ul. Sportowa, ul. Zdrojowa, ul. Fabryczna.
Plan działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr.  13 na okres od: od 01.01. 2024 do 30.06.2024. r

 


1Charakterystyka zagrożenia w rejonie służbowym.
Spożywanie alkoholu i zaśmiecanie  w rejonie sklepu spożywczego  przy  ul. Sportowej w Drzewicy
          
Do głównych zagrożeń  w rej nr 13 należy zaliczyć częste spożywanie alkoholu i  
zaśmiecanie  w rejonie sklepu ABC przy ul Sportowej co w 2023r było zaznaczane  na KMZB  przez mieszkańców Drzewicy.  Wielokrotnie tego typu wykroczenia potwierdziły się  które zakończone zostały pouczeniem, mandatem lub wnioskiem o ukaranie do Sądu. 


2.Zakładany cel do osiągnięcia.
Zminimalizowanie procederu spożywania alkoholu  w miejscach objętych zakazem,
oraz zaśmiecania tychże miejsc poprzez oddziaływanie prewencyjne i wyciąganie
konsekwencji prawnych.
Oddziaływanie prewencyjne w celu zapobieżenia dokonywanym wykroczeniom.
3.Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

W ramach działania priorytetowego dążenia do eliminacji zjawiska spożywania alkoholu w rejonie sklepu poprzez zadaniowanie służby patrolowej i obchodowej pod katem występującego zjawiska. Pomimo znacznie zminimalizowania tego procederu ale w dalszym ciągu występującego  funkcjonariusze winni stosować działania  represyjne przewidziane w kodeksie wykroczeń.           

4.Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie działań.

Brak podmiotu

5.Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym.
Informowanie lokalnej społeczności podczas pełnionej służby przez funkcjonariuszy oraz dzielnicowego o zakazie spożywania alkoholu  i zaśmiecaniu w obrębie sklepu oraz o konsekwencjach prawnych w przypadku złamania tego zakazu.
W czasie debat i spotkań z lokalną społecznością każdorazowo przypominać o poprawnym zachowaniu się w miejscach publicznych nawiązując bezpośrednio do przepisów zawartych w ustawie z dnia 26 października 1982 r o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz treści art. 145 kw.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 Rejon gm. Drzewica- st. asp. Michał Szczepanik

 

Rejon służbowy nr 14. Dzielnicowy- st.asp. Michał Szczepanik

 

kom. 690-115-357,  tel. PP w Drzewicy – 47 846 34 14
W przypadku nieobecności numer  kontaktowy przełożonego : 47 84634 20, oficer  dyżurny  KPP Opoczno 47 846 32 11 /04/

dzielnicowy.drzewica14@opoczno.ld.policja.gov.pl

Miejscowości wchodzące w skład rejonu służbowego nr 14
Gmina Drzewica – Zakościele, Żardki, Domaszno, Żdżary, Dąbrówka, Radzice Małe, Brzuza, Idzikowice, Radzice Duże, Świerczyna, Trzebina, Jelnia, Krzczonów, Brzustowiec, Augustów.
Istnieje także możliwość telefonicznego indywidualnego umówienia spotkania z dzielnicowym w dogodnym terminie
PLAN PRIORYTETOWY REALIZOWANY OD : od 01.01.2024 roku  do 30.06.2024 roku.

1.    Charakterystyka zagrożenia w rejonie służbowym.

- spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłócanie porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Augustów.

Na podstawie analizy bieżącego stanu bezpieczeństwa oraz uzyskanych informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wskazać, iż powyższy problem dotyczy miejscowości Augustów, a w szczególności rejonu sklepu spożywczego znajdującego się przy głównym ciągu komunikacyjnym. Jak ustalono do niepożądanych zachowaj tj. spożywania alkoholu zakłócania porządku publicznego poprzez głośne krzyki, a także działań o charakterze chuligańskim dochodzi najczęściej w godzinach popołudniowo - wieczornych oraz w weekendy. Dlatego też należy uznać, iż fakt gromadzenia się osób pełnoletnich oraz nieletnich naruszających przepisy prawne negatywnie oddziałuje na zamieszkujących w pobliżu mieszkańców i ich poczucie bezpieczeństwa.

Zakładany cel do osiągniecia.

Zminimalizowanie procederu spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych objętych zakazałem oraz zakłócania porządku publicznego poprzez oddziaływanie prewencyjne.

2.    Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

1.    Wzmożone kontrole na terenie miejscowości Augustów oraz w rejonie sklepu spożywczego.
2.    Stosowanie represji prawnych przewidzianych w kodeksie wykroczeń.
3.    Prowadzenie spotkań o charakterze edukacyjno – wychowawczym z młodzieżą szkolną w ramach spotkań profilaktycznych.

3.    Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie działań.

Zespół ds. Nieletnich i Patologii – działania prewencyjne jak i bezwzględne reagowanie na wszelkie przejawy demoralizacji wśród młodzieży zamieszkujących na terenie miejscowości Augustów.
Szkoła Podstawowa w Brzustowcu – działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży.  
Sołtys wsi  – organizowanie spotkań i pogadanek w ramach posiadanych kompetencji.  

4.    Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym.

Informowanie i przypominanie lokalnej społeczności podczas pełnionej służby obchodowej o zakazie spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz stosowaniem się do zasad współżycia społecznego oraz obowiązujących przepisów prawa. W czasie organizowanych spotkań z młodzieżą oraz debat z lokalną społecznością przypominanie oraz informowanie o szkodliwości nadużywania alkoholu oraz konsekwencjach wynikających z ustawy z dnia 26 października 1982r., o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi.  

 

 

 

Powrót na górę strony