Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na K74

  Policjanci z opoczyńskiej komendy, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej K 74 w miejscowości Topolice

 2. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomordowanych w 1940 roku opoczyńskich policjantów

  W Opocznie przybyło kolejne miejsce upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej związane z regionem opoczyńskim. 17 kwietnia 2018 roku, przed Komendą Powiatową Policji została odsłonięta i poświęcona, tablica dedykowana przedwojennemu komendantowi Policji Państwowej w Opocznie Lucjanowi Menke oraz Policjantom powiatu opoczyńskiego zamordowanym na terenie Związku Sowieckiego w 1940 r. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

 3. Tragiczny finał skoku do wody. Apelujemy o rozwagę.

  Wystarczy chwila, by nieodwracalnie zmienić całe życie. Poważne urazy kręgosłupa, to często cena skoku do wody. Niestety, taką cenę zapłacił 22 letni opocznianin, który skoczył do wody na główkę. Mężczyzna z poważnym urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Pomimo, tego, że sezon na kąpiele wodne jeszcze się nie rozpoczął już dziś apelujemy o rozsądek i wyobraźnię podczas korzystania z kąpielisk.

 4. Policjanci na targach pracy

  Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali opoczyńścy funkcjonariusze podczas targów pracy. Mundurowi opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

 5. Debata z nauczycielami

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyła się konferencja, w której udział wzięli dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy na co dzień pracujący w szkołach i placówkach oświatowych. Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania były m.in. zagrożenia, na które narażone są dzieci i młodzież. Inicjatorami konferencji było Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Tryb. oraz Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.

 6. Uwaga na oszustów!

  Oszuści „na policjanta” znowu działają. Mieszkanka powiatu opoczyńskiego w wyniku przestępczego procederu straciła kilkanaście tysięcy złotych.

 7. Sezon motocyklowy. Bądź ostrożny na drodze.

  Choć sezon motocyklowy oficjalnie się jeszcze nie rozpoczął to już na drogach możemy spotkać amatorów jazdy jednośladem. Niestety już doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy jednośladu.

 8. Pozytywny odbiór przywrócenia posterunku Policji w Drzewicy przez mieszkańców Gmin Drzewica oraz Poświętne

  Na terenie działania utworzonego w grudniu 2016 roku Posterunku Policji w Drzewicy / gmina i miasto Drzewica oraz gmina Poświętne / przeprowadzono konsultacje społeczne poświęcone funkcjonowaniu Posterunku Policji w Drzewicy oraz odbioru funkcjonowania tej jednostki policji w oczach lokalnej społeczności.

 9. Konkurs pt. „Agresji STOP mówimy. Przemocy nie lubimy”

  Komenda Powiatowa Policji w Opocznie oraz Szkoła Podstawowa w Brzustowcu –filia w Krzczonowie ogłaszają Konkurs pt. „Agresji STOP mówimy. Przemocy nie lubimy”

 10. Alkohol? Narkotyki? Nie ! Dziękuję! Pod takim hasłem odbył się Jubileuszowy XV Turniej Halowy w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie.

  Dwa dni sportowych zmagań, ponad 500 uczestników - to bilans turnieju w piłkę nożną jaki już po raz XV zorganizował opoczyński Wydział Prewencji. 20-21 marca 2018 roku, na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, odbyła się kolejna już XV edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem „Alkohol?, Narkotyki?, Nie, Dziękuję!!!”.

Linki

Tagi

odblaski przemyt wypadek oszustwo narada podsumowanie kierowca nielegalna broń rodzic porozumienie pojazd wakacje odszkodowanie kolizja wypadek kolejowy działkowcy ferie papierosy mediacja bezpieczne wakacje kradzież z włamaniem ogłoszenie kieszonkowiec wprowadzenie usiłowanie rozboju wyludzenie wypoczynek ubrania razem bezpieczniej droga amunicja minister złodziej kontrabanda odpowiedzialność zagrożenia bezpieczeństwo ślisko naczepa internet pijany lekarz miasteczko ruchu drogowego piłka nożna sieć prewencja droga krajowa kradzież kradzież mienia trudne warunki drogowe podrobione ubrania