Informacje

Na terenie Szkoły Podstawowej w Poświętnem, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. O najlepsze lokaty walczyło 18 drużyn. Celem organizowanego od lat turnieju jest popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

25 kwietnia 2024 roku, odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O najlepsze lokaty walczyło 18 drużyn. Turniejowe zmagania skierowane były do dzieci i młodzieży uczniów szkół podstawowych, jako pasażerów, pieszych i rowerzystów, a w przyszłości również zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.
Tegoroczny turniej składał się z trzech konkurencji. Wszyscy uczestnicy musieli napisać test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonać tor przeszkód dla rowerzystów oraz właściwie poruszać się po miasteczku ruchu drogowego.
W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny, które wcześniej zostały wyłonione w eliminacjach gminnych. Uczniowie reprezentowali szkoły podstawowe w kategoriach wiekowych 10-12 lat oraz 13-15 lat.
Po zaciętej rywalizacji w kategorii wiekowej 10 -12 lat zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Szadkowicach w składzie: Amelia Kawecka, Aleksandra Bugaj, Magdalena Stańczyk
Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Żarnowie w składzie: Marta Fidelus, Jan Bubis, Aleksander Franas, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Dębie, w składzie: Lena Domagała, Julia Maruszewska, Jan Trześniewski
W tej kategorii wiekowej, najlepszym zawodnikiem została Amelia Kawecka, ze Szkoły Podstawowej w Szadkowicach.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem w składzie: Michał Mastalerek, Bartosz Kołodziejczyk, Kacper Tulin. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Dębie, w składzie: Kinga Wardecka Filip Róg, Jakub Radzioch, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Celestynowie w składzie: Michał Makuch, Igor Zdulski, Aleksander Walasik.
Najlepszym zawodnikiem kategorii wiekowej 13-14 lat, został Bartosz Kołodzielczyk ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa. W jej składzie znaleźli się Pani Dagmara Rykaczewska specjalista z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci z opoczyńskiego ruchu drogowego.
Podczas uroczystego finału, nagrody dla uczestników Turnieju wręczali: mł.insp. Magdalena Kucharska Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie, podinsp. Grzegorz Fiderek- Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie, Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Zastępca Burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, wice wójt Gminy Poświętne Maria Grzybek oraz Pani Dagmara Rykaczewska z piotrkowskiego WORD-u.
Wszystkie drużyny, które brały udział w finale powiatowym otrzymały nagrody rzeczowe, a drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca dodatkowo otrzymały puchary. Zespoły z pierwszą lokatą będą reprezentować powiat opoczyński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w  Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Opocznie oraz wszystkim gminom z terenu powiatu opoczyńskiego za pomoc w zorganizowaniu finału powiatowego Turnieju i za ufundowanie nagród dla uczestników. Słowa podziękowania kierujemy także do firmy Cersanit Opoczno, która także ufundowała nagrody dla drużyn biorących udział w Turnieju.
Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej Poświętnym za zorganizowanie dla wszystkich uczestników Turnieju oraz ich opiekunów ciepłego obiadu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w finale wojewódzkim Turnieju.

podkom.Barbara Stępień

• finał powiatowy turnieju

Film Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych.

Pobierz plik Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. (format mp4 - rozmiar 20.76 MB)