Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
Policjant który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowi udzielali instruktażu dla kandydatów do służby w Policji

  Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy, wspólnie z pracownikiem Zespołu Kontroli Kadr i Szkolenia zorganizowali zajęcia pokazowe w ramach procedury wstępnego sprawdzenia dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji w zakresie testów ze sprawności fizycznej.

 2. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 3. Nietrzeźwi piesi- poważne zagrożeniew ruchu drogowym

  W ostatnim czasie na terenie powiatu opoczyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W obu przypadkach piesi byli nietrzeźwi oraz nie posiadali na sobie żadnych elementów odblaskowych.

 4. Kozlizja trzech ciężarówek na K12- kilkugodzinne utrudnienia

  O wielkim szczęściu mogą mówić kierowcy trzech ciągników siodłowych z naczepami, którzy brali udział w zderzeniu na drodze krajowej nr 12 na wysokości miejscowości Prymusowa Wola. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia w jego wyniku nikt nie ucierpiał.

 5. Dzielnicowi uratowali niespełna dwumiesięczne dziecko

  Do dramatycznych zdarzeń doszło 4 listopada 2017 roku w jednym z domów w Opocznie. Do dyżurnego policji dodzwoniła się roztrzęsiona kobieta i poinformowała, że maleńkie dziecko dusi się i może umrzeć. Kiedy udało się ustalić gdzie potrzebna jest pomoc natychmiast na miejsce pojechało dwóch opoczyńskich dzielnicowych

 6. Policjanci z opoczyńskiej komendy odzyskali skradzioną figurę Chrystusa Frasobliwego.

  Do zuchwałej kradzieży rzeźby Chrystusa Frasobliwego doszło 3 listopada 2017 roku. Policja o przestępstwie została powiadomiona po godzinie 22.00. Figura umiejscowiona była w niszy muru okalającego Kolegiatę Św. Bartłomieja w Opocznie. Dzięki szybkiej reakcji opoczyńskich policjantów zatrzymano sprawców kradzieży oraz odzyskano skradzioną rzeźbę.

 7. Zakładaj odblaski- zadbaj o własne bezpieczeńśtwo!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg w tym pieszych. Szybko zapada zmrok,widoczność jest ograniczona dlatego tak ważne jest, by w tym czasie zadbać o własne bezpieczeństwo i zakładać odblaski-one na prawdę mogą uratować życie. Dla kierowców to też trudny okres. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek.

 8. Uważajmy na drogach. Wypadek w Tomaszówku.

  Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas kierowania samochodem. Szczególnie teraz kiedy na drogach mamy wzmożony ruch pojazdów, a dodatkowo pogoda nie sprzyja bezpiecznej jeździe. Ważne jest też to aby za kierownicę samochodu wsiadać wypoczętym

 9. „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”

  Przykładem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się już siódma edycja działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych czy też polskiego więziennictwa.Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października, a z kolei Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 16-20 października 2017 roku. Tak jak w latach ubiegłych, do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 10. mł.asp. Witold Widawski- kandydatem do tytułu najlepszego dzielnicowego woj. łódzkiego-Plebiscyt!

  Wybieramy Dzielnicowego Roku . Trwa głosowanie w plebiscycie na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Opoczno reprezentuje mł.asp. Witold Widawski!

Linki

Tagi

odszkodowanie zagrożenia mediacja podsumowanie internet wypoczynek kradzież złodziej sieć wprowadzenie zagrożenie duchowni posterunek oszust mistrzynie kradzież mieszkaniowa księża dzecko zaginione bezpieczeństwo kieszonkowiec Konwencja Praw Dziecka rozbój ucieczka odpowiedzialność ogłoszenie przemyt odblaski oszustwo odprawa wypadek kolejowy droga Gepard czujny po służbie kłusownicy krzdzież rodzic nielegalna broń wakacje wypadek szkoła pijany lekarz bezpieczne wakacje niebieska karta droga krajowa kolizja minister KMZB adres piłka nożna zawody