Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Zdarzenie drogowe w Kraśnicy

  O wielkim szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia drogowego w miejscowości Kraśnica na drodze wojewódzkiej nr 726.

 2. Współpraca Nadleśnictwa Opoczno z Policją- warsztaty szkoleniowe

  Opoczyńska Komenda Policji wspólnie z Nadleśnictwem Opoczno zorganizowała warsztaty dla policjantów. Podstawowym kierunkiem programu szkolenia było zapoznanie funkcjonariuszy z zasadami obrotu drewnem oraz obowiązującymi w nim dokumentami.

 3. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

 4. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za kradzieże z włamaniem –sugerował utratę pamięci.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu ustalili i wytypowali podejrzanego w sprawie kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych na terenie kopalni w miejscowości Grudzeń Las. Mężczyzna został zatrzymany przez opoczyńskich kryminalnych.

 5. Zapamiętaj! Wolniej znaczy bezpieczniej!

  Zwolnij! Jak kocha to poczeka! Opoczyńscy policjanci tak jak wszyscy inni mundurowi z garnizonu łódzkiego w „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami kolejny już raz przeprowadzają działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Był tak pijany,że na alkomacie brakło skali-niechlubna weekendowa statystyka na opoczyńskich drogach

  Opoczyńscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu tj. od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego 2018 roku, zatrzymali czterech nietrzeźwych 16 laków, pijanego rowerzystę, którego wynik badania stanu trzeźwości nie zmieścił się w skali urządzenia do badania stanu trzeźwości. Badanie alkomatem 30 latka wykazało wynik powyżej 4 promili alkoholu. Co niepokojące policjanci zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów.

 7. Nie daj się okraść kieszonkowcowi

  Nieuwaga, roztargnienie, brak czasu, to najczęstsze okoliczności w jakich dochodzi do utraty pieniędzy, dokumentów czy telefonów komórkowych. Dla złodzieja to doskonała okazja, by pozbawić nas cennych przedmiotów. Sprawcy stosują różne sposoby dla osiągnięcia swojego celu, często bardzo pomysłowe.

 8. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 9. Zatrzymany z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. 33-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara do 3 lat więzienia.

 10. Halowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie- zgłoszenia!

  Już po raz XV w dniach 20-21 marca 2018 roku zostanie rozegrany Halowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem "Alkohol?Narkotyki? Nie! Dziękuję!" Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń drużyn, które chcą wziąć udział w sportowych zmaganiach w duchu idei fair play.

Linki

Tagi

bezpieczeństwo kąpiel dzecko zaginione wypoczynek przemyt głuchoniemi księża kradzież odszkodowanie dziecko miasteczko ruchu drogowego bieg wprowadzenie odblaski starsza osoba złodziej bezpieczne wakacje sieć droga krajowa kierowca mediacja KMZB kradzież mieszkaniowa dzielnicowi Gepard odpowiedzialność duchowni zawody podrobione ubrania chuliganski wybryk papierosy pijani kierowcy internet oszustwo razem bezpieczniej wypadek kolejowy narada podsumowanie profilaktyka pijany lekarz ogłoszenie wypadek ferie kradzież mienia prewencja zagrożenia wakacje kontrabanda mistrzynie nielegalna broń