Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Ścigany listami gończymi -zatrzymany przez opoczyńskich policjantów

  Opoczyńscy kryminalni, na terenie Warszawy, zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 37 latka. Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi.

 2. Policjantem się jest nawet na emeryturze

  Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 63 letni kierowca VW Polo, którego ujął emerytowany funkcjonariusz opoczyńskiej policji.

 3. Pijany ojciec quadem na drodze krajowej przwoził dziecko

  Szybka interwencja dzielnicowych z Paradyża być może uratowała życie 10 letniemu chłopcu i jego 42 letniemu ojcu. Nietrzeźwy kierowca quada, jechał wraz ze swoim synem bez kasków, drogą krajową K 74 .

 4. Aby wakacje były bezpieczne.. spotkanie z uczniami w Domasznie

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drzewicy, w ramach działań prewencyjnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z uczniami Szkoły Podstawowej w Domasznie rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

 5. Motocyklem na podwójnym gazie

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca motocykla typu cross, który został zatrzymany przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Paradyżu.

 6. Rajd rowerowy -Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo- pod takim hasłem już kolejny rok z rzędu opoczyńscy policjanci zorganizowali Rajd Rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Zespół ds. Nieletnich i Patologii opoczyńskiej komendy policji. Od lat nasze działania wspierają także strażacy z PSP Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno.

 7. Pomoc przede wszystkim

  O szczęściu w nieszczęściu może mówić 10 letnia dziewczynka,która została potrącona przez ciągnik siodłowy z naczepą. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do łódzkiego szpitala. Pierwszej pomocy rannej dziewczynce udzielił policjant będący po służbie.

 8. W upały szczególnie uważajmy na dzieci, osoby starsze i zwierzęta

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

 9. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 10. Reprezenacja Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Kobiet- zagra na stadionie Ceramiki Opoczno.

  Zapraszamy na zakończenie sezonu piłkarskiego 2017/2018. Wśród drużyn zagra także gościnnie Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Startujemy 17 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 - Stadion Ceramiki Opoczno .

Linki

Tagi

MSWiA trudne warunki drogowe bezpieczne wakacje wprowadzenie droga motocykl chuliganski wybryk oszust nieletni usiłowanie rozboju bezpieczeństwo ferie uczeń dokumenty wakacje oszustwo dziecko zaginione posterunek zima podsumowanie naczepa wypadek mistrzynie internet głuchoniemi dzielnicowi sklep profilaktyka niebieska karta kradzież przemyt piłka duchowni Turniej Policja woda kradzież mieszkaniowa dzecko zaginione pijani kierowcy piłka nożna szkoła sieć porozumienie złodziej zagrożenia nielegalna broń prewencja Gepard kolizja kieszonkowiec