Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na konto bankowe. Mężczyzna trzykrotnie posłużył się znalezioną kartą płatniczą. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego opoczyńskiej policji ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia i kradzieże z włamaniem. W sierpniu 2019 roku sprawca przywłaszczył sobie znalezioną  kartę płatniczą i za jej pomocą trzykrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy w sklepach. Pokrzywdzony powiadomił policję, kiedy zorientował się, że ktoś posłużył się jego kartą. Funkcjonariusze zbierali wszelkie dowody w tej sprawie, aby ustalić tożsamość sprawcy. Dzięki wnikliwej analizie informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o te czyny. To 53-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna  odpowie za przywłaszczenie mienia i kradzieże z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione, należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Utracone dokumenty warto zastrzec. Więcej informacji uzyskamy na stronie:

https://dokumentyzastrzezone.pl/zastrzeganie-dokumentow/

asp.szt. Barbara Stępień