Uroczystości z okazji Święta Policji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystości z okazji Święta Policji

31 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej opoczyńskiej policji, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji podczas której Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie.

Tegoroczne obchody 100 lecia powstania Policji przybrały bardzo uroczysty charakter. Policjanci  uczestniczyli w międzypowiatowych obchodach Święta Policji w Rawie Mazowieckiej oraz w uroczystościach wojewódzkich, rozpoczętych 30 lipca br. wieczorną  mszą święta w intencji Policjantów i Pracowników Policji, która odbyła się  w Archikatedrze pw. Św. Stanisława Kostki w Łodzi.

 Wśród policjantów awansowanych przez KGP na stopień inspektora Policji znalazł się  Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski.  

 

Ważnym  elementem uroczystości było także wręczenie medali za zasługi dla Policji.  

W tym punkcie uroczystości nie zabrakło akcentu opoczyńskiego. Złoty medal za zasługi dla Policji otrzymał Burmistrz Drzewicy- Janusz Reszelewski, srebrny medal za zasługi dla Policji otrzymała Maria Barbara Chomicz- v-ce starosta opoczyński.

 

Niezmiernie miłym akcentem uroczystości było także szczególne wyróżnienie właścicieli  Grupy Paradyż. 

nadinsp. Andrzej Łapiński  wręczył pamiątkowe szable właścicielom i prezesom Grupy Paradyż- Stanisławowi Tępińskiemu oraz Adamowi Tepińskiemu.

 

 

Przypominamy, że 24 lipca 2019 roku  w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Andrzeja Łapińskiego na stopień nadinspektora Policji.

Po uroczystościach wojewódzkich przyszedł czas na wręczenie awansów na wyższe  stopnie tym funkcjonariuszom, którzy nie uczestniczyli w uroczystościach międzypowiatowych czy wojewódzkich.

Łącznie na wyższe stopnie służbowe  awansowanych zostało 47 funkcjonariuszy opoczyńskiej komendy policji.

W korpusie oficerów - 2 policjantów, w korpusie aspirantów - 17 polioctanów, w korpusie  podoficerów -20 policjantów, w korpusie szeregowych policji- 8 policjantów.

 

Odznaczonym, awansowanym- serdecznie gratulujemy!

 

asp.szt. Barbara Stępień

  • policjant sklada  komednantowi meldunek