Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poszli ukraść perfumy- zabrali skarbonkę z pieniędzmi zbieranymi na rzecz chorego dziecka.

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch 26 latków, którzy ukradli skarbonkę z datkami na rzecz niepełnosprawnego dziecka.

 Do zuchwałej kradzieży pieniędzy zbieranych na rzecz chorego  dziecka doszło 28 stycznia2018 roku, w jednym z dyskontów spożywczo- przemysłowych w Opocznie. Jak ustalili policjanci dwóch kolegów postanowiło okraść jeden ze sklepów w Opocznie. Jak sami zeznali poszli do marketu z zamiarem kradzieży  perfum, jednak zmienili plany kiedy zobaczyli stojącą na sklepowej ladzie skarbonkę wystawioną przez jedną z fundacji wspierającą rehabilitację i leczenie chorego dziecka. W skarbonce znajdowało się  nie mniej niż 1000 złotych.  Działając  wspólnie i w porozumieniu złodzieje  błyskawicznie podjęli decyzję o kradzieży całej puszki z pieniędzmi.

Kiedy pracownicy sklepu następnego dnia zorientowali się, że skarbonka zniknęła z lady sklepowej  powiadomili o tym policję.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży. Mężczyźni wcześniej byli wielokrotnie karani za kradzieże. Jeden z 26 latków niespełna 4 miesiące temu opuścił zakład karny w którym odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, zatem za tę kradzież będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stepień