Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na K 12. Cztery osoby ranne w tym dwoje dzieci

Zderzenie samochodu osobowego i karetki pogotowia na drodze krajowej K 12 w miejscowości Dzielna. Refleks i zimna krew kierowcy karetki pogotowia prawdopodobnie uratowały osoby podróżujące fiatem punto, w tym dwoje małych dzieci oraz przewożone karetką osoby poszkodowane w innym wypadku.

Do zdarzenia doszło 25 listopada 2017r w miejscowości Dzielna. Wstępnie ustalono, że 39-letni kierowca fiata punto nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z karetką pogotowia. Zespół Pogotowia Ratunkowego, jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych z poszkodowanym pacjentem z innego wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Bielowice. Kierowca karetki widząc samochód, który skręca i przecina jego pas ruchu zaczął gwałtownie hamować, zjechał na przeciwległy pas drogi jedynie zahaczając kołem o tył fiata punto. Manewr ten uchronił przed wjechaniem rozpędzonej karetki w osobówkę. W wyniku wypadku do szpitala trafili podróżujący punto oraz ratowniczka medyczna z karetki pogotowia. Ich życiu na szczęście nic nie zagraża. Przez kilka godzin ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Apelujemy o ostrożność.

Widząc  jadący na sygnałąch pojazd uprzywijelowany  zawsze należy zachować szczególną ostrożność w miarę możliwości bezpiecznie zjechac na pobocze drogi czy poczekać z wykonywaniem  planowanego manewru skrętu. Te proste zasady nie tylko ułatwią słuzbom bezpieczne dojechanie na miejsce ale także przede wszystkim uchronią innych uczestników  ruchu.

asp.szt. Barbara Stępień