Odnaleziona 15 latka z Łodzi - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziona 15 latka z Łodzi

Opoczyńscy policjanci zatrzymali poszukiwaną zaginioną 15 letnią łodziankę. Dziewczyna w maju uciekła z Domu Dziecka w Łodzi. Policjanci uzyskali informację, że nieletnia może przebywać na terenie jednej z posesji w miejscowości Parczów pod Opocznem.


Policjanci na miejscu, pod wskazanym adresem zastali matkę dziewczyny oraz jej konkubenta. Kryminalni wiedzieli, że  pomimo, iż matka jest pozbawiona praw rodzicielskich, ukrywa dziewczynę i nie dba o to, by zapewnić jej godne warunki do zycia czy kontynuowanie edukacji.
Dziewczyna  widząc  nieumundurowanych policjantów uciekła przez okno do pobliskiego lasu. Na miejsce został wezwany przewodnik z psem tropiącym. Kiedy kryminalni sprawdzali drogi dojazdowe do miejscowości, przyległe lasy, pustostany oraz rozmawiali z mieszkańcami do domu, w którym przebywała matka dziewczyny  kolejny raz podjechali policjanci, tym razem z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.  Mundurowi, jeszcze raz postanowili sprawdzić mieszkanie. Pomimo sprzeciwów matki i zapewnień, że córki nie ma w domu policjanci skontrolowali kolejny raz strych domu. Jak się  okazało dociekliwość  przyniosła efekty. Dziewczyna ukrywała się za murem komina. Odnalezioną 15 latkę przewieziono do opoczyńskiej komendy, a następnie przekazano policjantom z łódzkiego komisariatu. Decyzją sądu nieletnia została umieszczona w jednym z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, gdzie będzie kontynuowała naukę.

asp.szt. Barbara Stępień