Po nitce do kłębka - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Po nitce do kłębka

Kontrola drogowa zakończyła się ujawnieniem kierowcy pod wpływem narkotyków, dodatkowo opoczyńscy policjanci po przeprowadzonych ustaleniach w miejscu zamieszkania kolegi zatrzymanego kierowcy zabezpieczyli ponad 3,61 grama marihuany.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów opoczyńskiej  drogówki. Funkcjonariusze w Drzewicy  zatrzymali kierującego volkwagenem bora. W trakcie prowadzonej kontroli mundurowi zauważyli, że kierujący dość nietypowo reaguje na wydawane polecenia. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w organizmie, jednak zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych i przypuszczenia, że może znajdować się on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo wyczuli od  19 latka charakterystyczną woń marihuany.

W związku z tym policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Wynik testu nie pozostawiał wątpliwości, że 19 latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Do dalszych czynności w sprawie włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej  jednostki policji.  W wyniku przeprowadzonych ustaleń  jeszcze tego samego dnia dotarli  do kolegi zatrzymanego kierowcy, 19  letniego mieszkańca gminy Gielniów. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli ponad 3,61 grama marihuany oraz akcesoria do  cięcia  narkotyku i jego  zażywania. Dodatkowo  policjanci zabezpieczyli pieniądze w  kwocie 1160 złotych.
Kierowca bory odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem  środka odurzającego. 19 letni mieszkaniec gminy Gielniów usłyszał zarzuty posiadania  i udzielania  substancji narkotycznych. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp.Barbara Stępień

  • archiwum KPP