Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Ścigany listami gończymi -zatrzymany przez opoczyńskich policjantów

  Opoczyńscy kryminalni, na terenie Warszawy, zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 37 latka. Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi.

 2. Rajd rowerowy -Kręci mnie bezpieczeństwo

  Kręci mnie bezpieczeństwo- pod takim hasłem już kolejny rok z rzędu opoczyńscy policjanci zorganizowali Rajd Rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Zespół ds. Nieletnich i Patologii opoczyńskiej komendy policji. Od lat nasze działania wspierają także strażacy z PSP Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno.

 3. Aby wakacje były bezpieczne.. spotkanie z uczniami w Domasznie

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drzewicy, w ramach działań prewencyjnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z uczniami Szkoły Podstawowej w Domasznie rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

 4. Reprezenacja Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Kobiet- zagra na stadionie Ceramiki Opoczno.

  Zapraszamy na zakończenie sezonu piłkarskiego 2017/2018. Wśród drużyn zagra także gościnnie Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Startujemy 17 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 - Stadion Ceramiki Opoczno .

 5. Alkohol? Narkotyki? Nie ! Dziękuję! Pod takim hasłem odbył się Jubileuszowy XV Turniej Halowy w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie.

  Dwa dni sportowych zmagań, ponad 500 uczestników - to bilans turnieju w piłkę nożną jaki już po raz XV zorganizował opoczyński Wydział Prewencji. 20-21 marca 2018 roku, na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, odbyła się kolejna już XV edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem „Alkohol?, Narkotyki?, Nie, Dziękuję!!!”.

 6. Pomoc przede wszystkim

  O szczęściu w nieszczęściu może mówić 10 letnia dziewczynka,która została potrącona przez ciągnik siodłowy z naczepą. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do łódzkiego szpitala. Pierwszej pomocy rannej dziewczynce udzielił policjant będący po służbie.

 7. Poszukiwania na Zalewie Sulejowskim

  Policjanci, Strażacy z PSP Opoczno, Piotrków Tryb., Tomaszów Maz. oraz strażacy z OSP Opoczno oraz z terenu gmin: Mniszków, Błogie Rządowe, Zarzęcin do późnych godzin nocnych, poszukiwali zaginionych na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin, czterech osób, które po wypożyczeniu roweru wodnego nie powróciły na brzeg. Okazało się, ze turyści zostawili wypożyczony rower w miejscowości Bronisławów i nie informując o tym nikogo odjechali.

 8. Grali o Puchar Komendnata Powiatowego Policji w Opocznie

  Turniej w Piłkę Nożną Drużyn Policyjnych z Łódzkiego Garnizonu Policji o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi- rozstrzygnięty.

 9. W upały szczególnie uważajmy na dzieci, osoby starsze i zwierzęta

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

 10. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomordowanych w 1940 roku opoczyńskich policjantów

  W Opocznie przybyło kolejne miejsce upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej związane z regionem opoczyńskim. 17 kwietnia 2018 roku, przed Komendą Powiatową Policji została odsłonięta i poświęcona, tablica dedykowana przedwojennemu komendantowi Policji Państwowej w Opocznie Lucjanowi Menke oraz Policjantom powiatu opoczyńskiego zamordowanym na terenie Związku Sowieckiego w 1940 r. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

Linki

Tagi

niebieska karta dokumenty wypadek szkoła Gepard piłka internet dzielnicowi pijani kierowcy posterunek usiłowanie rozboju trudne warunki drogowe sklep wprowadzenie oszust Turniej ferie kolizja sieć piłka nożna bezpieczne wakacje duchowni profilaktyka droga porozumienie głuchoniemi nieletni uczeń oszustwo Policja chuliganski wybryk podsumowanie dziecko zaginione przemyt motocykl wakacje kradzież mieszkaniowa złodziej MSWiA zima kieszonkowiec zagrożenia prewencja bezpieczeństwo mistrzynie naczepa nielegalna broń kradzież woda dzecko zaginione