Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia

Najczęściej czytane

  1. Powrót Posterunku w Drzewicy

    7 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. To odpowiedź na oczekiwania społeczne przekazywane podczas debat organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie a także efekt starań posła na Sejm Rzeczypospolitej Pana Roberta Telusa. Odnowiony posterunek został przywrócony w piętrowym budynku ,użyczonym przez Miasto, usytuowanym przy ulicy Sikorskiego 1 w Drzewicy. Służbę pełnić tam będzie 8 policjantów.

  2. O bezpieczeństwie z najmłodszymi

    Na terenie powiatu opoczyńskiego policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży W ramach projektu policjanci uczą prawidłowych nawyków i zasad zachowania na drogach, promują wśród dzieci zasady świadomego i bezpiecznego zachowania na drodze. Przypominają i podkreślają znaczenie noszenia odblasków.

  3. Z seniorami o bezpieczeństwie

    Na wnuczka”, „na urzędnika”… to między innymi o tych metodach działania oszustów mogli usłyszeć seniorzy z klubu Senior Wigor w Miedznej Drewnianej, z którymi spotkała się st.asp. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji.

  4. Zmiana aury i pierwsze kolizje drogowe

    Pierwsze opady śniegu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia drogi i niestety brak należytej ostrożności ze strony kierowców przyczyniły się do kilku kolizji drogowych, do których doszło 29 listopada 2016 roku w godzinach porannych na terenie powiatu opoczyńskiego.

  5. Policyjny Mikołaj

    Na drogach, w okolicach szkół podstawowych i gimnazjów 6 grudnia spotkać było można nietypową załogę w oznakowanym radiowozie. W jej skład wchodzili policjanci oraz pomocnik Św. Mikołaja. Policyjny Mikołaj rozmawiał z dziećmi sprawdzając ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

  6. Zazdrość jest złym doradcą

    Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 20 letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna chciał przeczytać wiadomości SMS swojej byłej dziewczyny, zajechał jej drogę samochodem i siłą zabrał telefon komórkowy.

  7. Piłeś? NIE JEDŹ!

    Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Kierowco- zachowaj wstrzemięźliwość jeśli planujesz podróż! Policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego 27 listopada zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów.

  8. Stop pijanym kierowcom

    Stop pijanym kierowcom- akcja profilaktyczna policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz opoczyńskich policjantów.

  9. 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet

    25 listopada w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet ruszyła kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.

  10. Przygotuj samochód przed zimą

    Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

Linki

Tagi

rodzic wypadek wypadek kolejowy kolizja czujny po służbie wprowadzenie ogłoszenie odszkodowanie razem bezpieczniej szkoła wyludzenie nielegalna broń prewencja podrobione ubrania bezpieczne wakacje niebieska karta MSWiA dzecko zaginione rozbój Gepard wakacje kradzież kradzież mienia profilaktyka mediacja minister Konwencja Praw Dziecka głuchoniemi amunicja kłusownicy adres internet dziecko posterunek kradzież mieszkaniowa usiłowanie rozboju pijani kierowcy odblaski