Strona Główna arrow Aktualności arrow Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza
czwartek, 05 marzec 2015
 
 
KIK76
Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza Drukuj E-mail
Napisał: asp. Barbara Stępień   
poniedziałek, 27 październik 2008

Prokurator Rejonowy w Opocznie zastosował  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego  jak też poręczenia majątkowego w kwocie 500 złotych  wobec 19 –letniego mieszkańca Opoczna, który  kilka dni wcześniej  naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji oraz  znieważył go.

 Do zdarzenia doszło  22 października, około godziny 18.30, w rejonie opoczyńskiego basenu Policjanci podjęli czynności służbowe administracyjno- porządkowe  w postaci legitymowania grupki młodych osób.

W pewnym momencie z jednego z okolicznych barów wyszedł młody mężczyzna, który na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Wobec funkcjonariuszy używał słów wulgarnych i obraźliwych.

Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, przedstawili się i poprosili o okazanie dokumentów. Mężczyzna, w sposób bardzo wulgarny  odmówił podania swoich danych osobowych.Kierował pod adresem funkcjonariuszy słowa powszechnie uznawane za obraźliwe. Jak też  nadal  zachowywał się bardzo agresywnie.

W pewnym momencie mężczyzna ten uderzył jednego z Policjantów  pięścią w twarz oraz próbował zadawać ciosy nogą i ręką. W związku z powyższym mężczyzna został  obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Zatrzymanym okazał się 19-letni  mieszkaniec Opoczna.

Po ustaleniu jego tożsamości , został on przebadany przez lekarza , który nie stwierdził przeciwwskazań do osadzenia go w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych .

Sprawa została przekazana Prokuraturze Rejonowej w Opocznie.

Zmieniony ( poniedziałek, 27 październik 2008 )
 
wstecz   dalej »
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
Pokrzywdzeni
foto
reaguje
niebieska linia
rodzice
itaka
rasizm
stop18
narkotyki
pies
telzaufkids
mag997
RPO
kibicbezpieczny