Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Wypadek na K74

  Policjanci z opoczyńskiej komendy, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej K 74 w miejscowości Topolice

 2. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomordowanych w 1940 roku opoczyńskich policjantów

  W Opocznie przybyło kolejne miejsce upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej związane z regionem opoczyńskim. 17 kwietnia 2018 roku, przed Komendą Powiatową Policji została odsłonięta i poświęcona, tablica dedykowana przedwojennemu komendantowi Policji Państwowej w Opocznie Lucjanowi Menke oraz Policjantom powiatu opoczyńskiego zamordowanym na terenie Związku Sowieckiego w 1940 r. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

 3. Inauguracyjne spotkanie lokalnej kampanii społecznej "Bezpieczny Senior"- wspólne działania policji i Drzewickiego Centrum Wolontaiatu

  6 kwietnia 2018 roku została zainaugurowana lokalna kampania społeczna „Bezpieczny Senior”. Pierwsze spotkanie z udziałem seniorów z Drzewicy odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

 4. Debata z nauczycielami

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyła się konferencja, w której udział wzięli dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy na co dzień pracujący w szkołach i placówkach oświatowych. Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania były m.in. zagrożenia, na które narażone są dzieci i młodzież. Inicjatorami konferencji było Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Tryb. oraz Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.

 5. Policjanci na targach pracy

  Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali opoczyńścy funkcjonariusze podczas targów pracy. Mundurowi opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

 6. Tragiczny finał skoku do wody. Apelujemy o rozwagę.

  Wystarczy chwila, by nieodwracalnie zmienić całe życie. Poważne urazy kręgosłupa, to często cena skoku do wody. Niestety, taką cenę zapłacił 22 letni opocznianin, który skoczył do wody na główkę. Mężczyzna z poważnym urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Pomimo, tego, że sezon na kąpiele wodne jeszcze się nie rozpoczął już dziś apelujemy o rozsądek i wyobraźnię podczas korzystania z kąpielisk.

 7. Uwaga na oszustów!

  Oszuści „na policjanta” znowu działają. Mieszkanka powiatu opoczyńskiego w wyniku przestępczego procederu straciła kilkanaście tysięcy złotych.

 8. Sezon motocyklowy. Bądź ostrożny na drodze.

  Choć sezon motocyklowy oficjalnie się jeszcze nie rozpoczął to już na drogach możemy spotkać amatorów jazdy jednośladem. Niestety już doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy jednośladu.

 9. Będą dodatkowe patrole- podpisane porozumienie

  Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł. insp. Konrad Kobierski oraz Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Opoczno.

 10. Pozytywny odbiór przywrócenia posterunku Policji w Drzewicy przez mieszkańców Gmin Drzewica oraz Poświętne

  Na terenie działania utworzonego w grudniu 2016 roku Posterunku Policji w Drzewicy / gmina i miasto Drzewica oraz gmina Poświętne / przeprowadzono konsultacje społeczne poświęcone funkcjonowaniu Posterunku Policji w Drzewicy oraz odbioru funkcjonowania tej jednostki policji w oczach lokalnej społeczności.

Linki

Tagi

droga krajowa usiłowanie rozboju wypadek ogłoszenie bezpieczne wakacje podsumowanie wypadek kolejowy kieszonkowiec ślisko droga mediacja rodzic piłka nożna bezpieczeństwo papierosy oszustwo wypoczynek naczepa trudne warunki drogowe ubrania pojazd złodziej kierowca kradzież z włamaniem działkowcy pijany lekarz prewencja przemyt kradzież narada zagrożenia wprowadzenie miasteczko ruchu drogowego ferie porozumienie kolizja internet wyludzenie razem bezpieczniej odszkodowanie minister kradzież mienia odpowiedzialność wakacje podrobione ubrania amunicja sieć nielegalna broń kontrabanda odblaski