Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
Policjant który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek na K 12 nie żyje 51 letni kierowca seata ibiza. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

  Opady deszczu,śniegu, mgła, ograniczają widoczność na drodze, wydłużają drogę hamowania oraz powodują zmniejszoną przyczepność opon do podłoża. Mokra i śliska jezdnia w połączeniu z nadmierną prędkością byłą prawdopodobną przyczyną wypadku w którym śmierć na miejscu poniósł mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

 2. Śmierć na krajowej 74. Zginęła rowerzystka. Apelujemy o rozwagę na drodze.

  Czarna seria wypadków w powiecie opoczyńskim. Zginęła 48 letnia rowerzystka. Niewątpliwie bardzo trudne warunki drogowe, opady deszczu duże natężenie ruchu mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu

 3. Niecodzienni goście w opoczyńskiej komendzie policji

  Jak wygląda policyjny areszt? Jak i gdzie policjanci trenują swoje umiejętności strzeleckie? Co to jest stanowisko kierowania? I co właściwie robi oficer dyżurny policji? Na te i na wiele innych pytań, rezolutnych 6 latków ze Szkoły Podstawowej w Paradyżu- odpowiadali opoczyńscy policjanci. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły opoczyńską komendę policji.

 4. W dniu odblasków niebieski Mikołaj odwiedzał dzieci

  Na drogach, w okolicach szkół podstawowych w powiecie opoczyńskim 6 grudnia br. spotkać było można nietypową policyjną załogę w oznakowanym radiowozie. W jej skład wchodzili sam Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Policyjny Mikołaj rozmawiał z dziećmi sprawdzając ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Każde z napotkanych dzieci otrzymało elementy odblaskowe w ramach inauguracji akcji "Dzień odblasków 2017".

 5. Grali o Puchar Komendnata Powiatowego Policji w Opocznie

  Turniej w Piłkę Nożną Drużyn Policyjnych z Łódzkiego Garnizonu Policji o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi- rozstrzygnięty.

 6. Wypadek na K 12. Cztery osoby ranne w tym dwoje dzieci

  Zderzenie samochodu osobowego i karetki pogotowia na drodze krajowej K 12 w miejscowości Dzielna. Refleks i zimna krew kierowcy karetki pogotowia prawdopodobnie uratowały osoby podróżujące fiatem punto, w tym dwoje małych dzieci oraz przewożone karetką osoby poszkodowane w innym wypadku.

 7. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 8. Z samorządowcami o bezpieczeństwie w powiecie opoczyńskim.

  W Sali Konferencyjnej opoczyńskiej Komendy Policji odbyło się robocze spotkanie kierownictwa policji z władzami samorządowymi z terenu powiatu opoczyńskiego dotyczące dalszej współpracy w zakresie działań profilaktyczno- prewencyjnych na rzecz mieszkańców naszego regionu. Swoją obecnością spotkanie uświetnili. Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz, v-ce Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Burmistrz Miasta Opoczno Rafał Kądziela wraz z sekretarzem miasta Tomaszem Łuczkowskim, wójtowie gmin Poświętne, Mniszków oraz przedstawiciele wójtów z pozostałych gmin.

 9. asp. Michał Chłopek laureatem XVIII finału wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i na najlepszego strażaka

  24 listopada 2017 roku w Studio „ARTERION” w Łodzi, Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, asp.Michał Chłopek odebrał wyróżnienie za zakwalifikowanie się do finału w konkursie na Najlepszego Dzielnicowego w garnizonie łódzkim. Już po raz kolejny policjanci oraz strażacy z województwa łódzkiego zostali uhonorowani nagrodami w ramach Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i na Najlepszego Strażaka. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 10. Dzieci ze szkoły w Przyłęku odwiedziły opoczyńską komendę policji.

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Paradyżu oraz rzecznik prasowy opoczyńskiej komendy, wspólnie opowiadali małym gościom o służbie w policji. Uczniowie od kuchni mogli zobaczyć jak naprawdę wygląda policyjny areszt. Wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że nie jest to przyjemne miejsce i już postanowiły, że zawsze będą grzeczne, by nigdy do takiej celi nie trafić.

Linki

Tagi

bezpieczeństwo Konwencja Praw Dziecka zagrożenie droga droga krajowa internet odblaski niebieska karta kieszonkowiec mediacja KMZB czujny po służbie duchowni złodziej minister odszkodowanie wakacje piłka nożna przemyt pijany lekarz wypadek posterunek szkoła wypoczynek odpowiedzialność kłusownicy bezpieczne wakacje Gepard zagrożenia rozbój podsumowanie kradzież mieszkaniowa odprawa dzecko zaginione ogłoszenie sieć oszust kradzież wypadek kolejowy adres motocykl oszustwo księża krzdzież zawody mistrzynie rodzic ucieczka pojazd nielegalna broń