Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia

Najczęściej czytane

 1. Ślubowanie nowej policjantki

  "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze.

 2. Zatrzymany złodziej

  Opoczyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę zuchwałej kradzieży torebki. Za złodziejem w pościg ruszyli także przechodnie.

 3. Z uczniami o bezpieczeństwie podczas ferii

  Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie ich trwania nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O tym jak czas wolny od nauki spędzić bezpiecznie przypominali dzielnicowi, którzy jeszcze podczas trwania nauki odwiedzili uczniów w szkołach w : Bukowcu nad Pilicą,Błogim Rządowym, Stoku, Paradyżu i Sokołowie

 4. mł.insp. Konrad Kobierski Komendantem Powiatowym Policji w Opocznie

  W sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie 2 stycznia 2017 roku,odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wprowadzono nowego Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowego szefa opoczyńskich policjantów insp. Marka Grzegorego -Roróg.

 5. Widzisz coś niepokojącego? Powiadom policję, zadzwoń do dzielnicowego- utrudnij życie złodziejowi

  W ostatnim czasie na terenie powiatu opoczyńskiego policja odnotowała kilka kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych. Sprawcy włamują się do domów najczęściej po wyważeniu drzwi i okien. Czasami wykorzystują naszą nieuwagę i dostają się do mieszkań przez niedomknięte drzwi czy okna. Co zrobić, by maksymalnie utrudnić życie włamywaczom i nie stać się ich ofiarą? .

 6. Zatrzymani sprawcy pobicia

  Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia. Czterech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat usłyszało już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Nietrzeźwi kierowcy

  Pomimo trudnych warunków drogowych, śliskiej jezdni, niestety nie brakuje kierowców, którzy kierują samochodami w stanie nietrzeźwości. Ta skrajna nieodpowiedzialność naraża na poważne niebezpieczeństwo nie tylko samego pijanego kierowcę ale co gorsza innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych.

 8. Dzielnicowy na gorącym uczynku zatrzymał złodzieja. Przy sprawcy znalezione zostały także narkotyki.

  O tym jak ważna rolę pełnią dzielnicowi nie trzeba nikogo przekonywać To ci policjanci, którzy w swoich rejonach służbowych pomagają wielu osobom w rozwiązaniu często trudnych i zawiłych spraw. To policjanci, którzy mają także doskonałe rozpoznanie w środowisku kryminogennym.I właśnie taka wiedza przydała się opoczyńskiemu dzielnicowemu, który zatrzymał 26 letniego sprawcę zuchwałej kradzieży aparatu do mierzenia ciśnienia.

 9. JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - PORADY

  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 10. ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1 STYCZNIA 2017 R.

  Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym

Linki

Tagi

Gepard usiłowanie rozboju MSWiA głuchoniemi kradzież mieszkaniowa odszkodowanie podrobione ubrania wypadek prewencja rozbój dziecko rodzic Konwencja Praw Dziecka czujny po służbie wakacje ogłoszenie wypadek kolejowy niebieska karta szkoła posterunek wprowadzenie nielegalna broń mediacja kłusownicy adres minister kradzież mienia profilaktyka bezpieczne wakacje wyludzenie amunicja razem bezpieczniej odblaski pijani kierowcy dzecko zaginione kolizja internet kradzież