Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Potrącenie na pasach

  Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym na przejściu dla pieszych został potrącony 60 letni mężczyzna.

 2. Z licealistami o bezpiecznym korzystaniu z Internetu

  Atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości były głównymi zagadnieniami spotkania Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie z uczniami I go Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie.

 3. Kradzione nie tuczy- złodzieje i paserzy w rękach policjantów.

  Opoczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzieże oraz ich dwóch kompanów, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Łupem złodziei padły elektronarzędzia oraz motorower z 1974 roku. Łączna suma skradzionych przedmiotów wynosi ponad 7,500 tysiąca złotych. Większość mienia została odzyskana.

 4. Jechał pod prąd i nie miał uprawnień

  Opoczyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 61 latka, który ulicą Biernackiego w Opocznie jechał pod prąd.

 5. Ruszyła kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 6. Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

  Policjanci z Opoczna eskortowali do granic województwa łódzkiego rodząca mieszkankę Końskich. Dzięki sprawnej akcji mundurowych, kobieta w porę dotarła do szpitala gdzie urodziła córeczkę. Rodzicom Zuzi gratulujemy !

 7. Bezpiecznie na rowerze

  Sezon rowerowy nabiera rozpędu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach rowerowych. Warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad. Kto jest rowerzystą? Zgodnie z prawem rowerzystą jest osoba poruszająca się w danej chwili na rowerze. Gdy rowerzysta zsiądzie z roweru, staje się pieszym. Pieszym jest też dziecko poniżej 10 roku życia poruszające się na rowerze, które w związku z tym może jechać chodnikiem.

 8. Długi weekend na drogach powiatu opoczyńskiego

  Opoczyńscy policjanci przez cztery dni świątecznego weekendu czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Podczas działań na drogach funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

 9. Na"podwójnym gazie" wjechał do rowu

  Wjechał do rowu i uderzył w nasyp. Tak zakończyła się nieodpowiedzialna jazda nietrzeźwego kierowcy. 42 latek, stracił już prawo jazdy.

 10. Odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu

  Opoczyńscy policjanci, zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 12 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wynosi ponad 9500 złotych. Za posiadanie nielegalnego tytoniu 69 letniej kobiecie grozi wysoka grzywna.

Linki

Tagi

posterunek prewencja razem bezpieczniej wyludzenie ogłoszenie KMZB kolizja szkoła dziecko odprawa Śmiertelny wypadek wypadek Konwencja Praw Dziecka Gepard adres mediacja księża miasteczko ruchu drogowego odblaski MSWiA odszkodowanie niebieska karta kradzież mienia sieć zagrożenie kradzież podrobione ubrania bezpieczeństwo wprowadzenie rozbój bezpieczne wakacje wypadek kolejowy internet oszust zagrożenia nielegalna broń działkowcy wakacje kłusownicy oszustwo podsumowanie głuchoniemi minister czujny po służbie rodzic amunicja ucieczka duchowni dzecko zaginione kradzież mieszkaniowa