Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
Policjant który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 2. Spotkanie z nauczycielami

  Policjanci z Posterunku Policji w Paradyżu rozmawiali z nauczycielami paradyskiej szkoły podstawowej o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz zachowaniach świadczących o demoralizacji młodego człowieka.Spotkanie było tez doskonałą okazją do zaplanowania d działań profilaktycznych w nowym roku szkolnym.

 3. „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”

  Przykładem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się już siódma edycja działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych czy też polskiego więziennictwa.Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października, a z kolei Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 16-20 października 2017 roku. Tak jak w latach ubiegłych, do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 4. O zagrożeniu narkotykami z gimnazjalistami z Żarnowa

  O tym jakie zagrożenie niesie za sobą eksperymentowanie ze środkami odurzającymi wie praktycznie każdy młody człowiek. Niestety pomimo takiej wiedzy zdarza się, że nastolatkowie pod wpływem rówieśników czy też ze zwykłej ciekawości próbują tych niebezpiecznych dla życia substancji chemicznych.

 5. Niebezpiecznie na drogach. Kolejny wypadek drogowy z udziałem trzech pojazdów

  Policjanci z opoczyńskiej komendy zwracają się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze. W ostatnim czasie na terenie powiatu opoczyńskiego dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych, dlatego tylko nasza uwaga, odpowiednia prędkość mogą zminimalizować często nieodwracalne skutki takich zdarzeń.

 6. Nieuczciwy lekarz

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji zatrzymali lekarza, który podejrzany jest o przestępstwa korupcyjne.

 7. mł.asp. Witold Widawski- kandydatem do tytułu najlepszego dzielnicowego woj. łódzkiego-Plebiscyt!

  Wybieramy Dzielnicowego Roku . Trwa głosowanie w plebiscycie na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Opoczno reprezentuje mł.asp. Witold Widawski!

 8. Wypadek w Bronowie

  Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 29 września br. w miejscowości Bronów na drodze wojewódzkiej 746

 9. Włamania do mieszkań- bądźmy czujni

  Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć przestępczy proceder. Niestety w ostatnim czasie na terenie Opoczna doszło do kradzieży z włamaniem do mieszkań. Jeżeli zatem zobaczycie Państwo na terenie klatek schodowych obce osoby,a ich zachowanie wzbudzi wasz niepokój, bardzo prosimy o informację do dyżurnego policji pod numer 997. Policjanci każde takie zgłoszenie zweryfikują.

 10. 14-latka schowana w szafie, 22-latka pod wpływem narkotyków

  Policjanci zatrzymali 22-letnią opoczniankę, która posiadała środki odurzające. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania kobiety, policjanci w szafie ubraniowej znaleźli ukrywającą się 14-letnią wagarowiczkę.

Linki

Tagi

kieszonkowiec nielegalna broń wypadek kolejowy kolizja sieć kłusownicy mediacja krzdzież wypadek odblaski wprowadzenie szkoła adres KMZB rozbój kradzież mieszkaniowa zagrożenie złodziej niebieska karta zawody oszust duchowni droga krajowa internet odszkodowanie posterunek minister wakacje księża przemyt ucieczka zagrożenia rodzic bezpieczne wakacje bezpieczeństwo ogłoszenie droga mistrzynie wypoczynek czujny po służbie podsumowanie dzecko zaginione Konwencja Praw Dziecka oszustwo Gepard kradzież odpowiedzialność pijany lekarz odprawa piłka nożna