Strona Główna arrow Aktualności
poniedziałek, 30 listopad 2015
 
 
Wstąp
2,5 promila alkoholu w organiźmie i bez uprawnień do kierowania Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 listopad 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu 27 listopada o godzinie 23.20 w miejscowości Trojanowice zatrzymali do kontroli drogowej 31 letniego kierującego fiatem cc. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzą paradyscy policjanci.

st.asp. Barbara Stępień 

 

 
nietrzeźwy kierowca mondeo Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 listopad 2015

O tym jak nieodpowiedzialne i często  tragiczne w skutkach jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości policjanci przypominają praktycznie każdego dnia. Niestety nadal wielu kierowców lekceważy życie  i zdrowie nie tylko swoje  ale także osób postronnych. Do tego niechlubnego grona dołączył 30 letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który 29 listopada o godzinie 13.30 w miejscowości Mroczków Gościnny kierował  fordem mondeo mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na szczęście dzięki kontroli drogowej nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.  Stracił już prawo jazdy. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

st.asp.Barbara Stępień 

 
Nietrzeźwy 18 latek dachował laguną Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 listopad 2015

Policjanci z opoczyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 18 letniego sprawcę kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło 28 listopada o godzinie 22.50 w miejscowości Kruszewiec. Mundurowi ustalili, że kierowca renault laguna będąc wstanie nietrzeźwości najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych wpadł w poślizg  stracił panowanie nad pojazdem i w  konsekwencji dachował. Badanie stanu trzeźwości 18 letniego kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Na szczęście młody kierowca wyszedł cało z kolizji. Już stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

st.asp. Barbara Stępień 

 
16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet Drukuj E-mail
środa, 25 listopad 2015
25 listopada 2015 roku w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:
- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,
- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet. 
W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

W działania aktywnie włącza się także Policja. W Łódzkim Garnizonie w okresie od 25 listopada do 10 grudnia komendy miejskie i powiatowe podejmą szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Będą to głównie dyżury telefoniczne policyjnych specjalistów i dzielnicowych, a także spotkania i warsztaty dla zainteresowanych organizowane przy współpracy z lokalnymi instytucjami zajmującymi się ta problematyką.
Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

W tegoroczne działania aktywnie włączą się także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Będą to głównie dyżury telefoniczne policyjnych specjalistów i dzielnicowych, którzy na co dzień zajmują się problematyką przemocy w rodzinie i procedurą "Niebieskiej Kart.  Mundurowi zajmujący się profilaktyką, w trakcie zaplanowanych w tym czasie spotkań z młodzieżą oraz rodzicami i nauczycielami będą zwracać uwagę na  zagadnienia związane z problematyką przemocy. 

 

 

 
Okradli 83 latkę Drukuj E-mail
wtorek, 24 listopad 2015

Do kolejnego oszustwa na szkodę  starszej osoby doszło 23 listopada 2015 roku  około godziny 16.00 w Opocznie. Z uzyskanych przez policjantów informacji  wynika, że tym razem dwóch mężczyzn  w wieku około 30 lat podając się za pracowników remontujących elewację budynku pod pretekstem kontroli ścian weszło do mieszkania 83 latki i wykorzystując jej nieuwagę z saszetki skradli kobiecie 1000 złotych.

To już kolejny przypadek w przeciągu kilku ostatnich dni, kiedy oszuści-złodzieje wykorzystują naiwność i łatwowierność osób starszych. Bardzo prosimy o niewpuszczanie do swoich mieszkań  obcych osób, które oferują jakiekolwiek produkty, czy obiecują np. podwyżkę świadczeń emerytalnych czy rentowych. Warto w takich sytuacjach o swoich wątpliwościach niezwłocznie powiadomić policję

st. asp. Barbara Stępień 

 
Na podwójnym gazie Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 listopad 2015

Opoczyńscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 25 letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości i doprowadził do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce 22 listopada 2015 roku o godzinie 22.50, w miejscowości Budków  w gminie Żarnów. Okoliczności wypadku są przedmiotem toczącego się w tej sprawie postępowania,  na chwilę obecną ustalono, że prawdopodobnie 25 letni mężczyzna, mając w organizmie  prawie 3 promile alkoholu kierował samochodem osobowym renault megane, nie zachował ostrożności  i najechał na tył jadącego volkswagena polo. W wyniku uderzenia 19 letni pasażer renaulta  z obrażeniami głowy trafił do opoczyńskiego szpitala. 

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Uwaga! Oszukują na ZUS ! Drukuj E-mail
piątek, 20 listopad 2015

Kolejny raz złodzieje wykorzystali nieuwagę i ufność starszych osób. W Opocznie dwie kobiety udające pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wraz ze swoim kompanem okradli 82 letnia kobietę. Oszuści udający pracowników ZUS-u pod pretekstem wypełnienia dokumentacji uprawniającej do podwyżki wypłacanych świadczeń wykorzystali nieuwagę starszej pani skradli jej 600 złotych.

Opowieści i preteksty jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Sprawcy działają w dwu i trzyosobowych grupach, wspólnym elementem ich strategii zawsze pozostaje wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie zaufania pokrzywdzonych, odwrócenie ich uwagi, a przede wszystkim - przekonanie gospodarzy by wpuścił nieznajomych do mieszkania. Dlatego należy pamiętać o ograniczonym zaufaniu do obcych. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, co do wiarygodności i intencji takich osób należy powiadom o tym Policję

Czytaj całość...
 
Dozór dla 29 latki za kradzież z włamaniem Drukuj E-mail
piątek, 20 listopad 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu zatrzymali 29 letnią kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem do garażu i samochodu osobowego oraz kradzież pieniędzy i radiotwarzacza. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 29-latki dozoru policyjnego.

Do przestępstwa doszło z 13 listopada 2015 roku w miejscowości Kamilówka w gminie Paradyż. Wówczas to, jak ustalili policjanci do zaparkowanego w garażu fiata panda włamała się 29 latka i skradła pozostawione tam w saszetce pieniądze w kwocie 600 złotych. Łupem złodziejki padły też dwa radioodtwarzacze. Pomimo tego,iż pokrzywdzony o kradzieży powiadomił policję kilka dni później, policjanci szybko ustalili przebieg zdarzeń oraz dwie osoby, kóre mogły mieć cos wspólnego z kradzieżą. W efekcie podjętych działań została zatrzymana 29 letnia mieszkanka gminy Paradyż. Kobieta podczas rozmowy z policjantami przyznała się do włamania i kradzieży pieniędzy oraz dwóch radioodtwarzaczy. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanej dozoru policyjnego.

 st.asp. Barbara Stępień 

 
wypadek w owczarach Drukuj E-mail
czwartek, 19 listopad 2015

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 listopada o godzinie 15.15 w miejscowości Owczary w gminie Mniszków. Z zebranych na tę chwilę informacji wynika, że  27 letni kierowca  bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 31 letniemu kierującemu oplem astra, w wyniku czego opel dachował i uderzył w prawidłowo zaparkowanego  forda escorta. W wyniku wypadku obrażeń ciała  doznał  kierowca opla, który został przewieziony do szpitala. 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Na podwójnym gazie Drukuj E-mail
czwartek, 19 listopad 2015

Kierował matizem mając ponad 3 promile alkoholu. Opoczyńscy policjanci 18 listopada  o godzinie 13.40 w Domasznie o zatrzymali  34 letniego kierowcę samochodu marki Daewoo Matiz. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1070
Wyszukiwarka
Inne informacje
INFO osoby niesłyszące INFO osoby niesłyszące
rasizm
foto
reaguje
itaka
telzaufkids
narkotyki
niebieska linia
RPO
Pokrzywdzeni
rodzice
pies
stop18