Strona Główna arrow Aktualności
wtorek, 31 maj 2016
 
 
Stop
kierował w stanie nietrzeżwości- uderzył w betonywy przepust Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 maj 2016

29 maja 2016 roku, w Bukowcu nad Pilicą 33 letni kierowca peugeota , mieszkaniec powiatu łódź- wschód,  na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przepust. Wezwani na miejsce policjanci ustalili ,że mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organiźmie. Kierowca peugeota nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

st.asp. Barbara Stępień

 
Wypadek w Domasznie Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 maj 2016

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 28 maja 2016 roku o godzinie 15.50 w Domasznie. Wstępnie mundurowi ustalili, że 33 letni kierujący oplem tigra, prawdopodobnie  w wyniku nadmiernej prędkości najechał na skręcający w lewo samochód marki Volkswagen Golf, którym  kierował 27 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Obrażeń ciała doznał kierowca opla tigry oraz jego 29 letnia pasażerka. Do szpitala trafiła także  24 letnia pasażerka volkswagena .

 st.asp. Barbara Stępień

 
W upały nie zostawiajmy w pojazdach dzieci i zwierząt nawet na chwilę Drukuj E-mail
wtorek, 24 maj 2016

Policjanci apelują Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.


Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

 
pijany kierowca spowodował wypadek drogowy Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
 Jeepem Grand Cherokee  staranował ogrodzenie posesji  i uderzył  w zaparkowaną na posesji  przyczepę. Policjanci z opoczyńskiej komendy policji wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, którego sprawcą okazał się nietrzeźwy mieszkaniec Łodzi. Do zdarzenia doszło 22 maja 2016 roku, o godzinie 13.00 w miejscowości Zarzęcin w gminie Mniszków. Wstępnie policjanci ustalili, że 38 letni kierowca jeepa prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości i stanu nietrzeźwości na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowe ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w zaparkowaną na podwórku przyczepę kempingową. Okazało się,że kierowca tego dnia nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę  żadnego pojazdu. Badanie  wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał  kierowca jeepa oraz jego  36 letnia pasażerka. Mężczyzna trafił do piotrkowskiego szpitala gdzie został hospitalizowany. 
 
st. asp. Barbara Stępień
 
Dzień Dziecka Zaginionego Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
Image25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To dzień, w którym zwracamy uwagę społeczeństwa na problem zaginięć dzieci i młodzieży. Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Z danych Komendy Wojewódzkiej  Policji wynika, że w 2015 roku zgłoszono 496 zaginięć dzieci i nastolatków, natomiast 488 odnaleziono. W ubiegłym roku zgłoszono łódzkiej policji zaginięcie 21 dzieci w przedziale wiekowym do lat 6, a odnaleziono 21. W wieku 7-13 lat zgłoszono 60 osób zaginionych natomiast odnaleziono 60 Najwięcej – 415 – dotyczyło zaginięć młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. W tym przedziale wiekowym odnaleziono 407 osób. Jak podkreślają policjanci, znaczna część zaginięć w ostatnim przedziale wiekowym, to ucieczki.

Myśl o nich pojawia się wtedy, kiedy nastolatek ma poczucie, że jego potrzeby są lekceważone, czuje się niezrozumiany, opuszczony. Impulsem do podjęcia decyzji mogą stać się słabe oceny w szkole, miłosny zawód, skumulowanie poczucia osamotnienia czy bezsilności wobec własnych problemów. Ucieczka to także wołanie o pomoc, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub możliwość poznania nowych ludzi.

Rodzicu, dbaj o swoje dziecko!

Młodsze dzieci są ciekawe świata i nie są w stanie ocenić grożącego im niebezpieczeństwa. Przyczyną większości zaginięć małych dzieci jest brak należytej opieki. Zdarza się, że dzieci padają ofiarą przestępstwa. Wiele z zaginięć w tym przedziale wiekowym to także tzw. porwania rodzicielskie.

Przy zaginięciu małego dziecka szczególnie ważny jest czas. Najmłodsi są narażeni na większe zagrożenia. Zagubienie w lesie, wpadnięcie do rzeki lub wyziębienie – mogą mieć dramatyczne skutki. By ich uniknąć, należy pamiętać, aby nie zostawiać dzieci do lat 10 samych w domu czy bez opieki na podwórku. Dziecko jak najwcześniej powinno znać swoje imię i nazwisko oraz adres. Warto nauczyć również swoją pociechę zasad zachowania się wobec obcych osób. I najważniejsze: pamiętajmy, że to rodzice mają dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, dlatego to oni są zobowiązani do pilnowania dziecka, a nie dziecko pilnowania się rodzica.

Starsze dzieci potrafią już zadbać o swoje zdrowie i życie. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić je samych sobie. Nastolatkowie szczególnie mocno potrzebują zainteresowania swoich rodziców. Nie można ignorować ich problemów, choć dorosłemu mogą wydawać się nie aż tak poważne, jak przestawia to nastolatek. Warto poświęcić im uwagę, rozmawiać, wiedzieć, z kim się przyjaźnią i jak spędzają wolny czas.

Child Alert

Ponadto Polska od listopada 2013 roku włączyła się do ogólnoświatowego programu Child Alert. To system natychmiastowego informowania społeczeństwa o zaginięciu dziecka, gdy okoliczności wskazują, że jego zdrowie lub życie może być zagrożone. Tak było w przypadku zaginięcia w połowie kwietnia 10-letniej dziewczynki z Wołczkowa. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych opracowało komunikat, który został rozpowszechniony w mediach oraz rozpoczęło koordynację działań poszukiwawczych. Po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć dziewczynkę oraz zatrzymać sprawcę porwania.

/KWP Łódź/

 

 
Kolejny długi majowy weekend-2016 Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
Wkrótce rozpocznie się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast, będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg.
Policjanci o ostrożność apelują zwłaszcza  26 maja 2016  , kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych.

Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się korków policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przypominają też, że najbezpieczniejszy kierowca to kierowca wypoczęty i skoncentrowany, co w odniesieniu do koncentracji nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli w samochodzie podróżuje cała rodzina.

Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój. Powinien to być to raczej parking a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, najlepiej w pobliżu czynnych obiektów, takich jak stacje paliwowe, motele itp. Wysiadając z samochodu, nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać również o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zostanie on w porę dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.

W ubiegłym roku w okresie od 3 do 7 czerwca 2015 roku ( 5 dni) w woj. łódzkim doszło do 58 wypadków , w których zginęło 9 osób a 62 zostały ranne. Policjanci zatrzymali  także 157 kierujących pod wpływem alkoholu.
 
/KWP Łódź/
 
Policjanci odzyskali skradzione mienie Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
Opoczyńscy policjanci zatrzymali  na gorącym uczynku sprawców kradzieży trzech kamer monitoringu. O przestępstwie  oficer dyżurny został powiadomiony 21 maja 2016 roku przed godziną 17.00. Ze zgłoszenia wynikało, że z budynku jednego z lokali na terenie Opoczna  złodzieje skradli trzy kamery monitoringu. Łączna suma strat została wyceniona na kwotę około 1500 złotych. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Dzięki analizie zebranych dowodów i rozpoznaniu lokalnego środowiska, mundurowi szybko dotarli do podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Opoczna w wieku 25 oraz 19 lat. U jednego z podejrzewanych podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli skradzione kamery monitoringu oraz inne  przedmioty m.in  elektonarzędzia, rowery, różne przedmioty AGD. Teraz policjanci zanalizują czy odnalezione rzeczy nie figurują  w policyjnych bazach danych jako skradzione. Złodziejski duet odpowie za kradzież mienia, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 
st.asp. Barbara Stępień
 
Renault w Kawasaki Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
Opoczyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 20 maja  o godzinie 12.20 w Wygnanowie. Z ustaleń policjantów wynika,że  54 letni kierowca renault nie zachował ostrożności podczas skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z 43 letnim kierującym motocyklem. W wyniku kolizji pojazdów obrażeń ciała doznał motocyklista, który z urazem nogi trafił do opoczyńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 
 
st. asp. Barbara Stępień
 
Odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 maj 2016
Opoczyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 2o maja 2016 roku, w Bielowicach zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym skoda. Okazało się, że 37 letni kierowca- mieszkaniec powiatu przysuskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organiźmie. Sprawa zostanie skierowana do sądu. 
 
st.asp. Barbara Stępień
 
Chcieli wyłudzić odszkodowanie- sfingowali kradzież volvo Drukuj E-mail
piątek, 20 maj 2016

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy policji zatrzymali 40 letniego tomaszowianina podejrzanego o pomocnictwo w wyłudzeniu odszkodowania za rzekomo skradziony samochód osobowy.  Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 Cała sprawa miała swój początek w marcu 2016 roku, wówczas do opoczyńskiej komendy zgłosił się 31 letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego i powiadomił, że na jednym z parkingów w centrum Opoczna nieznany sprawca ukradł jego samochód osobowy marki Volvo V60. Wówczas pokrzywdzony straty wycenił na sumę 50.000 złotych. 

 Od chwili zgłoszenia nad sprawą pracowali opoczyńscy kryminalni, szybko okazało się,że sprawa nie do końca wygląda tak jak przedstawił ja zgłaszający. Policjanci ustalili, że 31 latek celowo wprowadził w błąd organy ścigania i zaaranżował kradzież pojazdu w celu wyłudzenia odszkodowania od zakładu ubezpieczeń. Do przestępczego procederu „zaprosił” 40 letniego kompana. 

 W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych okazało się, że 31 latek wszedł w porozumienie ze swoim 40 letnim kolegą i w celu osiągnięcia wysokiego odszkodowania postanowili sfingować kradzież samochodu. Plan mężczyzn był prosty. Wykorzystali do fikcyjnej kradzieży volvo, które należało do 40 latka. Pomysłodawca i zarazem główny podejrzewany w tej sprawie 31 latek autem kolegi 17 marca 2016 roku przyjechał do Opoczna. Pojazd zaparkował na jednym z większych parkingów w mieście. Po chwili po swoje przyjechał 40 letni tomaszowianin. Wówczas 31 latek zgłosił do opoczyńskiej policji „kradzież swojego” samochodu. Mężczyzna posługiwał się dokumentami od innego volvo V60, które kiedyś miał w posiadaniu. Policjanci pracujący nad sprawą szybko zorientowali się, że „ kradzież” pojazdu jest dość podejrzana. Determinacja i zaangażowanie w rozwikłanie rzekomej kradzieży dała efekty. Dzięki zebranym w sprawie materiałom 18 maja 2016 roku opoczyńscy kryminalni podczas jednoczesnych przeszukań na terenie kilu posesji w powiecie tomaszowskim znaleźli i zabezpieczyli pocięte elementy od pojazdów różnych marek oraz samochód osobowy Volvo V60, które rzekomo miało być skradzione w Opocznie. Okazało się, że wśród wraków samochodów znajduje się volvo, które kiedyś należało do 31 latka, a którego dokumentami posłużył się przy zgłaszaniu fikcyjnej kradzieży. Policjanci zatrzymali 40 letniego tomaszowianina, który usłyszał zarzuty pomocnictwa w sfingowanej kradzieży. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kwestią czasu jest zatrzymanie 31 letniego pomysłodawcy całego procederu, który dowiedziawszy się o działaniach policji ukrywa się przed organami ścigania. Oszustom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Image 

 

st.asp. Barbara Stępień 

 


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1203
Wyszukiwarka
Inne informacje
INFO osoby niesłyszące INFO osoby niesłyszące
pies
foto
telzaufkids
niebieska linia
rodzice
rasizm
Pokrzywdzeni
narkotyki
RPO
reaguje
itaka
stop18