Strona Główna arrow Aktualności
czwartek, 28 kwiecień 2016
 
 
Stop
Powiatowy Finał Turnieju BRD Drukuj E-mail
środa, 27 kwiecień 2016

W zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło szesnaście drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu opoczyńskiego. 7 drużyn reprezentowało szkoły gimnazjalne  9 to przedstawiciele szkół podstawowych. Uczestnicy, na tym etapie, sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz  oraz umiejętności praktyczne w zakresie : jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazdy rowerem po torze przeszkód. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w WORD w Sieradzu.

Image

Image 

Kolejny raz w gościnnych murach Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło dziewięć drużyn ze szkół podstawowych i siedem ze szkół gimnazjalnych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach międzyszkolnych.

Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego i udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej. Po części pisemnej, zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne, w skład których wchodziła jazda w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód.
Zwycięzcami tegorocznego etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Sławnie- skład drużyny: : Kamiński Tomasz, Jaworska Wiktoria, Górski Adrian, Suros Julia
Indywidulanie najlepszym zawodnikiem został: Kamiński Tomasz, na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio drużyny:

 II miejsce SP Wójcin

III miejsce SP Libiszów

Image 

Natomiast w kategorii gimnazjów najlepsi byli uczniowie z Gimnazjum w Mniszkowie - skład drużyny: Michalak Piotr, Kłobucki Dawid, Pastuszka Bartłomiej
Indywidulanie najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został: Pastuszka Bartłomiej

Na kolejnych miejscach uplasowali się odpowiednio uczniowie: z 


II miejsce Gimnazjum w Białaczowie

III miejsce Gimnazjum w Paradyżu

Image

Image 


Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Opocznie, Urzędy Gmin z terenu powiatu opoczyńskiego, Automobil Klub Tomaszów Mazowiecki, Optex S.A Opoczno, Ceramika Paradyż.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

Image 

Image

Image 

 

st,asp. Barbara Stępień  
Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do mieszkania. Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 kwiecień 2016

Policjanci z Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego Komisariatu Policji w Paradyżu ustalili i zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań znajdujących się na terenie gminy Białaczów. Do przestępstw doszło w grudniu 2015 roku. Wówczas łupem sprawcy padło łącznie niemal 8000 złotych. O kradzieży z włamaniem policjanci zostali powiadomieni na początku 2016 roku. Wówczas podjęto szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem.Choć od przestępstwa minęło kilka miesięcy policjanci nadal pracowali nad ustaleniem złodzieja. Jak się okazało determinacja i upór funkcjonariuszy przyniósł efekt. Mundurowi zatrzymali 25 letniego podejrzanego o kradzieże mężczyznę, jak się okazało znajomego pokrzywdzonego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw, zobowiązał się także zwrócić pokrzywdzonemu skradzione pieniądze. 25 latek skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze, którą zaproponował w tej sprawie prokurator.

 

st.asp. Barbara Stępień 

. 
Bmw uderzyło w ducato Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 kwiecień 2016

Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do wypadku drogowego w miejscowości Prymusowa Wola w gminie Sławno. Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 21.40. Wezwani na miejsce policjanci wstępnie ustalili prawdopodobny przebieg wypadku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 33 letni kierowca BMW, mieszkaniec Koluszek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 23 letniemu kierującemu fiatem ducato. Kierowca bmw uderzył w bok jadącego droga K-12 ducato w wyniku czego  jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze do przydrożnego rowu, po czym pojazd dachował. Pasażer ducato 21 letni opocznianin doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do łódzkiego szpitala. Poza tym do szpitala trafił 50 letni pasażer fiata z ogólnymi potłuczeniami. Pozostali uczestnicy wypadku tj. kierowca ducato oraz kierowca bmw i jego pasażerka nie odnieśli obrażeń. Obaj kierowcy w chwili wypadku byli trzeźwi.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 

 
Utrundnia w ruchu drogowym w dniu 23 kwietnia 2016 roku Drukuj E-mail
czwartek, 21 kwiecień 2016

 

23 kwietnia na terenie powiatu opoczyńskiego, rozegrany zostanie II etap  Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Walk mjr Hubala" W związku  z tym  w dniu wyścigu przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym.

Godzina 12.00 Start honorowy - Poświętne ( obok kościoła) i przejazd do Anielina

W 726 (wiadukt) Dęborzeczka


W 728 Drzewica Plac Wolności

 Na terenie miasta i gminy Opoczno :

Ulica Biernackiego zostanie zamknięta w godzinach 12:00 - 19:00 na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Spacerowej.
Poniżej wymienione ulice zostaną wyłączone z ruchu w godzinach 15:30-17:00:

ul. Świerkowa oraz odcinek ul. Przemysłowej (od skrzyżowania z ul. Świerkową do ul. Westerplatte),

ul. Westerplatte (na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Kossaka), ul. Kossaka (od skrzyżowania z ul. Westerplatte do skrzyżowania z ul. Biernackiego),

ul. Biernackiego (na odcinku od ul. Kossaka do ronda Żołnierzy Wyklętych), ul. Perzyńskiego oraz ul. Inowłodzka od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Świerkowej.

Chwilowych utrudnień w ruchu drogowym można spodziewać się podczas przejazdu kolarzy "dużą pętla" na ulicach: Inowłodzkiej, Kwiatowej, Batorego oraz Staromiejskiej .

Na skrzyżowaniach: ul. Świerkowej z ul. Partyzantów, ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej z ul. Westerplatte, ul. Kopernika z ul. Biernackiego będzie dopuszczony warunkowo przez funkcjonariuszy policji przejazd na wprost.

Około godziny 15:25 po przejeździe kolarzy przez miejscowość Bukowiec Opoczyński ruch pojazdów w kierunku Opoczna zostanie skierowany na objazd przez miejscowości: Sobawiny oraz Wola Załężna.

Przejazd z Opoczna w kierunku Rawy Mazowieckiej będzie odbywał się również przez Wolę Załężną oraz Sobawiny. Objazd zostanie oznaczony odpowiednimi tablicami, a przewidywane odwołanie nastąpi około godziny 17:00.

Prosimy uczestników  ruchu o ostrożność i dostosowanie się do wprowadzonych czasowo zmian. 

st.asp. Barbara Stępień  / opr. na podstawie informacji Urzędu Miejskiego w Opocznie/ 

 
Zmiana na stanowisku Zastepcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie Drukuj E-mail
środa, 20 kwiecień 2016


W dniu 20 kwietnia w sali konferencyjnej opoczyńskiej komendy w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, szefów instytucji, służb oraz policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, odbyła się uroczystość pożegnania  mł. insp. Dariusza Szulca, dotychczasowego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie, który będzie dalej pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku. Uroczystość ta byłą również okazją do przedstawienia podisnp. Konrad Kobierskiego, któremu zostało powierzone pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie.
Uroczystość była swoistym podsumowaniem blisko 10 letniej służby w szeregach opoczyńskiej policji mł.insp. Dariusza Szulca. Kierownictwo opoczyńskiej policji jak też zaroszeni goście podziękowali mł. insp. Dariuszowi Szulcowi za lata wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie opoczyńskim.
 Słowa gratulacji skierowane zostały także do obejmującego obowiązki zastępcy podisnp. Konrada Kobierskiego, który dotychczas pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego w opoczyńskiej komendzie policji.

Image

 

 st.asp. Barbara Stępień 

 
Po rozmowie telefonicznej oficer dyżurny odwiódł mężczyznę od samobójstwa. Drukuj E-mail
poniedziałek, 18 kwiecień 2016

Determinacja oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz policjantów pełniących służbę patrolową uratowała życie 29 letniego mężczyzny.

Dramatyczny telefon dyżurny opoczyńskiej komendy odebrał 16 kwietnia 2016 roku kilka minut po godzinie 14.00. Rozmówca oświadczył, że chce odebrać sobie życie. Policjant podczas rozmowy starał się uspokoić zdesperowanego 29 latka, w miedzy czasie udało mu się ustalić jego dane personalne oraz to co było  na tamtą chwilę najważniejsze- miejsce w którym się znajdował. Rozmowa przebiegała bardzo dynamicznie, mężczyzna był zdenerwowany. Dyżurnemu zależało przede wszystkim na tym aby uspokoić rozmówcę i jak najszybciej wysłać na miejsce patrole. Policjanci  odnaleźli 29 latka. Duże znaczenie w tej sytuacji miała  współpraca i komunikacja pomiędzy dyżurnym, zastępcą dyżurnego, a skierowanymi na miejsce policjantami. Po 20 minutach od tego dramatycznego telefonu policjanci odnaleźli mężczyznę. Rozmowa telefoniczna została zakończona dopiero, kiedy oficer dyżurny usłyszał od będącego na miejscu policjanta, że 29 latek jest cały i zdrowy oraz, że został przekazany pod opiekę wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Potrącenie nietrzeźwego rowerzysty Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 kwiecień 2016

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do potrącenia rowerzysty. Do wypadku doszło 8 kwietnia 2016 roku, o godzinie 20.25 w miejscowości Zameczek. Kierowca seata leona potrącił jak się okazało nietrzeźwego rowerzystę. U kierowcy jednośladu badanie zawartości alkoholu w organizmie dało wynik ponad 2,7 promila alkoholu. 36 letni rowerzysta ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Kierowca seata był trzeźwy.

st.asp. Barbara Stępień 

 
Zatrzymany sprawca włamań Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 kwiecień 2016

Zarzuty popełnienia dwóch kradzieży z włamaniem usłyszał 19 letni mieszkaniec gminy Żarnów. Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu od listopada 2015 roku prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do Wiejskiego Domu Kultury w Miedznej Murowanej oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z domków letniskowych w tej samej miejscowości. Do obu przestępstw doszło w połowie listopada 2015 roku. Wówczas łupem sprawcy padł sprzęt komputerowy wartości 3,5 tysiąca złotych, który złodziej skradł z Domu Kultury. Mundurowi dzięki analizie zebranego materiału i bieżącemu uzupełnianiu go  o nowe, jak się okazało cenne informacje doprowadzili do ustalenia i w efekcie zatrzymania sprawcy obu przestępstw. Okazało się, że włamywaczem jest 19 letni mieszkaniec gminy Żarnów, który mimo młodego wieku ma już dość bogatą przeszłość kryminalną. 19 latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Pobili kolegę, bo rozlał piwo Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 kwiecień 2016

Rozlał piwo z butelki w odwecie został pobity. Policjanci z komisariatu policji w Paradyżu wraz z kryminalnymi z opoczyńskiej jednostki policji  8 kwietnia 2016 roku  zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę pobicia 27 latka. Dzięki podjętym szybkim działaniom w sprawie  już następnego dnia w ręce stróżów prawa wpadł kolega napastnika, który brał udział w pobiciu. 

Zdarzenie miało miejsce 8 kwietnia br. pomiędzy godziną 19.00, a 19.30 w Mniszkowie. W okolicy jednego ze sklepów trzej młodzi mężczyźni  spożywali alkohol. W pewnym momencie 27 latkowi z butelki wylało się trochę alkoholu. Dwóch towarzyszy "biesiady przed sklepem" widząc rozlane piwo wpadło w furię, mężczyźni zaczęli bić i kopać po całym ciele 27 latka. Jak sami tłumaczą nieostrożne obchodzenie się ich kolegi z zakupionym piwem "sprowokowało" ich do pobicia mężczyzny. Na szczęście obrażenia pokrzywdzonego nie zagrażają jego życiu. Dwaj 21 latkowie przyznali się do pobicia kolegi i usłyszeli zarzuty. Skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.  

st.asp. Barbara Stępień 

 

 

 
miał 2,5 promila alkoholu w organiźmie- kierował hondą Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 kwiecień 2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji zatrzymali  nietrzeźwego kierowcę hondy accord. 9 kwietnia br. o godzinie 22.30  w Opocznie na ulicy Biernackiego, nieoznakowany patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego hondą. Szybko okazało się ze 23 letni kierowca jest nietrzeźwy badanie wykazało u kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1179
Wyszukiwarka
Inne informacje
INFO osoby niesłyszące INFO osoby niesłyszące
RPO
foto
pies
stop18
itaka
niebieska linia
Pokrzywdzeni
telzaufkids
rasizm
reaguje
rodzice
narkotyki