Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożenia

Najczęściej czytane

 1. Odpowiedzą za fałszowanie recept

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o podrabianie recept lekarskich. Fałszywe recepty przedkładali w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki najczęściej o działaniu psychotropowym. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Poszukiwany sprawca kradzieży torebki

  Do zdarzenia doszło 14 lipca 2016r. pomiędzy godziną 16.00, a godziną 17.00 w Opocznie, przy ul Wałowej na terenie ogródków działkowych .

 3. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: służba to nie praca, to powołanie. Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA.

 4. "Gepard" profilaktycznie z opoczyńskimi licealistami

  Mówi o sobie „byłem gangsterem”, media okrzyknęły go „nawróconym bandytą” Piotr Stępniak, człowiek, który 25 lat spędził w więzieniu obecnie terapeuta i osoba, która czynnie bierze udział w spotkaniach z młodzieżą, spotkał się z opoczyńskimi licealistami.

 5. Zatrzymani za pobicie i kradzieże

  Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali czworo sprawców pobicia,kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Przestępczy kwartet działał na terenie powiatu opoczyńskiego i koneckiego. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 6. Czym skorupka za młodu.....

  Policjanci w ramach realizowanych zadań związanych z prewencją kryminalną i profilaktyką na terenie całego powiatu opoczyńskiego odbywają szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą. Przypominają o najważniejszych zasadach ruchu drogowego jak też zwracają uwagę na postawę uczniów i przypominają o grożącej odpowiedzialności karnej za ewentualne zachowanie niezgodne z prawem.

 7. Po nitce do kłębka..

  Opoczyńscy policjanci dzięki swojej dociekliwości i determinacji doprowadzili do przedstawienia zarzutów posiadania i udzielania środków narkotycznych 5 osobom.

 8. Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego

  Opoczyńska policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego do którego doszło 22 września 2016 roku o godzinie 6.00 na drodze wojewódzkiej W728 pomiędzy miejscowościami Żardki- Zakościele.

 9. Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

 10. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 66-latki

  Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 66 letniej mieszkanki miejscowości Błogie Szlacheckie. Nadwęglone ciało kobiety odnaleziono nieopodal jej domu.

Linki

Tagi

wprowadzenie wypadek kolizja rozbój dziecko dzecko zaginione wakacje bezpieczne wakacje profilaktyka adres nielegalna broń wypadek kolejowy internet kradzież mieszkaniowa rodzic amunicja Gepard odszkodowanie razem bezpieczniej kłusownicy kradzież wyludzenie ogłoszenie odblaski niebieska karta czujny po służbie mediacja głuchoniemi podrobione ubrania prewencja usiłowanie rozboju kradzież mienia