Strona Główna arrow Aktualności
poniedziałek, 02 marzec 2015
 
 
KIK76
Zgłoszenia do turnieju w piłce nożenj Drukuj E-mail
poniedziałek, 02 marzec 2015

 

 

UWAGA TURNIEJ HALOWY !!!

 

 

Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie w ramach rządowego programu
 „Razem Bezpieczniej” oraz projektu działań profilaktycznych „Kibicuj Bezpiecznie”

 

organizuje w dniach 19 i 20 marca 2015 roku od godz. 8.00

 

„XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie”

pod hasłem „Alkohol ?, Narkotyki ,? Nie dziękuję !!!”

 

              W turnieju mogą wziąć udział zespoły ośmioosobowe, składające z dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Opoczno oraz wybranych gmin powiatu opoczyńskiego. Turniej odbędzie się w ZSS nr 3 w Opocznie w trzech kategoriach wiekowych:

 

-          Dzieci ze szkół podstawowych – klasy 1 – 3

-          Dzieci ze szkół podstawowych – klasy 4 – 6

-          Młodzież w wieku gimnazjalnym

 

Dla finalistów turnieju planujemy bardzo atrakcyjne nagrody!!!

 

              Drużyny chcące wziąć udział w zawodach proszone są o nadsyłanie na poniżej podany adres list zawodników wraz z podaniem nazwy zespołu oraz danych opiekuna (w tym telefon kontaktowy), którym może być tylko i wyłącznie osoba dorosła – najlepiej nauczyciel z danej szkoły.

 

 

Termin nadsyłania zgłoszeń:

 

12. 03. 2015 roku, godz. 10.00

 

Adres pod jaki należy przesyłać zgłoszenia:

 

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Wydział Prewencji

26 – 300 Opoczno, al. Dąbrówki 1

 

Odpowiedzialny za organizację imprezy – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Opocznie
- podinsp. Bartłomiej Karch, tel. - (044) 754 61 16, tel. kom. - 695 880 052

 
Odpowie za rozbój Drukuj E-mail
poniedziałek, 02 marzec 2015

Nawet do 12 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez opoczyńskich policjantów 31-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na  32 letnim mieszkańcu Opoczna.

 Policjanci ustalili, że 27 lutego około godziny 21.30 na ulicy Janasa w Opocznie 31 latek zaatakował 32 letniego mężczyznę. Sprawca bijąc go i kopiąc po całym ciele, siłą zabrał mu telefon komórkowy. Mężczyzna z podejrzeniem urazu narządów wewnętrznych trafił do szpitala w Opocznie. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia już po kilku godzinach zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 31 letniego opocznianina. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. 1 marca br. prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo  grozi  mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

asp. Barbara Stępień 

 
Z zakazem i na podwójnym gazie Drukuj E-mail
piątek, 27 luty 2015

Opoczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy skody. W dniu 26 lutego 2015 roku, o godzinie 16.20 w Opocznie na ulicy Kopernika, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę skody octavia, 37-letniego mieszkańca Ełku. Podczas kontroli okazało się,że mężczyzna jest nietrzeźwy, badanie zawartości alkoholu w organiźmie dało wynik ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się,że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

 O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Nie ustąpiła Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

Opoczyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 20 lutego 2015 roku o godzinie 15.20 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Kolberga i Waryńskiego.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 37-letnia mieszkanka Końskich, kierująca audi A4, wyjeżdżając z ulicy Waryńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 35 letniemu kierowcy passata.  W wyniku zderzenia kierowca volkswagena  z urazem kręgosłupa trafił do opoczyńskiego szpitala.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Pijany kierowca Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

Kolejnego nietrzeźwego kierującego opoczyńscy policjanci zatrzymali 21 lutego  2015 roku o godzinie 16.15 w miejscowości Wola Załężna. 34-letni kierowca passata miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu i był uczestnikiem kolizji drogowej z udziałem  34-letniej kierującej bmw. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ( przypominamy, że jest to przestępstwo), natomiast okoliczności kolizji drogowej z jego udziałem są przedmiotem osobnego toczącego się postępowania.

asp. Barbara Stępień 

 
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego.


Jakie informacje znajdę w poradniku?

Poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?” został opracowany w Biurze Służby Kryminalnej KGP. W poradniku można znaleźć informacje m.in. o tym, gdzie można złożyć zawiadomienie o przestępstwie, czy można to zrobić anonimowo oraz jakie prawa przysługują osobie w związku ze złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Zawiadomienie o przestępstwie ma obowiązek przyjąć każdy funkcjonariusz policji na każdym posterunku, komisariacie i w każdej komendzie policji, sporządzając protokół przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie. W poradniku podkreślamy również, że o przestępstwie można poinformować anonimowo.

Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komendy Głównej Policji, a także na stronach komend wojewódzkich policji.
 

PORADNIK

 Dyżury policjantów, adwokatów i prokuratorów

 


Czytaj całość...
 
Bez uprawnień i na podwójnym gazie Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

 Ponad 3,7 promila alkoholu w organiźmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów miał  zatrzymany przez drzewickich policjantów 33 letni kierowca opla astry. Mężczyzna 22 lutego 2015  roku o godzinie 17.50  w miejscowości Brudzewice na drodze krajowej K-48  został zatrzymany przez patrol drzewickich mundurowych. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie tylko  jest nietrzeźwy ale w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę jakichkolwiek pojazdów gdyż do 2022 roku ma sądowy zakaż prowadzenia pojazdów. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

asp.Barbara Stępień 

 
Wypadek w Kolonii Popławy Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 luty 2015

Policjanci z opoczyńskiej komendy policji wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w którym ucierpiał 7 letni chłopiec. Do zdarzenia  doszło 20 lutego 2015 roku  o godzinie 13.00 w miejscowości Kolonia Popławy w gminie Paradyż. Wstępnie mundurowi ustali, że 53-letni kierowca szkolnego  autobusu w  bliżej nieokreślonych okolicznościach podczas włączania się do ruchu potrącił 7 letniego chłopca, który chwilę  wcześniej wysiadł z pojazdu. Dziecko prawdopodobnie podeszło za autobus, którego kierowca  w tym czasie chciał wycofać by włączyć się do ruchu i  kontynuować jazdę. Chłopiec z poważnymi obrażeniami ciała został lotniczym pogotowiem ratunkowym przetransportowany do łódzkiego szpitala.

 

APELUJEMY DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW  aby przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci zawsze podczas spotkań z  najmłodszymi tłumaczą i pokazują jak należy zachować się podczas wysiadania z pojazdów, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Jednak  pamiętajmy, że to sami rodzice powinni każdego dnia przypominać dzieciom o tym jak zachować się na drodze, by uniknąć podobnych sytuacji. Uwrażliwiajmy  dzieci na niebezpieczeństwa jakie  mogą spotkać w drodze do i ze szkoły ale także podczas spędzania wolnego czasu.

 asp. Barbara Stępień 

 

 
Uwaga na kieszonkowców Drukuj E-mail
poniedziałek, 16 luty 2015

Praktycznie każdego dnia policja powiadamiana jest o przestępstwie kradzieży pieniędzy, dokumentów, portfeli, telefonów komórkowych. Z policyjnych statystyk wynika, że do tego rodzaju kradzieży dochodzi najczęściej w sklepach, na bazarach, targach. Złodzieje najczęściej wykorzystują nieuwagę swoich ofiar czy to podczas zakupów . Tak się stało 12 lutego br.  w jednym ze sklepów na terenie Opoczna złodziej wykorzystał nieuwagę 72 letniej kobiety i z torebki zabrał jej portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 50 zł.

Pamiętajmy zatem aby:

Podczas zakupów na bazarach, jarmarkach w dużych zatłoczonych centrach handlowych czy podczas podróży środkami komunikacji publicznej- trzymaj torebkę z przodu, zamknięciem do siebie. Niestety kobiety bardzo często podczas robienia zakupów, torebki trzymają na ramieniu, zsunięte na plecy, dodatkowo często są one niedomknięte na suwak  czy inne zabezpieczenie- dla złodzieja to doskonała okazja, by wykorzystać twoją nieuwagę i ukraść twój  portfel, telefon czy inne wartościowe przedmioty. Warto pamiętać także,  aby podczas zakupów nie odkładać torebki na ladę, podłogę. Chwila   twojej nieuwagi może okazać się fatalna w skutkach. Ofiarami złodziei padają także mężczyźni, którzy portfele chowają do tylnej kieszeni spodni. Dla złodzieja kieszonkowca to doskonała okazja, by pozbawić cię  gotówki, dokumentów.

Image

 Nie trzymaj w portfelu, saszetce, torbie, zapisanych numerów PIN do kart bankomatowych. A już na pewno nie zapisujmy kodu PIN na karcie bankomatowej! W razie kradzieży złodziej nie tylko dysponuje skradzioną gotówką ale także ma możliwość wypłaty twoich  pieniędzy z bankomatu. Jeżeli łupem złodzieja padły karty bankomatowe zgłoś ten fakt niezwłocznie w swoim banku. Szybka blokada wypłat z konta bankowego uchroni nas przed utratą oszczędności. Numery infolinii bankowej dostępne są na bankomatach jak też na stornie internetowej każdego banku. Warto taki numer telefonu mieć zapisany w kalendarzu czy telefonie.

asp. Barbara Stępień 

 
Dwa wypadki 13 lutego Drukuj E-mail
poniedziałek, 16 luty 2015

Do dwóch wypadków drogowych doszło 13 lutego br. Pierwsze zdarzenie miało miejsce  o godzinie 7.50  w Krzczonowie w gminie Drzewica. Z nieustalonych  jeszcze przyczyn - 36 letnia kierująca  renault zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącego mercedesa, którym kierował 24 letni mężczyzna. Dwoje pasażerów pojazdów oraz kierująca renault zobrażeniami  ciała trafili do  opoczyńskiego szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło o  godzinie 17.55 w miejscowości Brudzewice w gminie Poświętne,  gdzie 51 letni mężczyzna wtargnął na jezdnię pod jadącego opla astrę, którym kierował 53 letni  mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Pieszy z urazem nogi  oraz nosa trafił do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Od pieszego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca opla był trzeźwy.

asp. Barbara Stępień 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 924
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
rodzice
rasizm
RPO
Pokrzywdzeni
stop18
foto
niebieska linia
reaguje
itaka
kibicbezpieczny
narkotyki
mag997
pies
telzaufkids