Strona Główna arrow Aktualności
poniedziałek, 28 lipiec 2014
 
 
KIK76
25-lipca dzień bezpiecznego kierowcy Drukuj E-mail
piątek, 25 lipiec 2014

25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.

Jak co roku obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy połączone będą z apelem o bezpieczną jazdę i poszanowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przedsięwzięcie ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzień Bezpiecznego Kierowcy skupi różne inicjatywy policyjne organizowane na poziomie komend powiatowych/miejskich/rejonowych Policji na terenie całego kraju, w ramach których policjanci przypominać będą Dekalog Kierowcy, który spisany na obrazku z wizerunkiem Patrona Kierowców, wiele osób wozi w swoich pojazdach. Niestety często nim zapominając.

Inauguracja obchodów Dnia Św. Krzysztofa nastąpi w miejscowości Skarszewy (Bory Tucholskie) w woj. pomorskim podczas mszy świętej za kierowców z udziałem Krajowego Duszpasterza Kierowców ks. dr Mariana Midury w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła.

Dekalog kierowcy
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji

BPiRD KGP/pt

 
Wypadek w Krasiku. Drukuj E-mail
czwartek, 24 lipiec 2014

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego  do którego doszło na drodze krajowej K-74,  w miejscowości Krasik  w gminie Paradyż O zdarzeniu opoczyńska policja została powiadomiona 24 lipca br, o godzinie 7.10. Na miejscu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili,że 37 letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu świdnickiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w naczepę jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego iveco.Kierowca forda oraz jego 11 letni syn trafili z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala. 37-latek do szpitala w Opocznie, natomiast jego syn do szpitala w Bełchatowie.Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dalsze postępowanie w spawie wyjaśnienia przyczyn wypadku prowadzą opoczyńscy policjanci. 

asp. Barbara Stępień

 
Powiatowe obchody 95-lecia powstania Policji Drukuj E-mail
środa, 23 lipiec 2014

22 lipca  o godzinie 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbyły się uroczystości upamiętniające 95 rocznicę  powstania Policji, swoją obecnością uświetnili ją zaproszeni goście m.in. ksiądz kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Kazimierz  Zalewski, w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego pan Zbigniew Osiciński, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Ewa Rosoł , władze powiatu opoczyńskiego ze Starostą Markiem Ksytą na czele, burmistrzowie Opoczna i Drzewicy, wójtowie gmin, Komendanci Miejscy Policji z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego, Komendanci Powiatowi z Tomaszowa Mazowieckiego, Przysuchy, Końskich, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z opoczyńską Policją, emeryci policyjni oraz pan Andrzej Mikołajczyk, syn post.Edwarda Mikołajczyka,policjanta opoczyńskiego pełniącego służbę w Opocznie w roku 1935. 

95-rocznica powstania Policji była doskonałą okazją do przybliżenia gościom historii formowania się struktur policji w Polsce ale przede wszystkim w Opocznie. Prelekcję na ten temat wygłosił asp. Andrzej Chrobot. Jego wystąpienie poparte było zdjęciami opoczyńskich policjantów od roku 1915 do współczesności. Fotografie oraz informacje na temat zawiązywania się na naszym terenie pierwszych formacji policyjnych udostępnił pan dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie   Tomasz Łuczkowski oraz osoby prywatne w tym emeryci policyjni.

Image

Image

Image

Image

Image 

Czytaj całość...
 
sierż.szt. Jacek Sztajbert- laureatem plebiscytu policjant roku 2014 Drukuj E-mail
piątek, 18 lipiec 2014

Podczas uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 17 lipca 2014 roku, w  Sieradzu policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie sierż.szt. Jacek Sztajbert odebrał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w Plebiscycie Gazety Dziennik Łódzki pod nazwą Policjant Roku 2014. Nasz kolega w głosowaniu czytelników  zdobył 22.448 głosów.

Image 

Serdecznie gratulujemy.

asp. Barbara Stępień

 

 

 

 
Miał 3 promile alkoholu w organiźmie- wjechał w ogrodzenie Drukuj E-mail
wtorek, 15 lipiec 2014

Policjanci z opoczyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 15 lipca br. w miejscowości Soczówki w gminie Żarnów 32-letni kierowca audi mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy,a o jego dalszych losach zdecyduje sąd. 

asp. Barbara Stępień

 
Medal za zasługi dla policji Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 lipiec 2014

Zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł.insp. Dariusz Szulc w dniu 14 lipca 2014 roku, z rąk wicewojewody łódzkiego Pawła Bejda oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w  Łodzi insp. Dariusza Banachowicza odebrał Srebrny  Medal Za Zasługi Dla Policji.

Image 

Odznaczenia i wyróżnienia dla łódzkich policjantów zostały wręczone  podczas uroczystej odprawy kadry kierowniczej.

Panu Komendantowi serdecznie gratulujemy.                                

 asp. Barbara Stępień

/foto KWP/

 
Bądź ostrożny nad wodą Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 lipiec 2014

Letnia pogoda sprawia, że szukających orzeźwienia ciągnie do przyjemnej, chłodnej wody, która w czasie upału przynosi ukojenie. Wypoczynek bardzo szybko może się jednak zakończyć tragedią. Apelujemy o ostrożność i przypominamy kilka zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach jezior.

1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.

4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.

5. Nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.

6. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, w którym odpoczywamy. Pamiętajmy, że podczas naszego urlopu - złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą na plażę.

 

KGP

 
Kierował fiatem- miał prawie 3 promile Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 lipiec 2014
Policjanci z opoczyńskiej drogówki 13 lipca br. o godzinie 22.40, w miejscowości Różanna zatrzymali nietrzeźwego 32-letniego kierowcę samochodu marki Fiat CC. Mundurowi ustalili,że 32-letni mieszkaniec powiatu koneckiego  miał w organiźmie prawie 3 promile alkoholu i  w takim stanie kierował po drodze publicznej samochodem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Przypominamy,że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Pamiętajmy,że przez takie nieodpowiedzialne zachowanie narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale także innych uczestników  ruchu w tym pieszych.O dalszym losie 32-latka zdecyduje sąd. 
 
asp. Barbara Stępień
 
Opoczyńscy Policjanci na Międzynarodowym Turnieju Piłki nOżenj Służb Mundurowych w Gdyni Drukuj E-mail
niedziela, 13 lipiec 2014

W dniach 27.06.2014 r.-28.06.2014 r. w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych.

W imprezie tej wzięło udział 27 drużyn z całej Polski oraz drużyny zza granicy między innymi: Rumunii, Ukrainy i  Mołdawii.  Po raz pierwszym w turnieju wystąpiła reprezentacja drużyny Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA Region Opoczno działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie. 

 Image

 Opoczyńska drużyna o bezpośredni awans do grup finałowych zmagała się z reprezentacjami: Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, IPA Gdynia, Sekcji Kontrwywiadu Wojskowego Warszawa.

 Image


Czytaj całość...
 
Wolowianki z Policją Drukuj E-mail
wtorek, 08 lipiec 2014

W dniu 5 lipca 2014 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Opocznie w ramach programu „Bezpieczne Wakacje 2014” podczas pikniku rodzinnego w Woli Załężnej zorganizowali dla dzieci pokaz sprzętu policyjnego.

Wielkim zainteresowaniem najmłodszych cieszył się motocykl policyjny oraz radiowóz, szczególnie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Pokaz był doskonałym momentem, aby najmłodszych uczulić na zagrożenia, mogące wystąpić podczas wakacji.

Policjanci również odpowiadali na pytania zadawane przez rodziców dot. warunków przewożenia dzieci w fotelikach, przepisów dot. jazdy ruadami.

Ponadto funkcjonariusze wręczali dzieciom książeczki z numerami alarmowymi oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji. 

Image

Image 

Image 

Image 

 Image


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 835
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
rodzice
stop18
kibicbezpieczny
narkotyki
reaguje
telzaufkids
itaka
niebieska linia
rasizm
RPO