Strona Główna arrow Aktualności
piątek, 28 listopad 2014
 
 
KIK76
Uderzył kolegę patelnią Drukuj E-mail
wtorek, 25 listopad 2014

Policjanci z Opoczna zatrzymali 47 letniego mężczyznę, który uderzył w głowę butelką i patelnią swojego znajomego.

24 listopada 2014 roku, o godzinie 15.50 opoczyńska policja  dostała zgłoszenie, że w  jednym z mieszkań przy ulicy Partyzantów w Opocznie doszło do awantury. Na miejsce został skierowany patrol policjantów, który ustalił, że do mieszkania 67 letniego mężczyzny przyszedł jego 47 letni znajomy. Mężczyźni  postanowili wypić alkohol. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pewnym momencie już po spożyciu nalewki, młodszy z mężczyzn zaczął być agresywny wobec swojego kompana. 47 latek najpierw uderzył gospodarza mieszkania pustą butelką po wypitym alkoholu  w głowę, a następnie chwycił patelnię, którą także kilkakrotnie uderzył go w głowę. Zaatakowanemu 67 latkowi udało się uciec wezwać policję i pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony z urazem głowy trafił do opoczyńskiego szpitala, a sprawca uszkodzenia ciała do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Agresywny 47 latek miał w organizmie pond 2,5 promila alkoholu, a pokrzywdzony około 1 promila.
 
asp. Barbara Stępień
 
Po użyciu i z sądowym zakazem Drukuj E-mail
wtorek, 25 listopad 2014
Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu po użyciu alkoholu i z zakazem sądowym. 24 listopada 2014 roku, mundurowi z opoczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego  kierującego samochodem osobowym matki Opel Astra. Jak się szybko okazało,kierowca  znajdował  się w stanie po użyciu alkoholu  badanie stanu trzeźwości dało wynik 0,38 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli okazało sie,że mężczyzna  w ogóle nie powinien wsiadac za kierownicę samochodu, ponieważ ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez opoczyński sąd.
 
asp. Barbara Stępień
 
Śmiertelne potrącenie motocyklisty Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 listopad 2014

Opoczyńscy policjanci ustalają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego w którym zginął 36-letni motocyklista. Mężczyzna zmarł w szpitalu po tym jak został potrącony przez kierowcę audi A4, który nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 23 listopada 2014 roku, o godzinie 14.40 w miejscowości Kruszewiec Kolonia w powiecie opoczyńskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 19-letni kierujący audi A4  podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorem Yamaha 36-latkowi i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Niestety 36-latek w skutek odniesionych obrażeń  zmarł w szpitalu w Opocznie.

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

 

asp. Barbara Stępień

 
Nietrzeźwy kierowca potrącił młodą kobietę Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 listopad 2014

  18-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do opoczyńskiego szpitala po tym jak została potrącona na przejściu dla pieszych przez nietrzeźwego kierującego samochodem renault espace. Do wypadku doszło 21 listopada 2014 roku,  o godzinie 17.26 w Opocznie na ulicy Piotrkowskiej. Policjanci wstępnie ustalili, że 52-letni opocznianin mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu kierował pożyczonym od kolegi samochodem renault escape. W pojeździe z mężczyzną jechała jego 11-letnia córka. W okolicy przejścia dla pieszych  na ulicy Piotrkowskiej kierujący potrącił przechodzącą przez jezdnię młodą kobietę, która  z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Opocznie. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez policjantów. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

asp. Barbara Stępień

 
Passat kontra pociąg towarowy Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 listopad 2014

O  wielkim szczęściu może mówić kierowca passata, który zderzył się z pociągiem towarowym. Do kolizji doszło 21 listopada 2014 roku w miejscowości Petrykozy w powiecie opoczyńskim. Policjanci ustalili, że 61-letni mieszkaniec Łodzi, jadąc samochodem osobowym volkswagen passat na przejeździe kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi towarowemu  relacji Czechy- Końskie i doprowadził do zderzenia. Kierowca passata nie odniósł obrażeń ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji mundurowi nałożyli na łodzianina mandat karny.

asp. Barbara Stępień

 
Policjanci z drzewicy zatrzymali sprawców kradzieży pieniędzy Drukuj E-mail
środa, 19 listopad 2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Drzewicy  przy współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli 33- letniego mieszkańca  Przemyśla.

 O kradzieży 3 tysięcy złotych policję powiadomiono 17 listopada 2014 roku. Z rozmowy z pokrzywdzonym wnikało, że w nocy z 14 na 15 listopada 2014 roku w jednym z lokali gastronomicznych  na terenie Drzewicy nn osoby  skradły mu portfel z dokumentami oraz gotówką w wysokości 3 tyś. złotych. Po tej informacji policjanci natychmiast podjęli działania  zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży. Dzielnicowi dzięki doskonałemu rozpoznaniu w swoich rejonach służbowych i po analizie informacji jakie zebrali w tej sprawie jeszcze tego samego dnia wytypowali i ustalili ewentualnych sprawców kradzieży. I tym razem policyjna intuicja ich nie zawiodła. Dotarli do 17- letniego mieszkańca Drzewicy podejrzanego o tę kradzież jak również do jego  21-letniego kompana. Szybko okazało się, że starszy ze sprawców na co dzień mieszka i studiuje w Radomiu.  Dlatego aby jak najszybciej dotrzeć do złodzieja drzewiccy policjanci poprosili o pomoc kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Po przekazaniu im niezbędnych informacji, radomscy kryminalni dotarli do 21-latka. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z drzewickimi mundurowymi  policjanci odzyskali bez mała połowę skradzionej 33-latkowi gotówki. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi  im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Barbara Stępień

 
Nie daj szans skelpowemu złodziejowi Drukuj E-mail
wtorek, 18 listopad 2014

 Chwila nieuwagi 48-letniej kobiety wystarczyła złodziejowi, który skradł jej torebkę.

Do kradzieży doszło 17 listopada 2014 roku w miejscowości Poświętne  w jednym ze sklepów spożywczych. Złodziej wykorzystał nieuwagę 48-letniej kobiety, która na sklepowej ladzie "na chwilę" pozostawiła swoja torebkę. Ta "chwila" wystarczyła przestępcy. Łupem złodzieja padły dokumenty oraz pieniądze w kwocie 200 złotych.  

Nie dajmy złodziejowi szans. Pamiętajmy aby dbać o swoje mienie i nawet w małych osiedlowych sklepach nie zostawiać portfeli, torebek, saszetek na ladach sklepowych, półkach itp. Dla nieuczciwego człowieka to doskonała okazja, by pozbawić nas dokumentów czy gotówki. 

Nie dajmy szans złodziejowi- dbajmy o nasze mienie. 

asp. Barbara Stępień

 
Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz! Drukuj E-mail
wtorek, 18 listopad 2014

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek  wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o „szybką i łatwą pożyczkę” może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów. Stąd kolejna odsłona akcji społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!”.

Bohaterem kampanii jest pani Krystyna, która przed świętami zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości czterech tysięcy złotych. Na stronie internetowej kampanii www.zanim-podpiszesz.pl można śledzić, jak każdego dnia rośnie jej dług, a wraz z nim stres i frustracja.

Za pomocą witryny kampanii można zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat bezpieczeństwa na rynku finansowym, poznać cztery zasady bezpiecznych pożyczek, użyć kalkulatorów finansowych, dowiedzieć się, jak niebezpieczne kruczki prawne stosowane są w umowach, a także uzyskać dostęp do podstawowych aktów prawnych.

W czasie kampanii, w mediach będących partnerami społecznymi akcji, zostaną wyemitowane spoty informacyjne tłumaczone na język migowy oraz opatrzone wyraźnymi napisami.

Z kontroli przeprowadzonej w 2013 roku przez UOKiK wynika m.in., że dla części firm pożyczkowych głównym źródłem przychodów nie były odsetki od udzielonych pożyczek, ale różnego rodzaju prowizje i opłaty ponoszone przez konsumentów, które niekiedy nie były zwracane nawet w sytuacji odmowy udzielenia pożyczki.

Podmioty świadczące usługi pośrednictwa kredytowego oraz firmy pożyczkowe nie są w Polsce objęte nadzorem KNF i nie muszą mieć licencji, aby prowadzić działalność. Nie istnieje ponadto wymóg ich rejestracji, stąd trudno precyzyjnie określić ich liczbę.

Szacunki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, skupiającej tylko część firm pożyczkowych, wskazują że firmy te udzieliły w 2013 roku kredytów konsumenckich i pożyczek o wartości 2,7 miliarda złotych, a wartość ich należności z tego tytułu wyniosła na koniec roku 3,1 miliarda złotych.

Firmy pożyczkowe specjalizowały się w udzielaniu pożyczek na niskie kwoty i na krótkie terminy, tj. zajęły niszę produktową, którą banki przez wiele lat nie były zainteresowane. Średnia wartość pożyczki udzielonej przez firmy pożyczkowe w 2013 roku wynosiła około 1 300 zł, a w przypadku podmiotów sprzedających pożyczki wyłącznie przez Internet – około 600 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy przy kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!”.

Akcja jest współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wspierają ją Telewizja Polska oraz Polskie Radio.

Strona kampanii: www.zanim-podpiszesz.pl

/źródło KGP/
 
wjechał fiatem do rowu Drukuj E-mail
poniedziałek, 10 listopad 2014

9 listopada 2014 roku, o godzinie  6.25,opoczyńska policja została powiadomiona o "zaparkowanym" w rowie fiacie cinquecento. Na miejsce zostali skierowani policjanci z paradyskiego komisariatu policji. Okazało się że za kierownicą pojazdu siedzi 32-letni mężczyzna. Zachowanie kierowcy wskazywało,że może on być nietrzeźwy.Badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło przypuszczenia policjantów i wykazało u niego prawie 1,80 promila alkoholu w organiźmie. 32-latek nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma  na celu  wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Przypominamy,że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

asp. Barbara Stępień

 
lanosem wjechał w drzewo Drukuj E-mail
poniedziałek, 10 listopad 2014

 O dużym szczęściu może mówić 21 letni kierowca daewoo lanosa, który uderzył w drzewo. Do wypadku doszło 9 listopada 2014 roku o godzinie 04.15 w miejscowości Dąbrówka w gminie Drzewica. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn kierujący lanosem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. 21-latek  z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafił do opoczyńskiego szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

asp. Barbara Stępień

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 884
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
narkotyki
rodzice
niebieska linia
telzaufkids
kibicbezpieczny
RPO
reaguje
rasizm
stop18