Strona Główna arrow Aktualności
niedziela, 20 kwiecień 2014
 
 
policjant
Dopingowali Mistrzów Polski w piłce ręczenj Drukuj E-mail
czwartek, 17 kwiecień 2014

 16 kwietnia 2014 roku finaliści XI Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie  dopingowali w Kielcach drużynę Mistrzów Polski w piłce ręcznej ViVe Targi Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi. Przeciwnikiem żółto-biało niebieskich była drużyna MMTS Kwidzyn.

Image

Image 

Wyjazd grupy opoczyńskiej młodzieży na mecz był możliwy dzięki podpisanemu przez Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie porozumieniu o współpracy z Prezesem kieleckiego klubu.

To pierwsza edycja wyjazdu na mecz piłki ręcznej. W sumie do Kielc pojechała grupa 50 uczestników policyjnego turnieju wraz z opiekunami.

Image

Image

Image

Image

/wspólne zdjęcie z drużyną ViVe Targi Kielce/

 

asp. Barbara Stępień

 
Eliminacje Powiatowe ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj E-mail
środa, 16 kwiecień 2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przeprowadzili kolejną edycję eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W turnieju uczestniczyło 53 uczniów z 12 szkół  powiatu opoczyńskiego, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i gminnych.

Eliminacje powiatowe odbyły się 16 kwietnia 2014 roku, na terenie opoczyńskiej komendy policji. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza to uczniowie szkół podstawowych, druga – gimnazjaliści. Uczestnicy eliminacji musieli wykazać się wiedzą teoretyczną tj. znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po specjalnie do tego celu przygotowanym torze przeszkód.

Główną ideą turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

Image

 Image

Image 

Czytaj całość...
 
O bezpieczeństwie na drodze z drzewicką młodzieżą Drukuj E-mail
wtorek, 15 kwiecień 2014

„Bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa” – kontynuując cykl debat i spotkań ze społecznością lokalną tym razem opoczyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą drzewickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Image 

Poniedziałkowe spotkanie, do jakiego z inicjatywny Komendanta KP w Drzewicy, podinsp. Wojciecha Dworaka, doszło w gmachu szkoły tym razem w całości poświęcono bezpieczeństwu w ruchu drogowym, tym bardziej, iż każdy z uczestników spotkania zdążył dowiedzieć się o kolejnej tragedii z udziałem młodych osób, do której to doszło na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Ponad dwugodzinna prelekcja profesjonalnie przygotowana przez Specjalistę ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym WORD w Piotrkowie Tryb., Michała Franasa i przeprowadzona wspólnie z opoczyńskimi policjantami w osobach Komendanta drzewickiej jednostki oraz asp. sztab. Dariusza Sobczyka z WRD KPP w Opocznie, spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem tak młodzieży szkolnej, jak i grona pedagogicznego drzewickiej placówki. Policjanci wspólnie z przedstawicielem piotrkowskiego WORD – u, podczas swoich wystąpień, przerywanych niezwykle sugestywnymi zdjęciami oraz filmami apelowali do młodzieży o rozsądek, omawiając tym samym konsekwencje braku wyobraźni, a niekiedy wręcz głupoty kierujących różnego rodzaju pojazdami- konsekwencje, które niekiedy okazują się tragiczne. Naturalnie bardzo dużo uwagi poświęcono kwestiom alkoholu, prędkości, narkotyków i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zaapelowano do młodzieży o rozważenie wprowadzenia swoistej mody na bezpieczeństwo za kółkiem, a także mody na dezaprobatę zachowań osób lekceważących przepisy o ruchu drogowym i nieodpowiedzialnych działań kierujących, które w konsekwencji mogą doprowadzić do tragedii.

Image 

Kwestie wpływu alkoholu i narkotyków na ludzki organizm i jego zmysły podczas jazdy dobitnie pokazały krótkie warsztaty, jakie przy użyciu specjalnie przywiezionych na to spotkanie alko i narko gogli przeprowadzili dla chętnych uczniów i kadry nauczycielskiej prowadzący. Za każdym razem uczestnicy prób mogli podzielić się z pozostałymi uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami – brzmiały jednoznacznie negatywnie dla związku alkoholu czy też narkotyków z prowadzeniem pojazdu.

Image 

Policjanci omówili także konsekwencje prawne naruszania norm prawnych w ruchu drogowym, a także rodzaje działań policyjnych, których celem jest stała i systematyczna poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, przedstawiciel piotrkowskiego WORD – u,  przybliżył, w zdecydowanej większości przyszłym kierowcom, zakres działań reprezentowanej przez siebie instytucji.

Image

Image 

Spotkanie zakończyło się dość nietypowo, po podziękowaniach za przygotowania i wystąpienia, a także zapowiedzi kolejnych tego typu działań, organizatorzy zaprezentowali wzruszający i dający wiele do myślenia materiał filmowy dotyczący wypadków drogowych, prosząc o wewnętrzną analizę jego treści. Film okazał się na tyle przejmujący, że młodzież,  po jego emisji w ciszy opuściła salę gimnastyczną.    

 
Agresywna i nietrzeźwa opiekowała się trojgiem dzieci Drukuj E-mail
środa, 09 kwiecień 2014

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 33-letnią pijaną kobietę, która opiekowała się trojgiem swoich dzieci w wieku 3,7 i 15 lat.

W dniu 8 kwietnia 2014 roku, około godziny 21.30, do oficera dyżurnego opoczyńskiej policji zadzwoniła 28-letnia mieszkanka Opoczna i poinformowała, że została uderzona w twarz i zraniona ostrym narzędziem w rękę przez awanturującą się pod blokiem kobietę. Po chwili na miejscu interwencji był już patrol policji. Mundurowi ustalili, że 33-letnia kobieta pod jednym z bloków przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie, kłóciła się i szarpała z nn. mężczyzną. Na tę sytuację zareagowała jedna z mieszkanek budynku. 28-letnia kobieta, zeszła przed klatkę schodową i zwróciła agresywnej 33-latce uwagę. To spotkało się z jeszcze większą eskalacją agresji kobiety, która głową uderzyła w twarz 28-latkę. Wówczas pokrzywdzona wróciła do domu, by  wezwać policję. W tym czasie 33-letnia napastniczka, wbiegła za 28-latką na klatkę schodową, wtargnęła do jej mieszkania i skalpelem zraniła ją w rękę. Policjanci zatrzymali agresywną kobietę. Podczas interwencji okazało się także, że kobieta ma prawie 2 promile alkoholu w organiźmie i w tym stanie opiekuję się swoimi dziećmi w wieku 3,7 i 15 lat.  Dzieci zostały przekazane za pokwitowaniem trzeźwemu członkowi rodziny, a 33-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. O dalszych losach kobiety zdecyduje sąd.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Potrącił kobietę na pasach- zbiegł z miejsca Drukuj E-mail
wtorek, 08 kwiecień 2014

Poszukiwani świadkowie

Policjanci z opoczyńskiej  komendy policji poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 3 kwietnia 2014 roku,  o godzinie 20.20 w Opocznie na ulicy Partyzantów. Nieznany kierujący nieznanym pojazdem( prawdopodobnie koloru białego) potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę, a następnie oddalił się z miejsca wypadku. Poszkodowana trafiła do szpitala, niestety w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo wysiłków lekarzy zmarła. Sprawca oddalił się w kierunku osiedla Ustronie.

Każdy kto ma jakąkolwiek wiedzę na temat tego tragicznego zdarzenia proszony jest o kontakt ( nawet anonimowy) z Komendą Powiatową Policji w Opocznie Al. Dąbrówki 1, telefon: 44 754-6111(04), 754-61-13 lub 997       

 

asp. Barbara Stępień

 
Kolejna odsłona działań profilaktycznych pod hasłem Uczeń Ratownik Drukuj E-mail
piątek, 04 kwiecień 2014
Tym razem 4 kwietnia 2014 roku, policjanci z opoczyńskiej jednostki  policji w składzie asp. Andrzej Chrobot, asp. Rafał Karasiński oraz asp. Barbara Stępień wspólnie z ratownikami medycznymi z Falck Medycyna w składzie mgr Michał Winter – kierownik opoczyńskiej stacji Falcka, oraz ratownicy medyczni Anna Wilk, Dominik Zaremba przeprowadzili szkolenie dla gimnazjalistów w Szadkowicach.
Image 

Młodzież wysłuchała ciekawych wykładów interaktywnych. Spotkanie rozpoczęli funkcjonariusze policji, omawiając najczęściej popełniane wykroczenia i czyny zabronione z naciskiem na zachowania zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli także  uczniom o odpowiedzialności prawnej jaka  ciąży na każdym, kto nie udzieli pomocy osobie potrzebującej pomocy oraz zwrócili uwagę na prawidłowy sposób zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe.

Image 

Kolejny wykład  przeprowadzili już ratownicy medyczni., którzy w przystępny sposób pokazali szadkowickiej młodzieży jak  postępować  w przypadku wypadku drogowego, omdlenia, poparzenia zadławienia i innych wypadków. Aby bardziej zobrazować młodzieży jak ważna jest pomoc osobie poszkodowanej  młodzież do każdego bloku tematycznego  obejrzała odpowiedni film instruktażowy. Kolejna  cześć szkolenia to  ćwiczenia praktyczne na fantomach. Każdy z uczestników mógł pod okiem instruktora nauczyć się jak wykonać masaż serca i sprawdzić podstawowe funkcje życiowe.

Image 

 Image

Image 

Uczniowie mieli także okazje zapoznać się z wyposażeniem karetki ratunkowej. Na koniec każdemu z uczestników wręczone zostały dyplomy. Szkoła w Szadkowicach jest już kolejną, która bierze udział w tych działaniach. Dwa tygodnie temu wiedzę taką zdobyli uczniowie gimnazjum w  Mroczkowie Gościnnym, a wcześniej gimnazjaliści z opoczyńskiej „trójki”

Image

Image 

 asp. Barbara Stępień

 
Cyberprzemoc Drukuj E-mail
wtorek, 01 kwiecień 2014
Image    
Niemal każdego dnia spotykamy się z problemem cyberprzemocy. Szybko rozwijający swobodny dostęp do Internetu  generuje przypadki łamania prawa w tym zakresie. Niestety policjanci odnotowują coraz więcej popełnianych czynów karalnych w sieci przez osoby nieletnie Co zatem możemy zrobić, by ten proceder ograniczyć. Odpowiedź wydaje się być prosta- należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Przykłady zniesławiania czy nękania w Internecie można mnożyć. Choćby przypadek kilkunastoletniego chłopca, który zapomina wylogować się z jednego z popularnych serwisów społecznościowych. Koledzy korzystający na lekcji informatyki z komputera, na którym chłopiec wcześniej pracował wykorzystują jego nieuwagę.. Dysponując jego kontem zmieniają treść profilu, umieszczają obraźliwe treści, ośmieszają go wstawianymi obraźliwymi zdjęciami. Nie mając  świadomości, że w taki sposób nie tylko łamią prawo ale także krzywdzą kolegę. W tym przypadku rodzice zareagowali błyskawicznie i sprawa miała swój finał w sądzie.

Jednakże bardzo często  nikt z dorosłych nie wie o takich sytuacjach, a  często niestety  takie naganne zachowania są przez opiekunów bagatelizowane. A przecież należy pamiętać, że dla kilkunastoletniego człowieka rozpowszechnianie obraźliwych treści w Internecie jest tak samo przykre jak dla dorosłej osoby realny konflikt. Poza tym rodzice bardzo często nie dopuszczają do siebie myśli, że ich dziecko może być prześladowane w Internecie, często bagatelizują problem, sądząc, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Zapominamy często, że taka wirtualna przemoc może nieść za sobą bardzo realne często tragiczne skutki. Kolejnym zagrożeniem dla nastolatków jakie niesie za sobą niekontrolowane spędzanie czasu  w sieci to zetknięcie się dzieci z pornografią. Szacuje się,że około 15%-20% dzieci w wieku 9-16 lat miało kontakt w sieci z treściami pornograficznymi. Dlatego tylko czujność rodzica, monitorowanie to jak dziecko spędza czas w Internecie, a przede wszystkim rozmowa na temat cyberprzemocy i jej skutków może uchronić nasze pociechy przed kłopotami. Warto wytłumaczyć dziecku, że nawet jeśli  znalazłoby się w dość wstydliwej dla niego sytuacji wywołanej w sieci nie powinno wstydzić się rodzica tylko śmiało powiedzieć o sowim problemie. Niestety często się dzieje tak, że dzieci zamiast prosić rodziców o radę, z taką prośbą zwracają się do swoich rówieśników- co najczęściej kończy się jeszcze większym skomplikowaniem i tak często już skomplikowanej i delikatnej sytuacji. Dlatego,  starajmy się nie bagatelizować „internetowych” problemów dzieci. Często warto w takich sprawach pozostawiać w kontakcie z nauczycielami, a w przypadku ewidentnego złamania prawa powiadomić organy ścigania.

asp. Barbara Stępień

Czytaj całość...
 
Jednoślady na drogach Drukuj E-mail
wtorek, 01 kwiecień 2014

Image  Sezon motocyklowy w naszym regionie powoli się rozpoczyna. Na ulicach miasta ale i na drogach całego powiatu opoczyńskiego coraz częściej spotkać możemy kierujących jednośladami. W tym roku  zapewne dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym  motocykliści sezon rozpoczęli nieco wcześniej niż zwykle.

W związku z tym wszyscy użytkownicy pojazdów mechanicznych powinni wykazać się wzmożoną ostrożnością i kulturą jazdy. Przede wszystkim kierowcy jednośladów powinni pamiętać, że ich bezpieczeństwo jak też innych uczestników ruchu w dużej mierze zależy od nich samych. Ważne, by nie przeceniać swoich umiejętności i po okresie zimowym przypomnieć sobie najlepiej na bezpiecznym torze technikę jazdy, a co najważniejsze sprawdzić stan techniczny pojazdu. Motocykliści  muszą pamiętać, że ich szybkie maszyny  w około 3- 4 sekundy potrafią rozpędzić się do około 100km/h – droga hamowania przy takiej prędkości wynosi około 40m. To niewątpliwie powinno dać do myślenia  amatorom szybkiej ale niestety często brawurowej i niebezpiecznej jazdy. Niestety bardzo często wspomniana brawura oraz niestety brak umiejętności są przyczyną poważnych wypadków drogowych- wielu takim tragediom można zapobiec. Wystarczy, że kierowcy zarówno  samochodów osobowych jak tez kierujący motocyklami będą pamiętać o tym, by przestrzegać przepisów o ruchu drogowym, dostosują prędkość do panujących warunków  drogowych oraz co w głównej mierze dotyczy motocyklistów- nie będą przeceniali swoich umiejętności. Oczywiście obowiązek zachowania ostrożności na drodze nie leży tylko po stronie motocyklistów, kierowcy  samochodów osobowych  powinni częściej patrzeć w lusterka, by w porę zauważyć nadjeżdżającego motocyklistę. Policjanci będą reagować na każde złamanie przepisów prawa w tym zakresie.

asp. Barbara Stępień

 
Śmirtelne potrącenie Drukuj E-mail
niedziela, 30 marzec 2014

Do śmiertelnego potrącenia pieszej doszło 30 marca 2014 roku w miejscowości Wójcin w gminie Paradyż.

Policjanci z opoczyńskiej komendy policji, o wypadku drogowym zostali powiadomieni 30 marca 2014 roku o godzinie 14.20. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika,że 77- letnia piesza z nieznanych przyczyn weszła pod nadjeżdżającego volkswagena passata, którym kierowała 48-letnia kobieta. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu.Kierująca volkswagenem była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

asp. Barbara Stępień

 
Debata w Paradyżu Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 marzec 2014

 

„Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” pod takim hasłem 19 marca br. odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez opoczyńską Policję. Tym razem do rozmowy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie zaproszeni zostali mieszkańcy gminy Paradyż. Spotkanie zorganizował komendant paradyskiego komisariatu policji wraz z Wójtem Gminy Paradyż.

Image

W sali Urzędu Gminy w Paradyżu odbyła się debata społeczna  poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy Paradyż. Spotkania z mieszkańcami mają  na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. W debacie udział wzięło około 50 osób, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł.insp. Dariusz Szulc, Wójt Gminy Paradyż, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji, Komendant Komisariatu Policji w Paradyżu i oczywiście mieszkańcy gminy Paradyż.  Spotkanie rozpoczął Komendant paradyskiego komisariatu, który zaprezentował analizę stanu bezpieczeństwa ma terenie gminy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Na zadawane przez mieszkańców pytania odpowiadał mł. insp. Dariusz Szulc, który podkreślił, iż tylko dzięki współpracy z samorządowcami, mieszkańcami przy wzajemnym zrozumieniu możemy w skuteczny sposób zminimalizować zjawiska społecznie nieakceptowane.

Image 

Na zakończenie, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań wobec policji. Spotkania organizowane są w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Image 

Image

 

asp. Barbara Stępień

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 798
Wyszukiwarka
Inne informacje
pies
itaka
niebieska linia
RPO
foto
kibicbezpieczny
telzaufkids