Strona Główna arrow Aktualności
niedziela, 01 luty 2015
 
 
KIK76
Ferie 2015 Drukuj E-mail
czwartek, 29 styczeń 2015

Już od 2 lutego 2015 roku,  w województwie łódzkim rozpoczynają się wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci, w szczególności , funkcjonariusze prewencji kryminalnej, specjaliści do spraw nieletnich i patologii w tym czasie podejmować będą działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku najmłodszym i ich opiekunom. Jeszcze przed rozpoczęciem zimowej przerwy w nauce opoczyńscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą na zajęciach profilaktycznych aby dokładnie omówić sposoby unikania zagrożeń  podczas ferii.

Spotkania  odbyły się w wielu szkołach m.in. w  opoczyńskiej „trójce”, gdzie  st. asp. Andrzej Chrobot rozmawiał z najmłodszymi uczniami o zasadach bezpieczeństwa. Przy okazji wizyty dzieci mogły obejrzeć „ od środka” policyjny radiowóz.

 Image

Image

Image 

Mundurowi spotkali się także z uczniami podstawówki w Żarnowie. Miłą niespodzianką dla prelegentów był zaprezentowany przez najmłodszych uczniów szkoły spektakl profilaktyczny poruszający właśnie tematykę bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.  

Image 

Image 

Dzieciom z klas starszych prócz zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu przypomniano także zagrożenia jakie niesie za sobą cyberprzestępczość.


Image

 Policjanci podczas codziennej służby z całą pewnością będą zwracać uwagę na dzikie lodowiska, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca sprzedaży alkoholu oraz papierosów pod kątem dostępu do tych używek przez nieletnich. 

 

asp. Barbara Stępień 

 
Wizyta Wojewody łódzkiej Drukuj E-mail
poniedziałek, 26 styczeń 2015

Wojewoda łódzka  Jolanta Chełmińska 26 stycznia 2015 roku, odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Opocznie. Po nowym budynku komendy gościa oprowadzali  komendanci : insp. Janusz Myga oraz mł. insp. Dariusz Szulc.

 Image

Image 

 

Spotkanie było roboczą wizytą, którego celem było zaprezentowanie Wojewodzie  nowej siedziby opoczyńskiej policji. Miłym akcentem na koniec spotkania było wręczenie znamienitemu gościowi pamiątkowego obrazu.

Image 

 

asp. Barbara Stępień 

 
Zatrzymany złodziej paliwa Drukuj E-mail
poniedziałek, 26 styczeń 2015

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa ze stacji paliw. Przestępca wpadł w ręce policjantów zaraz po kradzieży. Jego łupem padły 32 litry paliwa.

 Do zdarzenia  doszło w okolicy miejscowości Trojanowice w gminie Żarnów.25 stycznia  br. około godz. 22.30 dyżurny opoczyńskiej policji  otrzymał zgłoszenie od pracownika jednej ze stacji paliw, że  kierujący osobowym  fordem zatankował 32 litry benzyny  nie zapłacił i oddalił się.

 

Chwilę po zgłoszeniu  policyjny patrol  zauważył samochód który odpowiadał opisowi złodzieja benzyny. Policjanci zatrzymali  kierowcę do kontroli drogowej i dokładnie sprawdzili. Pojazdem poruszał się 29 letni mieszkaniec Końskich.  Mundurowi ustalili także, że  kilkadziesiąt minut wcześniej, sprawca  z zaparkowanego w miejscowości Żarnów samochodu osobowego, skradł tablice rejestracyjne, które wykorzystał do kradzieży paliwa na stacji paliw w Trojanowicach, a następnie porzucił je w pobliskim lesie. 29-latek przyznali się do kradzieży paliwa. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem za co grozić mu może kara grzywny lub aresztu.

 

Opisane zdarzenie pokazuje jak ważne jest natychmiastowe poinformowanie dyżurnego policji o przestępstwie  lub wykroczenia oraz zapamiętanie i przekazanie jak największej liczby szczegółów mogących pomóc zidentyfikować sprawców.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Zima na drogach- Zachowajmy ostrożność Drukuj E-mail
poniedziałek, 26 styczeń 2015
ImageTrudniejsze warunki atmosferyczne dla nikogo , o tej porze roku, nie powinny być zaskoczeniem. Niewątpliwie wymuszają one zmianę sposobu poruszania się po drogach. Nie wszyscy kierowcy potrafią się jednak do tej zmiany dostosować. Należy pamiętać, że jesienią i  zimą  jakiekolwiek opady atmosferyczne powodują, iż droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Naiwnie jest więc liczyć, że natychmiast uda nam się w miejscu zatrzymać samochód. 
     


szybko zapadający zmrok, mgły, zaparowane szyby pojazdów czy śliska nawierzchnia sprzyjają stłuczkom i potrąceniom. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, zmienia się tylko rola, w której występujemy, raz jako kierujący innym razem pieszy. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze.  Nieważne czy jedziemy czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak  robimy. Piesi w tym trudnym okresie szczególnie powinni uważać. Osoba niechroniona w zderzeniu   z pojazdem zawsze jest na pozycji straconej, odnosi najpoważniejsze obrażenia. Tym bardziej naganne jest wbieganie na jezdnię, nagłe wtargnięcie tuż przed nadjeżdżający pojazd czy  przechodzenie i przebieganie przy palącym się czerwonym świetle, prowadzi to do wielu niepotrzebnych tragedii 
dla kierujących:
-    obserwuj warunki w jakich się poruszasz, dopasuj styl jazdy do zmian atmosferycznych,-    zadbaj o stan techniczny pojazdu, sprawne wycieraczki i światła zapewnią dobrą widoczność, 
-    odpowiednio wcześnie sygnalizuj planowane manewry,
-    utrzymuj bezpieczną odległość od pojazdów jadących przed tobą,
-    nie śpiesz się, nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków,
-    stosuj się do  przepisów ruchu drogowego i obowiązującego oznakowania,
-    bezwzględnie zapinaj pasy bezpieczeństwa, z prawami fizyki nie wygrasz,
-    nigdy nie kieruj pod wpływem alkoholu,
-    pamiętaj ! im lepiej czujesz się następnego dnia po imprezie, tym większe stężenie alkoholu posiadasz w organizmie,
dla pieszych:
-    korzystaj z wyznaczonych przejść dla pieszych,
-    przed wejściem na jezdnię upewnij się czy możesz bezpiecznie przejść,
-    nigdy nie przebiegaj przez jezdnię,
-    nie wchodź nagle na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i innych przeszkód, jesteś mało widoczny,
-    poza miastem idź poboczem po lewej stronie drogi,
- używaj elementów odblaskowych, w ten sposób poprawisz swoją widoczność a tym samym bezpieczeństwo,
    Pamiętaj aby twój udział w ruchu drogowym odbywał się bezpiecznie z poszanowaniem zasad, przepisów i innych uczestników ruchu.
 
 /KWPŁódź/
 
Nieodpowiedzialny kierowca volvo Drukuj E-mail
środa, 21 styczeń 2015
Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują na drogach nietrzeźwych uczestników ruchu zarówno kierowców jak też rowerzystów. Wielokrotnie zwracamy się z apelem, by nie decydować się na prowadzenie  pojazdów po spożyciu alkoholu. Niestety ani tragiczne statystyki z  zakresu wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców ani  kampanie  informacyjne nie  przekonują wszystkich. Przykładem tak nieodpowiedzialnego zachowania jest zapewne 59-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, którego 20 stycznia o godzinie 8.30 na ulicy Piotrkowskiej  zatrzymali opoczyńscy policjanci. Podczas kontroli  szybko okazało się,że mężczyzna tego dnia nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę swojego samochodu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organiźmie.Kierowca stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd.
 
asp. Barbara Stępień
 
Potrącenie pieszego na piotrkowskiej Drukuj E-mail
środa, 21 styczeń 2015

O wielkim szczęściu może mówić 67 letni opocznianin, który został potrącony przez kierującą samochodem osobowym marki Fiat Tico. Do wypadku doszło  19 stycznia 2015 roku  około godziny 16.30, w Opocznie na ulicy Piotrkowskiej. Policjanci ustalili, że  40-letnia kierująca potrąciła wchodzącego na przejście dla pieszych mężczyznę  Na szczęście mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała. Trafił do opoczyńskiego szpitala  gdzie został hospitalizowany.

 

asp. Barbara Stępień

 
Rok 2014 Bardziej bezpieczny Drukuj E-mail
niedziela, 18 styczeń 2015
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
Czytaj całość...
 
Wypadek na waryńskiego Drukuj E-mail
czwartek, 15 styczeń 2015

Opoczyńscy policjanci i wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w dniu 14 stycznia 2015 roku, o godzinie 11.50 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Mieszka I. Wstępnie policjanci na miejscu wypadku ustalili, że kierująca oplem corsa 31-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z  56-letnią keirującą fiatem seicento. W wyniku zdarzenia kierująca seicento trafiła  do szpitala.

 

asp. Barbara Stępień

 
Poszukiwany zaginiony Drukuj E-mail
czwartek, 15 styczeń 2015

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie na podstawie złożonego zawiadomienia o zaginięciu osoby  w dniu 23 grudnia 2014 roku, prowadzi czynności poszukiwawczo-identyfikacyjne za:

                                                                                                                                          Image 

 

                      Wojciechem Kazimierzem GROCHULSKIM

                      synem Mariana i Krystyny z domu Telus

                      ur. 01.03.1975 rok w Opocznie

                      zamieszkały przy ulicy Janasa 9 m 17.

 

                     W/wymieniony w dniu 19 grudnia 2014 roku około godziny 10:00 wyszedł z domu odebrać córkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie, lecz do szkoły nie doszedł. Widziany był tego dnia pod Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opocznie przy ulicy Kopernika i od tamtej pory nikt go nie widział.

Wojciech Grochulski w dniu zaginięcia ubrany był  w niebieska kurtkę bez kaptura zasuwaną na suwak, zasuwany zielony sweter, niebieską podkoszulkę z krótkim rękawem, dżinsowe niebieskie spodnie i czarne sportowe buty zapinane na rzepy.

RYSOPIS:

Zaginiony ma 175 cm wzrostu, szczupłą owalną twarz, czarne krótkie włosy, piwne oczy i widoczne ubytki w uzębieniu.

Uprasza się każdego kto wie gdzie przebywa zaginiony, widział go bądź  posiada jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jego odnalezienia o kontakt z najbliższą jednostka policji lub przekazanie informacji telefonicznie na nr  997, (044)7546111, (044) 7546145.

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie jednocześnie  zapewnia  o utrzymaniu anonimowości osoby przekazującej informację.

 
Nietrzeźwi za kierownicą. Zagrożenia karą. Drukuj E-mail
poniedziałek, 12 styczeń 2015

Image      Pomimo  wielu apeli opoczyńscy policjanci na terenie całego powiatu  wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących. 10 stycznia  około godziny 19.40, w Opocznie mundurowi zatrzymali 35 letniego kierowcę bmw, który jak się okazało po badaniu miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dzień później policjanci udaremnili dalszą jazdę kolejnym dwóm  nietrzeźwym kierującym . Pierwszy z nich 20-letni kierowca golfa miał w  organizmie ponad 1,87 promila alkoholu, kolejny młody , bo 21 letni kierowca opla navaro kierował pojazdem mając w organizmie ponad  2 promile alkoholu.

 Dlatego tym wszystkim, do których jeszcze nie dotarły apele i ostrzeżenia przypominamy  konsekwencje karne tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji.

 

Procedura postępowania wobec kierowcy prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu:

Stwierdzenie stanu nietrzeźwości:

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 910
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
stop18
narkotyki
rasizm
telzaufkids
RPO
reaguje
kibicbezpieczny
rodzice