Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za kradzieże z włamaniem –sugerował utratę pamięci.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu ustalili i wytypowali podejrzanego w sprawie kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych na terenie kopalni w miejscowości Grudzeń Las. Mężczyzna został zatrzymany przez opoczyńskich kryminalnych.

 2. Zapamiętaj! Wolniej znaczy bezpieczniej!

  Zwolnij! Jak kocha to poczeka! Opoczyńscy policjanci tak jak wszyscy inni mundurowi z garnizonu łódzkiego w „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami kolejny już raz przeprowadzają działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Był tak pijany,że na alkomacie brakło skali-niechlubna weekendowa statystyka na opoczyńskich drogach

  Opoczyńscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu tj. od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego 2018 roku, zatrzymali czterech nietrzeźwych 16 laków, pijanego rowerzystę, którego wynik badania stanu trzeźwości nie zmieścił się w skali urządzenia do badania stanu trzeźwości. Badanie alkomatem 30 latka wykazało wynik powyżej 4 promili alkoholu. Co niepokojące policjanci zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów.

 4. Zatrzymany z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. 33-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara do 3 lat więzienia.

 5. Halowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie- zgłoszenia!

  Już po raz XV w dniach 20-21 marca 2018 roku zostanie rozegrany Halowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem "Alkohol?Narkotyki? Nie! Dziękuję!" Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń drużyn, które chcą wziąć udział w sportowych zmaganiach w duchu idei fair play.

 6. Amunicja strzelecka, żmijka napoleońska, kulki szrapnela- zabezpieczone przez kryminalnych

  Wspólne działania opoczyńskich kryminalnych oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 34 latka, który bez wymaganego zezwolenia przy użyciu różnych urządzeń elektryczno- mechanicznych poszukiwał, zbierał i przechowywał w domu amunicję oraz przedmioty zabytkowe. Przypominamy od 1 stycznia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące detektorystów.

 7. Konkurs plastyczny "Fair play w sporcie, fair play w życiu"

  Z okazji 15 lecia Halowego Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem "Alkohol?Narkotyki? Nie! Dziękuje!", organizujemy dla uczniów z terenu powiatu opoczyńskiego konkurs plastyczny pn."Fair play w sporcie, Fair play w życiu". Oprócz prac opisujących temat konkursu, czekamy także na te z pomysłem na LOGO turnieju, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowo - profilaktycznych realizowanych przez opoczyńskich policjantów.

 8. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 9. Rok 2017 podsumowany

  26 stycznia w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, odbyła się narada podsumowująca wyniki pracy opoczyńskich policjantów w 2017 roku.

 10. Od 1 lutego zapłacisz mandat kartą

  Od 1 lutego 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu będzie można zapłacić mandat bezpośrednio podczas kontroli, nie trzeba będzie już robić przelewów, to również spore ułatwienie dla obcokrajowców.

Linki

Tagi

zawody wypadek wakacje wprowadzenie kąpiel zagrożenia oszustwo profilaktyka odpowiedzialność dziecko odblaski pijany lekarz starsza osoba chuliganski wybryk internet miasteczko ruchu drogowego głuchoniemi duchowni dzecko zaginione razem bezpieczniej dzielnicowi księża droga krajowa kradzież mienia kradzież mieszkaniowa pijani kierowcy bezpieczne wakacje prewencja sieć bieg kontrabanda ogłoszenie kierowca Gepard ferie narada papierosy KMZB mediacja złodziej podsumowanie podrobione ubrania odszkodowanie nielegalna broń przemyt wypadek kolejowy kradzież bezpieczeństwo wypoczynek mistrzynie