Strona Główna arrow Aktualności
piątek, 22 sierpień 2014
 
 
KIK76
INFORMACJA DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM Drukuj E-mail
piątek, 22 sierpień 2014

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC

Może to być informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrycie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj!

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości: www.ms.gov.pl  w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych: www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

st. asp. Andrzej Chrobot

 
Ustaleni sprawcy kradzieży kamer Drukuj E-mail
czwartek, 14 sierpień 2014

7 i 8 sierpnia 2014 roku nieznani wówczas sprawcy dokonali kradzieży 4 kamer z obiektu usługowo-handlowego w Opocznie przy ul. Kossaka o łącznej wartości 6000 złotych. 

Wnikliwa praca operacyjna i procesowa opoczyńskich kryminalnych doprowadziła do wykrycia sprawców tego przestępczego procederu oraz odzyskania skradzionych kamer. Sprawcami okazali się 17 i 16-letni mieszkańcy Opoczna. Za ukrywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa odpowie również 16-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.

O losach 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, natomiast wobec 17-latka w dniu 13 sierpnia 2014 roku prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.  

st. asp. Andrzej Chrobot

 
Zatrzymani z narkotykami Drukuj E-mail
wtorek, 12 sierpień 2014

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwie osoby z amfetaminą i marihuaną.

W dniu 11 sierpnia 2014 roku około godziny 13:00 na Placu Kilińskiego w Opocznie uwagę opoczyńskich policjantów zwrócił VW Passat na dolnośląskich tablicach rejestracyjnych, którym poruszało się czterech młodych mężczyzn. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas legitymowania dwóch 18-latków nerwowo się zachowywało. Okazało się, że nie bez powodu. Jeden z nich posiadał około 2.5 grama amfetaminy, a drugi około 0.5 grama marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Andrzej Chrobot

 
Spotkanie w Zarzęcinie Drukuj E-mail
piątek, 08 sierpień 2014

Opoczyńscy policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Wakacje 2014” organizują szereg spotkań profilaktycznych z wypoczywającymi dziećmi.

Image  

Tym razem takie przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w Zarzęcinie, gdzie opoczyńscy funkcjonariusze razem z policjantami Wodnego Posterunku Policji w Bronisławowie oraz strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie omawiali z dziećmi zagrożenia, jakie mogą je spotkać podczas wakacji. 

Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania sprzętu, którego używają policjanci oraz strażacy podczas codziennej służby.

 Na zakończenie wręczono dzieciom książeczki z numerami alarmowymi oraz informacjami na temat bezpiecznych wakacji.

Image 


 st. asp. Andrzej Chrobot 

 


 
utonął w stawie Drukuj E-mail
środa, 06 sierpień 2014

69 letni mieszkaniec Krosna utonął w stawie w miejscowości Sławno w powiecie opoczyńskim.

 Do tragedii doszło  6 sierpnia około godziny 1.30  w  Sławnie na jednym z prywatnych zbiorników wodnych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wraz z dwoma kolegami przyjechał do Sławna na spotkanie towarzyskie. Prawdopodobnie przechodząc obok stawu wpadł do wody. Niestety, pomimo szybko podjętej przez służby ratunkowe akcji reanimacyjnej, 69-latka nie udało się uratować. Sprawą zajmuje się opoczyńska policja, funkcjonariusze będą ustalali wszystkie okoliczności zdarzenia  w tym stan trzeźwości mężczyzny.

 

asp. Barbara Stępień

 
Szczęśliwe zakończenie"wyprawy" 2,5 latki. Drukuj E-mail
wtorek, 05 sierpień 2014

2,5-latka  będąca pod opieką przedszkolanek, w środku dnia, sama wyszła z  publicznego placu zabaw i błąkała się po ulicach na jednym z opoczyńskich osiedli.

Informację o znalezieniu na ulicy Opoczna kilkuletniej dziewczynki policja otrzymała 4 sierpnia br około godziny 10.30. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych. Policjanci ustalili, że dziewczynka sama przechodziła przez jezdnię co zaniepokoiło przechodniów. Podeszli do dziecka. próbowali znaleźć w pobliżu jej opiekunów. Kiedy okazało się, że dziecko jest samo natychmiast powiadomił o tym policję.  Policjanci także próbowali ustalić tożsamość dziecka, rozpytywali mieszkańców okolicznych bloków, przechodniów, udali się do pobliskich przedszkoli. Niestety żadna z osób nie przyczyniła się do ustalenia adresu opiekunów dziecka. W związku z tym, by wkluczyć jakiekolwiek ewentualne obrażenia u dziewczynki, podjęto decyzję, by dwulatkę przewieźć do opoczyńskiego szpitala..

Po kilku minutach na odział dziecięcy przybyła matka dziewczynki, która wyjaśniła co zaszło tego feralnego dnia. Z  jej relacji wynika, że  na czas wakacji zapisała córkę do  jednego z prywatnych przedszkoli na terenie Opoczna. 4 sierpnia br. 19-osobowa grupa rówieśników jej córki wraz z dwoma opiekunkami, spędzała czas na ogólnie dostępnym osiedlowym placu zabaw.  Matka z okna swojego mieszkania widziała córkę, która bawi się z rówieśnikami. W pewnym momencie mama dziewczynki zauważyła, że dzieci ustawiają się do wyjścia z placu zabaw. Niestety wśród nich nie dostrzegła swojej córki. Zaniepokojona natychmiast pobiegła do opiekunek, które  także zauważyły, że dziewczynki nie ma. Nauczycielka  wraz z mamą dziewczynki zaczęły szukać jej w pobliżu placu zabaw. Chwilę później przechodzień poinformował je, że małą dziewczynkę kilka chwil  wcześniej policjanci  przekazali lekarzom z opoczyńskiego szpitala. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń. Całe i zdrowe  zostało przekazane zatroskanej mamie. Opiekunki dzieci były trzeźwe. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

asp. Barbara Stępień

 

 
Złodziejski duet w rękach policji. Drukuj E-mail
wtorek, 05 sierpień 2014

Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 24 lat odpowie za kradzież z włamaniem do zbiornika paliwa ciężarowego volvo. Sprawcy 3 sierpnia br. o godzinie 3.30, zakradli się na teren jednego z tartaków w powiecie opoczyńskim i z  zaparkowanej tam ciężarówki skradli 80 litrów paliwa.  Nie cieszyli się długo swoim łupem, ponieważ jeszcze tego samego dnia wpadli w ręce policjantów. Dzięki szybkiej reakcji opoczyńskich stróżów prawa, przy  pomocy przewodnika z psem tropiącym z  tomaszowskiej policji  mundurowi dotarli do sprawców kradzieży.  Skradzione paliwo zostało odzyskane. Mężczyźni zostali zatrzymani, przyznali się do popełnionego przestępstwa. Wobec obu prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

asp. Barbara Stępień

 
Uroczystość w Ministerstwie MSW Drukuj E-mail
czwartek, 31 lipiec 2014

asp. Artur Liźniewicz wśród odznaczonych „Krzyżem Zasługi za Dzielność”

30 lipca br. Minister Spraw Wewnętrznych  Bartłomiej Sienkiewicz, Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński i Komendant Główny PSP gen. Brygadier Wiesław Leśniakiewicz  wręczyli „Krzyże zasługi za Dzielność” ośmiu policjantom i dziesięciu strażakom. Wśród tego grona znalazł się asp. Liźniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, który  w marcu 2013 roku, uratował tonącego w drzewickim zalewie mężczyznę pod którym załamał się lód.

Image

Image 

Krzyż Zasługi za Dzielność został ustanowiony w roku 1928 przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Odznaczenie nadawane jest między innymi funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli. asp. Liźniewiczowi serdecznie gratulujemy. 

/foto KGP/

/źródło MSW/

opr. asp. Barbara Stępień

 
W Karwicach o bezpieczeństwie Drukuj E-mail
wtorek, 29 lipiec 2014

O tym jak ważne jest zachowanie zasad  bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji przekonały się dzieci z Karwic, które wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantką opoczyńskiej komendy policji asp. Barbarą Stępień .

Image 

 Zajęcia zorganizowali prowadzący świetlicę wiejską. Dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych, poruszania się po drogach, pomocy rodzicom w gospodarstwie domowym czy  prawidłowych zachowań  w kontakcie z agresywnym psem. Najmłodsi zadawali wiele pytań jak też chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej.  Spotkanie  przebiegło w miłej i serdecznej, wakacyjnej  atmosferze.

 
25-lipca dzień bezpiecznego kierowcy Drukuj E-mail
piątek, 25 lipiec 2014

25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.

Jak co roku obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy połączone będą z apelem o bezpieczną jazdę i poszanowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przedsięwzięcie ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzień Bezpiecznego Kierowcy skupi różne inicjatywy policyjne organizowane na poziomie komend powiatowych/miejskich/rejonowych Policji na terenie całego kraju, w ramach których policjanci przypominać będą Dekalog Kierowcy, który spisany na obrazku z wizerunkiem Patrona Kierowców, wiele osób wozi w swoich pojazdach. Niestety często nim zapominając.

Inauguracja obchodów Dnia Św. Krzysztofa nastąpi w miejscowości Skarszewy (Bory Tucholskie) w woj. pomorskim podczas mszy świętej za kierowców z udziałem Krajowego Duszpasterza Kierowców ks. dr Mariana Midury w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła.

Dekalog kierowcy
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji

BPiRD KGP/pt

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 844
ndsn
Wyszukiwarka
Inne informacje
RPO
niebieska linia
stop18
narkotyki
telzaufkids
reaguje
itaka
rasizm
kibicbezpieczny
rodzice