Strona Główna arrow Aktualności
czwartek, 28 maj 2015
 
 
Odpowie za posiadanie i handel narkotykami Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 maj 2015

Opoczyńscy policjanci podczas prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. W trakcie przeszukania  pomieszczeń mieszkalnych 20 latka znaleziono i zabezpieczono  łącznie około 100 gramów amfetaminy oraz 5 krzewów marihuany. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zatrzymania mężczyzny doszło  22 maja 2015 roku. Kryminalni kilka dni wcześniej otrzymali informację dotyczącą podejrzenia rozprowadzania przez 20 letniego opocznianina substancji odurzających. Okazało się, że informacje powzięte przez policjantów były prawdziwe. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli  około 100 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną, oraz znaczną  ilość woreczków strunowych z zawartością rozważonego już  narkotyku. Dodatkowo policjanci ujawnili i zabezpieczyli piec krzewów marihuany, które podejrzany uprawiał w wiadrach na terenie swojej posesji. W trakcie działań policjanci ustalili, że 20 latek już wcześniej dwukrotnie był karany za posiadanie środków narkotycznych. Mężczyzna został zatrzymany. Decyzją sądu wobec 20 latka  został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 asp. Barbara Stępień 

 
kierował z promilami we krwi- stracił prawo jazdy Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 maj 2015

Policjanci z opoczyńskiej komendy  24 maja 2015 roku, o godzinie 2.10, na ulicy Mieszka I w Opocznie zatrzymali do kontroli drogowej 48 letniego kierowcę opla omegi. Okazało się, że mężczyzna kieruje samochodem będąc nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego ponad  2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Odpowie za kierowanie honda pod wpływem narkotyku Drukuj E-mail
poniedziałek, 25 maj 2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  opoczyńskiej policji 23 maja o godzinie 10.00  w Opocznie na ulicy Biernackiego zatrzymali do kontroli drogowej 25 letniego kierowcę hondy accord. Podczas interwencji policjanci zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości dało wynik negatywny. W związku z tym mundurowi postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie znajduje się pod wpływem narkotyków. I tym razem policyjne przeczucie nie zawiodło. Wynik testu na obecność narkotyku potwierdził, że mężczyzna  znajduje się pod wpływem marihuany. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz pobrano krew  do szczegółowych badań  na zawartość substancji odurzających. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.  

 

asp. Barbara Stępień 

 
Wybuch kominka w domu jednorodzinnym Drukuj E-mail
piątek, 22 maj 2015

Do eksplozji kominka doszło w domu przy ul. Parkowej w Opocznie. Na szczęście w chwili wybuchu nikogo nie było w pomieszczeniu.

 

Do wybuchu doszło o godzinie 14.00 w Opocznie. Eksplodował kominek  w domu przy ul. Parkowej. Na szczęście w chwili wybuchu w pomieszczeniu nie było nikogo w domowników oraz nie doszło do pożaru. Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną wybuchu mógł być wzrost ciśnienia  w kominku. Teraz przyczyny zdarzenia będą analizowane przez biegłych i prowadzących postępowanie policjantów.

Image 

 

 

asp. Barbara Stępień 

 
Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci Drukuj E-mail
czwartek, 21 maj 2015

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych.

W porównaniu do dotychczasowych przepisów zniknęło kryterium wieku dziecka, a pozostało jedynie kryterium wzrostu, tj. poniżej 150 cm. Tak więc również dziecko, które ukończyło 12 lat, a jednocześnie nie osiągnęło wymaganego wzrostu, powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. 

Wprowadzonych zostało również kilka odstępstw od ogólnych zasad przewożenia dzieci. Dopuszczono m.in., aby dzieci mieszczące się w przedziale wzrostu 135–150 cm, podczas przewożenia na tylnym siedzeniu były przytrzymywane za pomocą pasów bezpieczeństwa pojazdu, a więc bez fotelika oraz urządzenia przytrzymującego, jeżeli ze względu na masę i wzrost tego dziecka nie jest możliwe zapewnienie mu odpowiedniego urządzenia. W praktyce dotyczy to przewożenia dziecka mieszczącego się w powyższym przedziale wzrostu, którego waga ciała przekracza 36 kg, a więc przewidzianą w przepisach maksymalną wagę dla urządzenia przytrzymującego dla dziecka. Powyższe wyłączenie nie dotyczy przewożenia dziecka na przednim siedzeniu pojazdu, co powinno każdorazowo odbywać się z wykorzystaniem fotelika lub urządzenia przytrzymującego.

Czytaj całość...
 
Odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci Drukuj E-mail
środa, 20 maj 2015

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojej  partnerki usłyszał  40 letni mieszkaniec Opoczna. Para  w nocy z 16 na 17 maja 2015 roku wspólnie spędzała czas  w jednym z lokali na terenie miasta, po opuszczeniu kawiarni  około godziny 3.45  na ulicy  pomiędzy blokami przy ulicy Biernackiego w Opocznie nastąpił zgon kobiety.

 

 17 maja 2015r przed godz.7.00 rano na ul. Biernackiego w Opocznie przechodnie zauważyli leżąca kobietę w wieku około 30-40 lat. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon. W chwili zgłoszenia nieznana była tożsamość kobiety. Policjanci pracujący przy ustaleniu okoliczności jej śmierci jeszcze tego samego dnia  ustalili dane denatki oraz  zatrzymali do wyjaśnienia jej śmierci  trzech mężczyzn. Okazało się, że zmarła to 40 letnia mieszkanka Opoczna. Dwóch z zatrzymanych po złożeniu wyjaśnień zostało zwolnionych. Natomiast 40 letni partner kobiety usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania jej śmierci. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.  Jednakże w sprawie są prowadzone dalsze ustalenia, ważne i kluczowe dla rozwikłania śmierci kobiety okażą się jeszcze  zlecone  dodatkowe badania  sekcyjne.

 

asp. Barbara Stępień 

 
Policyjny Punkt Przyjęć interesantów ruszył w Poświętnem Drukuj E-mail
wtorek, 19 maj 2015

                      Zapewnienie bieżącego i bezproblemowego kontaktu policjantów z lokalną społecznością, a tym samym możliwość jeszcze lepszego poznania problemów, z jakimi stykają się mieszkańcy naszych gmin jest jednym z nadrzędnych zadań służb policyjnych, a zwłaszcza policjantów pełniących służbę dzielnicowych. Temu celowi służy pomysł utworzenia na terenie gminy Poświętne- Policyjnego Punktu Przyjęć Interesantów, w którym odpowiedzialny za ten rejon dzielnicowy, będzie mógł systematycznie spotykać się z mieszkańcami, poznawać ich problemy i podejmować określone kroki w sprawach związanych z przedmiotem działań policji. 

Podejmowane od kilku tygodni działania służb Komisariatu Policji w  w Drzewicy i samorządu Poświętnego doprowadziły do ustalenia siedziby takiego miejsca, w którym już pełni swoje dyżury dzielnicowy Ogniwa Prewencji KP w Drzewicy, st. sierż. Michał Szczepanik. Tym samym po dokonaniu odpowiednich ustaleń i rozpoznania w tym zakresie mogliśmy przystąpić do ostatniego, koniecznego elementu uruchomienia naszego punktu w Poświętnem .   

W dniu 18 maja br., Komendant Powiatowy Policji w Opocznie, mł. insp. Marek Grzegory – Roróg w obecności Komendanta Drzewickiego Komisariatu, podinsp. Wojciecha Dworaka, wspólnie z Wójtem Gminy, Michałem Franasem, złożył podpis pod treścią Porozumienia, jakie zostało zawarte pomiędzy opoczyńską jednostką policji, a samorządem gminy Poświętne. Jego przedmiotem było sformalizowanie utworzenia na terenie Poświętnego Policyjnego Punktu Przyjęć Interesantów, w którym dyżury pełnią dzielnicowi z terenu działania drzewickiego Komisariatu.

Image

Image 

Punkt jest czynny w każdy poniedziałek od godz. 9.00, a jego siedziba znajduje się w obiekcie OSP w Poświętnem przy ul. Głównej, naprzeciwko Biblioteki Gminnej. Z dzielnicowym można także umawiać się telefonicznie dzwoniąc na numer 690 115 357 lub 48 375 70 - 11 do 13. Zachęcamy mieszkańców Poświętnego i całej gminy do aktywnego współdziałania na rzecz wspólnego  bezpieczeństwa.

Image 

Podczas spotkania omawiano także różnego rodzaju projekty i plany współdziałania lokalnego samorządu z opoczyńską policją, które z pewnością będą w najbliższym okresie inicjowane dla bezpieczeństwa mieszkańców i gości tej gminy. 

   

 
O włos od tragedii Drukuj E-mail
poniedziałek, 18 maj 2015

 

O wielkim szczęściu mogą mówić cztery  kobiety, które uległy wypadkowi drogowemu w pobliżu miejscowości Olimpiów. O wypadku drogowym opoczyńska policja została powiadomiona 15 maja 2015 roku o godzinie 18.40. Mundurowi na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 21 letnia kierująca samochodem marki Aaudi A3, mieszkanka powiatu busko-zdrój, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka ciężarowym dafem z naczepą, którym kierował 37 letni mężczyzna. W wyniku wypadku kierująca  oraz trzy pasażerki w wieku 20-21 lat trafiły do opoczyńskiego szpitala. Trzy z poszkodowanych  kobiet  doznały ogólnych potłuczeń, natomiast jedna z  20 letnich   pasażerek  doznała dodatkowo  urazu kręgosłupa i wstrząśnienia mózgu. Młode kobiety trafiły do opoczyńskiego szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Przyczyny wypadku wyjaśniają opoczyńscy policjanci. 

 

asp. Barbara Stępień  

 
Nietrzeźwy za kierownicą audi Drukuj E-mail
poniedziałek, 18 maj 2015

Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policji. 17 maja 2015 roku, o godzinie 23.20,  w Opocznie na ulicy 17 go stycznia  mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji  zatrzymali do kontroli drogowej 35 letniego  kierującego audi. Okazało się, że  mężczyzna tego dnia nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę samochodu. Badanie  stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Przypominamy, że od dziś tj. 18 maja 2015 roku, obowiązują nowe przepisy w Prawie o Ruchu Drogowym.

   http://www.opoczno.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=72

 

asp. Barbara Stępień 

 
Na podwójnym gazie i bez uprawnień Drukuj E-mail
poniedziałek, 18 maj 2015

Ponad 1,7 promila alkoholu w organiźmie miał 36 letni kierowca opla corsa, którego zatrzymali opoczyńscy policjanci. W dniu 17 maja 201 roku, o godzinie 18.10. funkcjonariusze opoczyńskiej drogówki  w miejscowości Dzielna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Okazało się, że 36 latek nie dość, że kierował samochodem będąc nietrzeźwym dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 40 km.

Przypominamy, że  z dniem 18 maja 2015  roku, weszły w życie nowe przepisy w Prawie o Ruchu Drogowym, w których myśl kierowcy, którzy będą prowadzili pojazd, pomimo tego że prawo jazdy zostało im wcześniej odebrane przez starostę popełnią przestępstwo. Będzie za to grozić grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Do tej pory było to wykroczenie. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł także orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys.  zł., dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. 

 

Więcej o zmianach w przepisach prawa o ruchu drogowym  na :  http://www.opoczno.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=72

 

asp. Barbara Stępień

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 968
Wyszukiwarka
Inne informacje
rasizm
reaguje
RPO
narkotyki
telzaufkids
itaka
foto
niebieska linia
rodzice
Pokrzywdzeni
stop18