Strona Główna arrow Aktualności
sobota, 01 sierpień 2015
 
 
Stop
MSW ogłosiło otwarty konkurs na działania dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom Drukuj E-mail
piątek, 31 lipiec 2015

Image  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podpisany został pakt społeczny przeciwko dopalaczom. Jego zamierzeniem jest wzmożenie działań profilaktycznych związanych z zażywaniem tych niebezpiecznych substancji. Prócz zaplanowanych przez współorganizatorów kampanii działań, MSW chce zachęcić do włączenia się do akcji organizacje pozarządowe. Ogłoszony został otwarty konkurs na  zadanie publiczne pod nazwą „Dopalacze kradną życie”.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.  Organizacja, która wygra konkurs, będzie odpowiadała za przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów informacyjnych dotyczących symptomów zażycia substancji psychoaktywnych, zasad postępowania dla rodziców i opiekunów w takich sytuacjach, ale także odpowiedzialności karnej za rozprowadzanie nielegalnych substancji.  Zadaniem kampanii ma być dotarcie do młodzieży – głównie poprzez media społecznościowe, z których młodzież korzysta najczęściej. Głównym celem działań ma być promowanie mody na życie bez używek oraz uświadamianie o szkodliwości zażywania dopalaczy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na ten cel planuje przeznaczyć 100 tys. złotych. Oferty można składać do 19 sierpnia 2015 roku. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.bip.msw.gov.pl

Czytaj całość...
 
Rusza kampania "Dopalacze kradną życie" Drukuj E-mail
piątek, 31 lipiec 2015

Image Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

       - Początek lipca to tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji - 80 kg zabezpieczonych substancji i ponad 170 osób zatrzymanych. (…) W tych intensywnych działaniach instytucji państwa, które wypowiedziały wojnę dopalaczom, potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań. Te działania muszą być oparte na ludziach, którzy mają swój szczególny autorytet wśród młodych ludzi. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet – Jurek Owsiak czy Marcin Gortat – powiedziała podczas inauguracji kampanii premier Ewa Kopacz.

 

Celem kampanii ma być uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Od lipca już ponad 1000 osób zatruło się tymi niebezpiecznymi substancjami. Oprócz działań policji skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, przewidziano także działania profilaktyczne i kampanię społeczną.

 

 

Czytaj całość...
 
Powiatowe Obchody Święta Policji Drukuj E-mail
wtorek, 28 lipiec 2015

Służyć ludziom- obowiązek i przywilej, to hasło na co dzień przyświeca opoczyńskim policjantom w służbie, stało się także motywem przewodnim  powiatowych obchodów  Święta Policji w kolejną rocznicę powstania tej formacji.

 

24 lipca 2015  roku  był szczególnym dniem dla opoczyńskich stróżów prawa.  W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Policji. To wyjątkowy dzień dla funkcjonariuszy i wszystkich tych, którzy na co dzień wspomagają ich służbę. To okres wyróżnień, wręczania awansów, nominacji i odznaczeń. Swoja obecnością uświetnili je zaproszeni goście ks. Dziekan dekanatu opoczyńskiego Jan Serszyński Wicemarszałek Województwa Łódzkiego  Artur Bagieński, władze powiatu opoczyńskiego, burmistrzowie Opoczna i Drzewicy, wójtowie gmin, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z opoczyńską Policją.

Ważnym elementem uroczystości było uhonorowanie osób, zasłużonych dla policji, które swoją postawą i zaangażowaniem działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Złotą odznaką „ Zasłużony Policjant”  został uhonorowany insp. w stanie spoczynku Janusz Myga, brązową odznaką „ Zasłużony Policjant” odznaczono asp. Jarosława Auguścika.

Jak co roku punktem kulminacyjnym obchodów było tradycyjne wręczenie  awansów na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowało  46 funkcjonariuszy.

Image

Image 

Czytaj całość...
 
odpowie za fałszywe powiadomienie o podłożonej bombie Drukuj E-mail
poniedziałek, 27 lipiec 2015
Policjanci z Opoczna zatrzymali mężczyznę który 26 lipca 2015 roku dzwonił na numer dyspozytora jednej z firm ratownictwa medycznego obsługującej cztery powiaty z informacją o podłożeniu bomby w jednym ze szpitali. Dzień później znalazł się już w rękach opoczyńskich stróżów prawa.

26 lipca 2015r. około godziny 17.50 do dyspozytora jednej z firm ratownictwa medycznego w Pabianicach obsługującej kilka powiatów, zadzwonił anonimowy mężczyzna który oświadczył, że w jednym ze szpitali podłożona jest bomba. Ponieważ nie sprecyzował konkretnej placówki, policjanci w kilku powiatów w tym z powiatu opoczyńskiego sprawdzali każdy szpital znajdujący się na danym terenie. Na szczęście kontrola w szpitalu w Opocznie nie ujawniła żadnych podejrzanych pakunków czy przedmiotów mogących świadczyć o zagrożeniu eksplozją.

Niemniej jednak już od momentu telefonicznego fałszywego zgłoszenia opoczyńscy policjanci pracowali nad jak najszybszym ustaleniem personaliów „żartownisia”.

Niespełna dobę po zgłoszeniu opoczyńscy kryminalni namierzyli i zatrzymali 39 letniego mieszkańca Opoczna, który jest podejrzewany o fałszywe zaalarmowanie o podłożonej bombie. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności


st.asp. Barbara Stępień

 

 
Niebezpiecznie na drogach Drukuj E-mail
poniedziałek, 27 lipiec 2015

Dwa wypadki drogowe , dwóch nietrzeźwych kierujących kilka kolizji drogowych to drogowy bilans weekendu.

Do pierwszego  zdarzenia drogowego doszło 24 lipca 2015 roku, o godzinie 16.40 w miejscowości Jelnia w gminie Drzewica. Wstępnie policjanci ustalili, że 57 letni kierowca samochodu marki Daihatsu, podczas wyprzedzania potrącił skręcającego w lewo 55 letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem w poważnym urazem głowy trafił do szpitala.

 Kolejny wypadek miał miejsce 25 lipca br. o godzinie 14.50, w miejscowości Unewel. Policjanci na miejscu ustalili, że 39 letni kierowca daewoo tico z nieustalonych przyczyn,  zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojący na poboczu samochód osobowy marki VW Golf. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń ciała doznał 63 letni pasażer golfa oraz kierowca tico. Obaj trafili do szpitala.

 

Dodatkowo  policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. Pierwszy z nich 43 latek  miał w organiźmie ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą  kierowania  motorowerem na podwójnym gazie okazał się 49 leni mieszkaniec gminy Paradyż, który kierował jednośladem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

 

st. asp. Barbara Stępień 

 
odpowie za kradzież z włamaniem Drukuj E-mail
poniedziałek, 27 lipiec 2015

 Opoczyńscy policjanci zatrzymali  35 letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Do przestępstwa doszło pod koniec czerwca 2015 roku, w miejscowości Unewel w powiecie opoczyńskim. Łupem sprawcy padła szlifierka  kątowa oraz butla  na gaz propan butan. Pokrzywdzony straty wycenił na sumę około 800 złotych.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Nietrzeźwi rowerzyści na drogach Drukuj E-mail
czwartek, 23 lipiec 2015

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista zatrzymany w Sławnie miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy kierujący jednośladem został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w miejscowości Ostrówna. Był nim 43 latek, który kierował rowerem i miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Następny pijany rowerzysta wpadł w Opocznie na ulicy 17 go stycznia. W tym przypadku  23 latek  miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Trzeci tego dnia pijany cyklista i zarazem niechlubny rekordzista policyjnych statystyk został zatrzymany w Sławnie. W jego przypadku badanie wykazało bez mała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

asp. Barbara Stępień 

 
Odpowiedzą za rozbój Drukuj E-mail
poniedziałek, 20 lipiec 2015

Policjanci Wydziału Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na 31 latku. Sprawcy zabrali swojej  ofierze telefon komórkowy. Teraz o ich losach zdecyduje sąd.

 

18 lipca 2015 roku, około godziny 22.50  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opocznie został powiadomiony, że na ul. Kazimierza Wielkiego trzech mężczyzn napadło na przechodnia.  Na miejsce od razu skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek został zaatakowany przez trzech nieznanych mu mężczyzn, którzy najpierw zażądali od niego pieniędzy, kiedy się okazało, że  mężczyzna nie ma przy sobie gotówki, sprawcy  uderzając go,  siłą zabrali mu telefon komórkowy i uciekli. Pokrzywdzony  dokładnie opisał napastników. Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu sprawdzili okolicę w której doszło do przestępstwa. Okazało się, że sprawcy nie oddalili się daleko. Mundurowi na ulicy Janasa w Opocznie zatrzymali podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy Opoczna w wieku 19, 23 i 25 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Prokurator wobec mężczyzn zastosował dozór policyjny.O ich dalszych losach zdecyduje sąd.

asp. Barbara Stępień 

 
Wypadek w Żarnowie Drukuj E-mail
środa, 15 lipiec 2015

Trudne warunki atmosferyczne i prawdopodobnie  nadmierna prędkość były przyczyną wypadku drogowego do którego doszło 14 lipca 2015 roku, w Żarnowie.

O zdarzeniu drogowym opoczyńska policja została powiadomiona po  godzinie 7.30, policjanci  ustalili, że 55 letni kierowca daewoo nubiry  na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących, trudnych warunków drogowych, podczas hamowania wpadł w poślizg ,zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka  volkswagenem golfem, kierowanym przez 63 letnia kobietę. W wyniku uderzenia obrażeń ciała doznała kierująca golfem. Kobieta została hospitalizowana w szpitalu w Końskich.

asp. Barbara Stępień 

 
Odpowie za uprawę i handel narkotykami Drukuj E-mail
środa, 15 lipiec 2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali 29 latka, który w mieszkaniu uprawiał łącznie ponad 500 gramów konopi  indyjskiej. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut  udzielania narkotyku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu trafił  na trzy miesiące do aresztu.

Opoczyńscy kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustali, że 29-letni mieszkaniec gminy Białaczów  para się sprzedażą narkotyków oraz, że środki te uprawia w swoim mieszkaniu. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych 29 latka potwierdziło uzyskane wcześniej informacje. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzaków konopi indyjskiej, młynki, woreczki z zapięciem strunowym, szklane fifki, pocięty tytoń bez  polskich znaków akcyzy i akcesoria do uprawy narkotyku.

29 latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków ale także udzielania ich innym osobom w celach zarobkowych. Za popełnione przestępstwa może mu nawet grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

14 lipca 2015 roku, opoczyński sąd zastosował wobec 29 latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

asp. Barbara Stępień 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1014
Wyszukiwarka
Inne informacje
niebieska linia
itaka
rasizm
rodzice
Pokrzywdzeni
telzaufkids
reaguje
stop18
narkotyki
foto
pies
RPO