Strona Główna arrow Aktualności
poniedziałek, 05 październik 2015
 
 
Wstąp
Ewakuacja Drukuj E-mail
poniedziałek, 05 październik 2015

Realizując zadania profilaktyki przeciwdziałania zagrożeniom  5 października 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie przeprowadzono ćwiczenia ewakuacji osób z budynku w związku z zagrożeniem pożarowym. Ćwiczenia rozpoczęły  się od informacji dyżurnego o wybuchu pożaru w budynku. Na miejsce skierowane zostały zastępy  Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie.

Image 

Policjanci oraz pracownicy opoczyńskiej komendy na dźwięk alarmu przeciwpożarowego opuścili budynek i zgromadzili się na wewnętrznym dziedzińcu komendy.

Image 

Celem ćwiczeń było sprawdzenie mobilności sił porządkowych, oraz weryfikacja funkcjonujących procedur na wypadek powstania sytuacji kryzysowych, a także umiejętność praktycznego przeprowadzenia ewakuacji osób. Ponadto podczas takich ćwiczeń funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz doskonalona jest współpraca pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

Image 

Po zakończeniu ćwiczenia wszyscy uczestnicy spotkali się w celu omówienia jego przebiegu i wyciągnięcia wniosków. Uznano, że ćwiczenie przebiegło zgodnie z planem i nie ujawniły się żadne poważniejsze mankamenty w zastosowanych procedurach i w praktycznym działaniu.  

 

st. asp. Barbara Stępień 

 
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2015 X EDYCJA Drukuj E-mail
czwartek, 01 październik 2015

ImageZespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Opocznie informuje, że w dniu 16 października 2015 roku o godzinie 9:30 w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie, ul. Armii Krajowej 1  odbędą się eliminacje do etapu wojewódzkiego konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

W eliminacjach do etapu wojewódzkiego wystąpią zwycięskie drużyny następujących szkół:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie,

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie,

3. Szkoła Podstawowa w Przyłęku,

4. Szkoła Podstawowa w Żarnowie,

5. Szkoła Podstawowa w Sławnie,

6. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach,

7. Szkoła Podstawowa w Zachorzowie,

8.  Szkoła Podstawowa w Skroninie,

9. Szkoła Podstawowa w Stoku,

10. Szkoła Podstawowa w Kozeninie,

11. Szkoła Podstawowa w Petrykozach.

Przypominamy, że uczniowie (zwycięzcy etapu szkolnego) przystępujący do konkursu muszą posiadać przy sobie legitymację szkolną oraz pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w konkursie potwierdzającą brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w sportowych zajęciach sprawnościowych.

W przypadku pytań i wątpliwości można kontaktować się z funkcjonariuszami Zespołu ds Nieletnich i Patologii KPP w Opocznie pod numerem telefonu: 044-754-61-02.

 

st. asp. Andrzej Chrobot

 
Policjanci w zerówce w Żarnowie Drukuj E-mail
poniedziałek, 28 wrzesień 2015

Policjanci z Opoczna rozdawali dzieciom odblaski. Funkcjonariusze dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim wyposażyli w kamizelki odblaskowe dzieci klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie.

Podczas spotkania z najmłodszymi policjanci rozmawiali z dziećmi o szeroko rozumianym  bezpieczeństwie Dzielnicowy skupił się na właściwym poruszaniu się po drodze. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że pieszy ubrany w kamizelkę odblaskową bądź wyposażony w inny element odblaskowy umieszczony w odpowiednim miejscu jest widoczny z odległości nawet 150 metrów. Daje to kierowcy czas na reakcję i ominięcie pieszego. Podczas spotkania został także poruszony temat zachowania w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Dzięki usłyszały rady jak zachowywać się  na placu zabaw czy w kontakcie z obca osobą.

Dzięki wsparciu WORD w Piotrkowie Trybunalskim każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową, zawieszki odblaskowe  oraz  blok rysunkowy .

Spotkanie było też okazją do poznania  policyjnego sprzętu oraz  zajrzenia do policyjnego radiowozu. Na koniec każde z dzieci dostało od mundurowych słodki upominek.

 

Image

Image

Image

Image

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

 

/foto. sierż. M. Gołąb/ 

 

st.asp. Barbara Stępień 

 
Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola Drukuj E-mail
środa, 23 wrzesień 2015

Na terenie powiatu opoczyńskiego od września 2015 roku przeprowadzany jest cykl spotkań profilaktycznych opoczyńskich policjantów z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. W ramach realizowanego projektu policjanci uczyli prawidłowych nawyków i zasad zachowania na drogach, promowali wśród dzieci zasady świadomego i bezpiecznego zachowania na drodze. Przypominali i podkreślali znaczenie noszenia odblasków.

 Image

Pierwsze miesiące nowego roku szkolnego to dla policjantów zajmujących się promowaniem zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych, czas spotkań z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych i  gimnazjalistami. Edukacja promująca  odpowiedzialne zachowania na drodze, w domu na placu zabaw stała się niezbędnym elementem w kształceniu najmłodszych. Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu przede wszystkim uświadomienie najmłodszym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo nie tylko w drodze do czy ze szkoły ale także podczas zabaw na świeżym powietrzu, podróżowania z rodzicami samochodem czy podczas kontaktów z obcą osobą.

 Image

 /foto Przedszkole nr 5 Opoczno/

 

 st.asp. Barbara Stępień

 

 
Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku Drukuj E-mail
wtorek, 22 wrzesień 2015

Policjanci Wydziału Prewencji opoczyńskiej policji zatrzymali 28 letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna  na Placu Strażackim w Opocznie zaatakował 26 letniego  mieszkańca powiatu przysuskiego. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 Do przestępstwa doszło 20 września 2015 roku. Z zebranych w tej sprawie dowodów wynika, że  około godziny 1. 00  na Placu Strażackim w Opocznie  nn. mężczyzna zaczepił przechodzącego 26 letniego mieszkańca powiatu przysuskiego, uderzył go, a następnie przy użyciu siły zabrał mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500 złotych. Pokrzywdzony  kiedy uwolnił się od napastnika zauważył jadący ulicą patrol policji. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, sprawdzeniu okolicy, chwilę po zdarzeniu udało się zatrzymać  28 letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na postawienie 28 latkowi zarzutu. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje  karę pozbawienia wolności do lat 12.

 

st. asp. Barbara Stępień 

 
Wymyślili porwanie i żądali okupu Drukuj E-mail
poniedziałek, 21 wrzesień 2015

ImageDwieście tysięcy złotych  okupu miała zapłacić matka za swego syna. Tyle zażądali „porywacze”, którzy mieli uwięzić jej 14 letnie dziecko. Informacja ta dotarła do kobiety SMS –em.

 Do „porwania” chłopca miało dojść 19 września 2015 roku. Opoczyńscy policjanci  o rzekomym uprowadzeniu zostali powiadomieni przez kuratora sądowego, który został powiadomiony przez matkę nieletniego.

Czytaj całość...
 
POLICYJA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA X EDYCJA Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 wrzesień 2015
Image  Komenda Powiatowa Policji w Opocznie realizuje w ramach prewencji kryminalnej na terenie powiatu opoczyńskiego program pod nazwą „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Jest to program /konkurs/ skierowany dla uczniów klas drugich szkół podstawowych i obejmuje test wiedzy o bezpieczeństwie oraz test sprawnościowy /tor przeszkód/. Konkurs ma charakter etapowy. Eliminacje do poszczególnych etapów odbywają się na szczeblu: szkoły, powiatu oraz województwa (finał).

Szkoły decydujące się na udział w konkursie organizują we własnym zakresie etap szkolny /test wiedzy i tor przeszkód/, a następnie przesyłają do 28 września 2015 roku pisemne powiadomienie z podaniem składu zwycięskiej drużyny /dziewczyna i chłopiec/ oraz jej opiekuna, którzy wezmą udział w eliminacjach powiatowych organizowanych już przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie. Pisemne powiadomienie można przesłać pocztą do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie ul. Aleja Dąbrówki 1, faksem na numer 044-754-61-71 lub dostarczyć osobiście.

Eliminacje powiatowe zostaną przeprowadzone do dnia 20 października 2015 roku. Bliższych informacji można uzyskać w Zespole ds. Nieletnich i Patologii KPP w Opocznie pod numerem telefonu 044-754-61-02.

Szczegóły konkursu oraz wzór formularza powiadomienia znajdują się na stronie:

www.komisarz-blysk.pl w zakładce PAB2015

 
Odpowie za rozbój Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 wrzesień 2015

Policjanci Wydziału Prewencji opoczyńskiej policji zatrzymali 27-letniego mieszkańca Opoczna, który napadł na ulicy na 60-letniego mężczyznę i skradł mu telefon komórkowy, pieniądze w kwocie 2 złotych, oraz inne drobne przedmioty. Skradzione mienie odzyskano, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 13 września 2015 roku,  przed godziną 20.00 w Opocznie na ulicy Piasecznej. Napastnik zaatakował przechodnia i okradł go. Zanim rabuś zdążył się nacieszyć skradzionym łupem został zatrzymany przez policjantów. Sprawca wskazał miejsce, w którym ukrył skradzione przedmioty. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało w jego organizmie ponad 0,26 promila alkoholu. 27 latek noc spędził w policyjnym areszcie za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Barbara Stępień 

 
Odpowiedzą za jazdę na podwójnym gazie Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 wrzesień 2015

 

Pijani kierowcy wpadli w ręce policji. Wczorajszy rekordzista miał w organizmie 3 promile alkoholu.

W Woli Załężnej 13 września br. o godzinie 3.40 ptrol policji zatrzymał do kontroli 36 letniego kierującego oplem astra. Szybko okazało się,że drzewiczanin jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie promil alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą jazdy na podwójnym gazie okazał się 48 latek z Opoczna. Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali kierowcę  daewoo nexia  13 września  br.o godzinie 17.20. Podczas  kontroli  okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie  3 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. O ich dalszych losach zdecyduje sąd.

 

 st. asp. Barbara Stępień 

 
Odpowiedzą za rozbój Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 wrzesień 2015

Opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego. Decyzją sądu obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.

10 września 2015 roku do opoczyńskiej policji  zgłosił się 18 letni mężczyzna, który poinformował, że  od połowy lipca br. jego dwaj znajomi  w wieku 18 i 20 lat  namawiali go do złożenia fałszywego zeznania na Policji, kiedy zgłaszający odmówił mężczyźni pobili go i zażądali 1000 złotych.

Image 

 Cała historia zaczęła się w połowie lipca br. kiedy to dwaj koledzy skontaktowali się z pokrzywdzonym i poprosili o spotkanie. Wówczas  opowiedzieli, że  zimą br. okradli nn. mężczyznę zabierając mu telefon komórkowy, który następnie sprzedali  znajomemu.  Kradziony telefon  w efekcie końcowym trafił  do koleżanki mężczyzny, który go kupił.

 Jednak z uwagi na to, że telefon ten był zarejestrowany jako skradziony po niedługim czasie został odzyskany przez opoczyńskich policjantów.  Wówczas sprawcy kradzieży   18 i 20 latek wystraszyli się i wymyślili historię, która w ich ocenia mogłaby oddalić od nich wszelkie podejrzenia.

 Złodzieje namawiali pokrzywdzonego do tego, aby ten  zeznał policjantom, że to  on znalazł  telefon i pożyczył go koleżance. 18 latek nie chciał zgodzić się na te propozycje.

Po kilku tygodniach od rozmowy,  sprawcy spotkali zgłaszającego za to, że odmówił im „pomocy” i nie zeznał tego o co prosili dotkliwie go pobili oraz usiłowali ukraść mu telefon komórkowy. Dodatkowo zagrozili 18 latkowi, że za to iż nie chciał zeznawać na ich korzyść ma im zapłacić 1000 złotych w przeciwnym razie grozili mu kolejnym dotkliwym pobiciem.  Kiedy pokrzywdzony uznał, że sam sobie z kłopotem nie poradzi poprosił o pomoc policję. Sprawcy zostali zatrzymani. Decyzją sądu obaj trafili do aresztu. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Image 

 

st. asp. Barbara Stępień 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1035
Wyszukiwarka
Inne informacje
INFO osoby niesłyszące INFO osoby niesłyszące
narkotyki
itaka
RPO
telzaufkids
foto
stop18
niebieska linia
Pokrzywdzeni
rodzice
rasizm
reaguje
pies