Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Sławnie o bezpieczeństwie

Na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Sławnie, asp.szt. Barbara Stępień oraz mł. asp. Sławomir Kochanowski rozmawiali z uczniami klas młodszych na temat bezpieczeństwa , bowiem nie od dziś wiadomo,że gram profilaktyki jest lepszy niż kilogram leczenia.

 Policjanci  spotkali się z najmłodszymi uczniami  szkoły. Tematów do rozmów  było bardzo wiele od  bezpiecznej zabawy na powietrzu, poprzez   bezpieczne grzybobranie, aż do  bezpiecznego poruszania się po drogach. Okazuje się, że dzieci  mają sporą wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, potrafią szybko i  trafnie określić jakie sytuacje  mogą być dla nich niebezpieczne, jakich należy unikać oraz jak postępować, by mieć wokół siebie przyjaciół i  być lubianym. To napawa optymizmem. Podczas  spotkania uczniowie  chętnie  odpowiadali na pytania,  aktywnie brali udział w rozmowie. Chętnie też opowiadali o swoich doświadczeniach, choćby ze sposobów spędzania wolnego czasu czy  pomocy rodzicom w pracach- w tym pracach polowych. Przypominamy dorosłym, by angażować dzieci do prac, które są  odpowiednie do wieku i umiejętności najmłodszych.  

 Spotkanie przebiegło w  miłej  atmosferze, a część uczniów już dziś  zadeklarowała, że w przyszłości też chcą być policjantami. Czego oczywiście serdecznie im życzymy .

 

 asp.szt. Barbara Stępień