Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży fałszywe monety kolekcjonerskie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, zatrzymali 29-latka, podejrzanego o sprzedaż fałszywych monet kolekcjonerskich. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opoczyńscy kryminalni  ustalili, że  29-letni mieszkaniec Opoczna na różnych portalach aukcyjnych oferuje do sprzedaży fałszywe pieniądze kolekcjonerskie. Na podstawie zebranych informacji, policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez podejrzewanego. Na miejscu zabezpieczyli około 5 tysięcy sztuk pieniędzy kolekcjonerskich różnych walut, numizmatów oraz aktualnie używanych w obiegu.

Mundurowi ustalili, że  mężczyzna  monety  kupował  przez Internet z różnych źródeł, w tym z portali międzynarodowych.  Wszystkie zakupione pieniądze sprzedawał jako autentyczne. Na tym etapie postępowania wiadomo, że cześć z oferowanych przez mężczyznę monet  była podrobiona. Sprawa ma charakter rozwojowy, teraz  mundurowi  muszą zbadać autentyczność oferowanych do sprzedaży pieniędzy. Wszystkie  czynności w  tej sprawie nadzoruje opoczyńska prokuratura. Na chwilę obecną 29-latek usłyszał  dwa zarzuty, tj.  przygotowania do sprzedaży i sprzedaży  podrobionych monet.  Za handel podrobionymi pieniędzmi  grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień

 • Policjant prowadzi zatrzymanego męzcyzzne. Policjant w kamizelce z napsiam policja, zatrzymany ma niebieska kurtke ręce skute kajdankami z tyłu. W tle radiowóz
 • na stole ułożone monety kolekcjonerskie
 • na stole ułożone monety kolekcjonerskie
 • na stole ułożone monety kolekcjonerskie
 • na stole ułożone monety kolekcjonerskie
 • na stole ułożone monety kolekcjonerskie
 • w pudełku ułożone monety kolekcjonerskie oraz banknoty