Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa zdarzenia drogowe,ta sama przyczyna-nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu! Kierowco bądź ostrożny!

Mandatem karnym dla kierowcy passata zakończyła się kolizja drogowa w Ogonowicach. Zdarzenie miało miejsce 24 lipca 2019 roku o godz. 14.50. Pracujący na miejscu policjanci, ustalili, że 23 letni kierujący vv passatem, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Man kierowanym przez 45 letniego mężczyznę.Tego samego dnia, również w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem zakwalifikowanego już jako wypadek drogowy.

Jak ustalili policjanci o godzinie 16.30, na skrzyżowani ulic Moniuszki i Inowłodzkiej  63 letni kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, zignorował znak STOP  i zderzył się toyota kierowaną przez 33 latka. Obrażeń ciała niezagrażających życiu doznała  pasażerka toyoty.

 Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi.

Jak pokazują policyjne statystyki, najczęstszą przyczyna wypadków drogowych jest właśnie nieudzielenie  pierwszeństwa przejazdu. W 2018 roku  w skali całego kraju  z tej przyczyny doszło do 6073 wypadków drogowych.

 W powiecie opoczyńskim w 2018 roku doszło do 86 wypadków drogowych.

Główną przyczyną odnotowanych zdarzeń  oprócz nadmiernej prędkości było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Apelujemy do kierowców o  ostrożność , stosowanie się do znaków drogowych. Bezwzględnego przestrzegania przepisów drogowych. Tylko w  ten sposób możemy zminimalizować  często tragiczne  skutki wszelkich zdarzeń drogowych.

asp. szt. Barbara Stępień