Zatrzymany sprawca podpalenia samochodu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca podpalenia samochodu

23 latek podpalił zaparkowanego forda mondeo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19 lipca 2019 roku, opoczyńska policja została powiadomiona o płonącym samochodzie osobowym zaparkowanym  na parkingu jednej ze stacji  stacji diagnostycznej.Jak ustalili policjanci, około godziny 0.30 pracownicy jednej z firm ochroniarskich, zostali powiadomieni o uruchomieniu alarmu  na terenie  stacji diagnostycznej. Kiedy dotarli na miejsce zauważyli płonący samochód osobowy oraz nn mężczyznę przebywającego na placu firmy. Na miejsce zostali wezwani strażacy oraz policjanci. Pracownicy ochrony  przekazali  policjantom mężczyznę, którego ujęli. Okazało się, że to 23 letni mieszkaniec gminy Cielądz.

Policjanci  na miejscu w obecności wezwanego na miejsce kierownika stacji przejrzeli wstępnie zapis monitoringu, zostały także zabezpieczone wszelkie możliwe ślady z miejsca zdarzenia. Zebrane informacje  były na tyle wystarczające by zatrzymać do wyjaśnienia 23 latka.Mężczyzna był nietrzeźwy Miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 23 latek został przesłuchany. Mężczyzna  przyznał się do podpalenia samochodu. Właściciel  forda straty wycenił na 8 tysięcy złotych.

Podpalaczowi grozi kara  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Barbara Stępień