Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Opoczyńscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Dzięki szybkiej reakcji policjantów prewencji, skutecznym ustaleniom kryminalnych i skrupulatnej pracy dochodzeniowo – śledczej, zatrzymanych zostało 4 młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu z częściami samochodowymi. Okazało się także, że złodziejski kwartet miał na swoim koncie także inną kradzież na terenie gminy Opoczno. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego ze sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt. Dwóch mężczyzn zostało objętych dozorem policyjnym, 16- letni kompan włamywaczy stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Informację o kradzieży z włamaniem  do sklepu z olejami i akcesoriami samochodowymi w Drzewicy, opoczyńska policja otrzymała 18 lipca 2019 roku o godzinie 0.40 od Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kontrolując pobliskie tereny, policjanci zauważyli odjeżdżający z dużą prędkością samochód. Już wtedy mundurowi przypuszczali, że mogą się nim poruszać  sprawcy  włamania. Rozpoczęli pościg za terenowym isuzu. Kierowca  ściganego samochodu w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd został unieruchomiony. Pasażerowie samochodu wysiedli i zaczęli uciekać pieszo. Jednego z nich zatrzymali policjanci. Okazał się  nim 16 letni mieszkaniec powiatu przysuskiego. Koleni mężczyźni w wieku 18 lat i dwóch 20 latków zostało zatrzymanych następnego dnia przez opoczyńskich kryminalnych. W trakcie oględzin miejsca kradzieży z wlaniem okazało się, że sprawcy ukradli kilkanaście akumulatorów, olei silnikowych oraz różnych innych akcesoriów samochodowych. Dodatkowo  włamywacze skradli także kasetkę z pieniędzmi na kwotę około 1000 złotych. Łączna suma strat  wyniosła nie mniej niż  13.000 złotych. W tym przypadku cały skradziony towar został odzyskany i trafił do prawowitego właściciela. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego podczas  dalszej skrupulatnej pracy w sprawie ustalili, że zatrzymani mężczyźni  w czerwcu 2019 roku w miejscowości Mroczków Gościnny,  włamali się do metalowego kontenera,  z którego  ukradli elektronarzędzia. Dodatkowo w tym samym miejscu włamali się do zbiornika z paliwem, zaparkowanej tam ładowarki i skradli około 200 litrów oleju napędowego. W tym przypadku straty wyniosły prawie 5400 złotych. Policjanci ustalili także, że młodzi złodzieje w tej samej miejscowości włamali się także do garażu należącego do jednej z tamtejszych placówek oświatowych, skąd skradli   specjalistyczne nożyce  do cięcia blachy o wartości 1200 złotych.  W tym przypadku część skradzionego mienia  została odzyskana. Pełnoletnim sprawcom za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do  10 lat. Sprawę  16 latka będzie rozpatrywać Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

asp.szt.Barbara Stępień

  • na trawie leżące akumulatory samochodowe
  • na trawie leżące akumulatory samochodowe oraz inne akcesoria do czyszczenia samochodów, spray, lakiery
  • na trawie leżące akumulatory samochodowe oraz inne akcesoria do czyszczenia samochodów, spray, lakiery
  • samochód erenowy w koloze zielonym, przód samochodu wbity w  drzewo
  • Umundurowany policjant  trzyma pod rekę skutego kajdankami mężczyznę. Dochodzą do radiowozu policyjnego.
  • Dwóch umundurowanych policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę . mężczyzna  ma załozone kajdanki. W tle radiowóz policyjny oznakowany