Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne znaleziska - policyjni pirotechnicy podsumowali rok

Policyjni pirotechnicy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, podsumowali miniony rok. Od stycznia 2018 do grudnia 2018 odnotowano 33 zgłoszenia z czego 23 zostały potwierdzone. Łącznie policjanci zabezpieczyli 466 sztuk amunicji różnego rodzaju z okresu I i II Wojny Światowej oraz 3 jednostki broni palnej.

Policja często powiadamia jest  o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek”  z czasów  I czy II wojny światowej.  Na takie nietypowe znaleziska trafiają  często pracownicy budowlani, grzybiarze albo osoby zajmujące się  zbieraniem złomu. 

Jedno co jest bardzo ważne  z punktu widzenia bezpieczeństwa  to aby w żadnym wypadku takich znalezisk nie dotykać, przenosić, kopać czy piłować. Nie należy ich także przynosić do komendy policji .

Jak podkreślają policyjni pirotechnicy amunicja mimo, że przeleżała w ziemi ponad 60 lat, jest nadal aktywna i niebezpieczna.

Pamiętajmy! Każdy niewybuch stwarza olbrzymie zagrożenie i dlatego zawsze bezwzględnie o takim znalezisku należy powiadomić najbliższą jednostkę policji.

 

asp.szt. Barbara Stępień