Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Czasami wystarczy odrobina zrozumienia i życzliwości. Policjanci pomagają w różnej formie potrzebującym

Policja co raz częściej wielu osobom kojarzy się z instytucją, która może udzielić szeroko rozumianej pomocy, bądź też, która jest ogniwem łączącym z innymi organizacjami, instytucjami, które mogą tej pomocy udzielić. Jedną z takich instytucji działających na terenie powiatu opoczyńskiego jest Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który oferuje pomoc specjalistyczną , w szczególności prawną, psychologiczną i rodzinną. Każdy, kto boryka się z różnego rodzaju trudnymi sytuacjami, może w takich przypadkach liczyć na pomoc specjalistów z opoczyńskiego MGOPS.


Tak też się stało  kilka dni temu, kiedy to poprzez  komunikator na portalu społecznościowym, z opoczyńską policją skontaktowała się młoda osoba, która poszukiwała wsparcia psychologicznego po stracie bliskiej osoby. Korespondencja z policjantem prowadzącym portal była bardzo lakoniczna, ale jednoznacznie wynikało z niej, że osoba, która zwróciła się w tej formie do opoczyńskiej policji  jest w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej.  
Mundurowi  zaniepokojeni stanem emocjonalnym osoby, która napisała wiadomość postanowili ustalić jej adres zamieszkania pojechać na miejsce, by  sprawdzić, czy nic złego się nie stało, czy potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Okazało się, że osoba ta przeżywa bardzo trudny czas po stracie bliskiego członka rodziny  i w związku z towarzyszącymi tej sytuacji ogromnymi problemami emocjonalnymi poprosiła o  znalezienie pomocy psychologicznej.

 Jeszcze podczas rozmowy w miejscu zamieszkania młodej osoby, policjanci skontaktowali się z pracownikami Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie, z prośbą o udzielenie osobie niezbędnego wsparcia.
Na chwilę obecną wiemy, że psycholog z ośrodka jest w kontakcie z osobą zgłaszającą problem. Jesteśmy przekonani, że wspólna praca  z terapeutą przyniesie zamierzone efekty.  Dziękujemy pracownikom ośrodka za błyskawiczną reakcję i pomoc jaką  udzielili i interweniującym policjantom.  Żywimy nadzieje, że  trudny czas  dla osoby zgłaszającej problem, minie szybko, a każdy nowy dzień przyniesie nadzieje na lepsze jutro.

Pamiętajmy każdy kto potrzebuje i takiej czy innej  formy pomocy, może  zgłosić się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. 

 

asp.szt. Barbara Stępień