Alkohol NIE! dla kierowców! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol NIE! dla kierowców!

Policjanci z opoczyńskiej komendy 7 października 2018 roku, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali zdarzenia drogowe. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie! Kierowco! Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę samochodu!

O wielkim szczęściu może mówić nietrzeźwy 43 letni kierujący motorowerem Romet, który na drodze krajowej DK48 w miejscowości Solec,o godzinie 18.40,  nieprawidłowo zmieniał pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z  samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą. Na szczęście kierujący motorowerem nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci ustalili, że  motorowerzysta w chwili zdarzenia miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej został zatrzymany w Opocznie, o godzinie 18.50. W tym przypadku 37 letni kierowca bmw, mając w organizmie ponad 3,20 promila alkoholu staranował swoim samochodem dwa inne zaparkowane pojazdy. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała wymagających  hospitalizacji  doznał 25 letni pasażer bmw.

Obaj mężczyźni  stracili  już prawa jazdy.

 

asp.szt. Barbara Stępień