Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez opoczyńskich kryminalnych za przestępstwa narkotykowe, zatrzymany na warszawskim lotnisku.

Podejrzany o uprawę, udzielanie i posiadanie środków odurzających, 29 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

     Opoczyńscy policjanci pracowali nad sprawą dotyczącą 29 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego podejrzewanego o posiadanie i handel marihuaną. Przez kilka tygodni kryminalni skrupulatnie zbierali  informacje, gromadzili dowody w sprawie, które pozwoliły na  przeprowadzenie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 29 laka. Wówczas policjanci zabezpieczyli  łącznie ponad 341 gramów marihuany.  

Kryminalni ustalili, że  podejrzewany o przestępstwa  narkotykowe 29 latek  ukrywa się przed organami ścigania na terenie Wielkiej Brytanii. W takiej sytuacji sąd wydał postanowienie o zatrzymaniu mężczyzny i jego przymusowymi doprowadzeniu. 31 sierpnia 2018 roku, 29 latek  przyleciał do kraju, gdzie już na lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali go i przekazali  opoczyńskim policjantom. Mężczyzna  trafił przed sąd. Usłyszał  zarzuty dotyczące uprawy,  udzielania i posiadania  środków odurzających.  Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo  aresztowany.

asp. szt. Barbara Stępień