Piesze patrole na terenie Opoczna - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piesze patrole na terenie Opoczna

Każdy wie jak ważne jest oddziaływanie prewencyjne. Z całą pewnością skutecznie temu służą piesze patrole, które od jakiegoś czasu można spotkać na terenie miasta, są to zarówno policjanci, którzy na co dzień pracują w ogniwie patrolowym i w ramach codziennej służby również pieszo patrolują wyznaczony rejon, oraz tacy, którzy w ramach służb ponadnormatywnych w czasie wolnym od służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

 Patrole w ramach służb ponadnormatywnych pełnią bardzo ważną funkcję w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie gdzie są rozmieszczone, mają ogromne znaczenie z punktu widzenia szeroko pojętej prewencji. Przede wszystkim jednak, działając bezpośrednio w terenie często oddalonym od ulic, mają możliwość dostrzeżenia przypadków łamania prawa, których nie widać zza szyby jadącego ulicą radiowozu.

Na terenie Opoczna od maja do końca czerwca policjanci w ramach służb ponadnormatywnych ujawnili 40 wykroczeń, wylegitymowali 51 osób podjęli 25 interwencji własnych.

Przypomnijmy, że służby ponadnormatywne  są wspólną inicjatywą Burmistrza Opoczna  i Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz  zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

asp.szt. Barbara Stępień