Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Brawurowa jazda kierowcy BMW skończyła się dachowaniem

Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyna wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Brzuza w gminie Drzewica.

 O zdarzeniu  policja została powiadomiona 6 lipca  o godzinie 0.55. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów, wynika, że 19 letni kierowca  BMW, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością,  na łuku drogi  zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zahaczył o pobocze, uderzył w  barierki przy przepuście wody co spowodowało  dachowanie pojazdu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała wymagających hospitalizacji doznała 17 letnia pasażerka. Kierowca  oraz  20 letni pasażer  nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Doraźna pomoc medyczna została im udzielona na miejscu zdarzenia. Kierujący BMMW w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Drogi publiczne nie są torami wyścigowymi. Warto pamiętać, że nadmierna prędkość jest najczęstsza przyczyną wypadków drogowych. Niestety zdarza się, że podobne zdarzenia kończą się tragicznie.  Warto zatem  zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością za siebie jak też za innych.  Podczas jazdy samochodem nawet  na drogach o niskim natężeniu ruchu należy jeździć zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ograniczenia prędkości podyktowane są zawsze   bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów.

 

 

asp.szt. Barbara Stępień