Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje Powiatowe Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi rozstrzygnięte.

11 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyły się powiatowe eliminacje do Konkursu o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi dla szkół średnich. Ten etap zawodów organizowała Komenda Powiatowa Policji w Opocznie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Opocznie. W konkursie uczestniczyły czteroosobowe reprezentacje 3 szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Konkurs składał się z dwóch etapów: Pierwszy to tor przeszkód- zbliżony do tego jaki pokonują kandydaci do służby w Policji oraz test wiedzy – składający się z 30 pytań.

Tor przeszkód drużyny pokonywały w formie sztafety nie przekraczając 6 minut 24 sekund.

Najlepszy czas uzyskała drużyna I L.O im Stefana Żeromskiego- w Opocznie- 4 minuty 58 sekund.

Następnie drużyny przystąpiły do testu wiedzy. W zakres tematyczny testu wchodziły zagadnienia z Konstytucji RP, Ustawy o Policji , historii, wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie testu drużyna miała 30 minut.

Po podliczeni punktacji za test wiedzy oraz tor przeszkód najlepszą drużyną okazali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w im. Stefana Żeromskiego w Opocznie i to oni będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich 29 maja br. w Łodzi.

Wszyscy uczestnicy konkursu, dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w  Opocznie otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi  Miasta i Gminy Opoczno  Panu  Rafałowi Kądzieli za przekazanie upominków uczestnikom konkursu.  

Dziekujemy ratownikom medycznym FALCK Opoczno, za zabezpieczenie medyczne cześci sportowej turnieju.

Serdeczne podziękowania kierujemy także na ręce Pana Marka Zielińskiego, Dyrektora  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie,  za umożliwienie przeprowadzenia eliminacji w kierowanej przez niego placówce.

Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas  finału wojewódzkiego.

 

asp.szt. Barbara Stępień