Policjanci na targach pracy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na targach pracy

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali opoczyńścy funkcjonariusze podczas targów pracy. Mundurowi opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Celem targów, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także opoczyńskich  policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

 

Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla zainteresowanych.

 

Uczestnicy targów pracy mogli dowiedzieć się między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Policjanci wyświetlili także film promujący służbę w Policji.

 

asp.szt. Barbara Stępień