Pijany kierowca ciężarówki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ciężarówki

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 47 letni nietrzeźwy kierowca ciągnika siodłowego marki Scania z naczepą, który podczas wyładunku kruszywa z naczepy doprowadził do jej wywrócenia.

Do zdarzenia doszło  28 marca 2018 roku, o godzinie 16.10 w miejscowości Modrzew. Jak ustalili policjanci,47 letni kierowca, mieszkaniec powiatu szydłowieckiego,  mając w organizmie  ponad 2,7 promila alkoholu prawdopodobnie kierował  ciężarówką. Ponadto kierujący podczas wyładunku kruszywa z naczepy nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do jej wywrócenia. Policjanci w kabinie kierującego zabezpieczyli butelkę  z alkoholem oraz kilka pustych butelek po trunkach. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Postepowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy:

Art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego:

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 87 par. 1 Kodeksu Wykroczeń:

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

 

asp. szt.. Barbara Stępień

  • Archiwum KPP Opoczno