Kolejne oszustwo - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne oszustwo

Niestety przestępcy nie mają przerw od swojej nikczemnej działalności. Pomimo wielu spotkań policjantów ze społecznością lokalną na terenie całego powiatu opoczyńskiego, informacji w mediach, edukacji najmłodszych nadal starsze osoby padają ofiarami oszustów, którzy bez skrupułów okradają ich często ze wszystkich oszczędności. Kolejny taki przypadek odnotowaliśmy w miejscowości Dzielna. Tam do mieszkania 79 latki przyszła kobieta, która podała się za pracownika opieki społecznej.

Jak to zwykle bywa  w takich sytuacjach wykorzystała nieuwagę starszej pani  i ukradła jej  2200 złotych.

Zwracamy się z  prośbą do bliskich osób starszych, które mieszkają samotnie. Rozmawiajcie Państwo ze swoimi rodzicami, dziadkami, krewnymi o tego rodzaju zagrożeniach. Warto przypominać starszym osobom, że przy obcych osobach w domu nie należy wyciągać żadnych pieniędzy. Najlepiej  o wszystkich wątpliwościach co do intencji wizyty nieproszonego gościa powiadomić policję pod  numerem telefonu 997.

Oczywiście policjanci nadal będą  spotykać się z mieszkańcami  powiatu  aby  m.in. przestrzegać przed tego rodzaju sytuacjami.

asp.szt. Barbara Stępień