Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienni goście w opoczyńskiej komendzie policji

Jak wygląda policyjny areszt? Jak i gdzie policjanci trenują swoje umiejętności strzeleckie? Co to jest stanowisko kierowania? I co właściwie robi oficer dyżurny policji? Na te i na wiele innych pytań, rezolutnych 6 latków ze Szkoły Podstawowej w Paradyżu- odpowiadali opoczyńscy policjanci. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły opoczyńską komendę policji.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Paradyżu oraz rzecznik prasowy opoczyńskiej komendy, wspólnie opowiadali małym gościom o służbie w policji. Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Cele, pomieszczenia do kontroli osobistej, wywołały na wielu dziecięcych buziach zdziwienie. Podobne emocje wywołała wizyta w policyjnej strzelnicy. Tam policjanci opowiadali jak wygląda treningowe strzelanie do tarcz i dlaczego to takie ważne w codziennej służbie. Mundurowi przypomnieli najmłodszym, że broń jest bardzo niebezpiecznym narzędziem i żadne dziecko nigdy nie powinno samo jej dotykać.

Mali goście odwiedzili także stanowisko kierowania, poznały oficera dyżurnego i zobaczyły „od kuchni” na czym polega służba dyżurnego jednostki.

Oczywiście dzieci odwiedziły także Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji. Już dziś przed szefem opoczyńskich policjantów większość z nich złożyła deklarację chęci pracy w policji, choć część  rozważa jeszcze możliwość służby w Straży Pożarnej :-) 6 latki oferowały swoją pomoc przy łapaniu niegrzecznych osób i jednocześnie obiecały, że same będą zawsze grzeczne, co wzbudziło niewątpliwe radość na twarzach nauczycielek.

Na koniec spotkania policjanci każdemu z uczniów podarowali ufundowany przez Gminę Paradyż element odblaskowy. Dzieci chóralnie obiecały, że wychodząc na ulicę będą pamiętać aby zakładać opaskę odblaskową.

 

asp. szt. Barbara Stępień