Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali niespełna dwumiesięczne dziecko

Do dramatycznych zdarzeń doszło 4 listopada 2017 roku w jednym z domów w Opocznie. Do dyżurnego policji dodzwoniła się roztrzęsiona kobieta i poinformowała, że maleńkie dziecko dusi się i może umrzeć. Kiedy udało się ustalić gdzie potrzebna jest pomoc natychmiast na miejsce pojechało dwóch opoczyńskich dzielnicowych

    Policjanci jako pierwsi byli na miejscu, sytuacja jaką zastali  nie pozwalała na  to, by czekać na przyjazd karetki. Dziecko nie oddychało było sine oczy miało zamknięte. Dzielnicowi natychmiast przystąpili do udzielenia maleństwu pomocy.

Udrożnili drogi oddechowe, z ust chłopczyka wypłynęła  wydzielina, następnie odwrócili dziecko główką w dół i delikatnie oklepywali plecki, dzięki temu  chłopczyk wypluł zalegającą treść i zaczął z trudnością oddychać. Kiedy dziecko zaczęło płakać było już wiadomo, że najgorsze minęło. Pomimo przywrócenia funkcji życiowych chłopca, policjanci cały czas kontrolowali oddech i tętno maluszka, a  przy okazji uspokajali roztrzęsioną mamę chłopca. Zostali przy rodzinie do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.
    Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych chłopiec wraca do zdrowia.
Starszy dzielnicowy asp. Piotr Laskowski, który brał udział w tej dramatycznej ale  szczęśliwie zakończonej interwencji na swoim koncie  już  ma podobne interwencje. Kilka  lat temu  z płonącego budynku wyprowadzał ludzi, pomagał ciężko rannemu koledze z partolu zatamować krwawienie z tętnicy, po tym jak został ugodzony nożem podczas podejmowanej interwencji. Wielokrotnie brał udział w konkursie Dzielnicowy Roku. Jego młodszy służbą kolega sierż. szt. Dominik Madej także cieszy się bardzo dobrą opinią przełożonych. Swoje zadania służbowe realizuje z należytą sumiennością i starannością. Obaj zawsze są do dyspozycji mieszkańców rejonów służbowych, które obsługują, a przy tym wszystkim są zwyczajnie  lubiani przez koleżanki i kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

 Gratulujemy naszym kolegom odwagi w podjęciu tak zdecydowanych działań.

Rodzicom  małego Alanka życzymy aby  synek zdrowo rósł i by czerpali radość z jego wychowania.

 

asp.szt. Barbara Stępień

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.