Policyjna Akademia Bezpieczeństwa- finał powiatowy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa- finał powiatowy

Powiatowe eliminacje "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie" przeprowadzono w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie . To już XII edycja konkursu organizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

W konkursie dział wzięło 26 uczniów z 13 zgłoszonych  szkół. Turniej swoją obecnością uświetnili: Starosta Opoczyński, Zastepcy Burmistrza Miasta Opoczno,v-ce dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opoczne- gospodarz obiektu w którym zorganizowano finał powiatowy oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji opoczyńskiej policji.

Podczas konkursu dzieci klas drugich szkół podstawowych z terenu powiatu opoczyńskiego rozwiązywały test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokonywały specjalnie do tego przygotowany tor przeszkód. W konkursie wzięło udział 13 szkół, które wystawiły dwuosobowe drużyny.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Błogim Rządowym. Drużyna ta będzie reprezentować powiat opoczyński podczas rywalizacji w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zajęły dzieci reprezentujące Szkołę Podstawową w Kamieniu, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie

Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody i okolicznościowe dyplomy. Upominki dla zawodników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Opocznie , Urząd Miejski w Opocznie, Wójt Gminy Sławno oraz sklep Market Opoczno. Uczestnicy turnieju to uczniowie, którzy w swoich szkołach przeszli najlepiej  elimicnacje. Sportowe zmagania  były przede wszytskim dorbą zabawą dla najmłodszych, którzy i tak już wykazali się  dużą wiedzą i umiejętnościami.

Teraz pozostało nam trzymać kciuki za występ drużyny zwycięskiej w finale wojewódzkim.

Opoczyńscy policjanci dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczny finał powiatowy.

 

asp.szt. Barbara Stepień