Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli. Chciał uciec.Trafił za kraty.

Policjanci z opoczyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 45 letniego mieszkańca powiatu szydłowieckiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany listem gończym, poza tym posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo kierowca spowodował kolizję drogową i w akcie desperacji próbował pieszo uciekać z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej K12 w miejscowości Dzielna. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z opoczyńskiej jednostki policji podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę vw passata. Jednak ten zignorował polecenia policjantów zobowiązujące go do zatrzymania się i zaczął uciekać obwodnicą Opoczna w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego.

Na rondzie przy zjeździe z obwodnicy uciekinier stracił panowanie nad samochodem, uderzył w bariery energochłonne jednak i to go nie zatrzymało. Desperat  wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Przeskoczył  bareierę i stoczył się ze skarpy. Policjanci  już w pościgu pieszym po chwili zatrzymali 45 latka.

Wówczas okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponieważ istniało wysokie prawdopodobieństwo, że zatrzymany mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości,aby to ustalić została pobrana mu krew do badań na ustalenie zawartości alkoholu w organizmie.

Zatrzymany z policyjnego aresztu  trafił już do aresztu śledczego.

Przypominamy!

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Barbara Stępień