Z dziećmi o profilaktyce - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z dziećmi o profilaktyce

Policjanci z opoczyńskiej komendy policji , spotkali się z dziećmi ze szkół w Kraśnicy,Kruszewcu, Ziębowie, Libiszowie,Mroczkowie Gościnnym, przedszkolakami w Bukowcu Opoczyńskim oraz w opoczyńskiej ósemce.Rozmowy dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym ale także kontaktów z rówieśnikami.


To już kolejna tego typu pogadanka dzielnicowych z dziećmi w związku z nowym rokiem szkolnym.
Policjanci tłumaczyli dzieciom, jak zachowywać się będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jak np. bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak być właściwie widocznym podczas zmieniających się warunków atmosferycznych.

Policjanci swoje działania przeprowadzili w  ramach Kampanii Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeńśtwo przez  cały rok szkolny".

Najważniejszym elementem rozmów z dziecmi, jest uświadomienie ich o ewentualnych zagrożeniach z jakimi mogą spokać się w drodze do szkoły, czy podczas  zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci zwracają także uwagę na zachowanie uczniów w szkole. Przypominają o konsekwencjach nieodpowiednich zachowań wobec swoich rówieśńików czy innych osób. 
Sposób przekazywania przez policjantów cennych wskazówek i możliwość zadawania pytań, bardzo spodobały się uczniom, dlatego też z pewnością policjanci będą takie spotkania kontynuować.

asp.szt. Barbara Stępień