W Brudzewicach o bezpieczeństwie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

W Brudzewicach o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem w działalności nie tylko placówek oświatowych ale także takich instytucji jak policja. Profilaktyka- czyli zapobieganie różnym niepożądanym sytuacjom jest od dawna jednym z głównych zadań policji.

 Dlatego funkcjonariusze cyklicznie spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. Tym bardziej stojąc u progu nowego roku szkolnego  warto jest rozmawiać z najmłodszymi o tym jakich sytuacji powinny unikać, jak  prawidłowo zachowywać się w szkole  czy podczas drogi do szkoły.
Ważne, by pamiętac,że rozmowa o zagrożeniach,to nie tylko rola różnych instytucji ale przede wszystkim rodziców/opiekunów.

 

Policjanci z drzewickiego posterunku policji odwiedzili uczniów szkoły w Brudzewicach.

Uczniowie spotkali się z dzielnicowymi, by posłuchać o tym jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, jak postępować w kontakcie z obcymi osobami czy w końcu o zagrożeniach jakie czyhają na młodych ludzi w sieci.
Policjanci zawsze starają się w czytelny sposób wyjaśnić dzieciom nie tylko skutki złego zachowania, odpowiedzialność jaką młody człowiek może ponieść za łamanie prawa, zwracają tez uwagę  na to jak unikać sytuacji, które mogą  być  w konsekwencji niebezpieczne. 

 

asp.szt. Barbara Stępień