Kolejny wypadek z udziałem dzieci. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny wypadek z udziałem dzieci.

Do tragicznego wypadku z udziałem dwóch 14 latków doszło 6 września br. przed godziną 20.00 w miejscowości Żelazowice w gminie Żarnów. Wezwani na miejsce policjanci, wykonując ustalenia pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalili, że dwóch chłopców w wieku 14 lat jechało na jednym rowerze poruszając się lewym pasem drogi. Jeden z nich kierował, drugi siedział na ramie. Prawym pasem jezdni w tym samym kierunku,w którym poruszali się chłopcy, jechał 19 letni kierowca fiata panda.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna widział z oddali czerwony punkt oświetlenia, sądził,że jest to pieszy. Jadąc dalej nagle zauważył,że lewą stroną drogi porusza się rowerzysta. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn14 latek zjechał z lewego pasa wprost pod jadącego fiata pandę. Kierowca pomimo podejmowanej próby hamowania nie zdołał uniknąć zderzenia z jednośladem. Niestety skutki tego zdarzenia okazały się dramatyczne. Chłopcy z poważnymi urazami wielonarządowymi trafili do dwóch szpitali. Jeden z nich do Radomia, kolejny na Oddział Intensywnej Terapii w Opocznie. Obaj są w ciężkim stanie. Kierowca fiata pandy był trzeźwy. Samochód jak też rower zostały zabezpieczone do szczegółowych badań technicznych.

 

Zwracamy się z prośbą do  dzieci, młodzieży, dorosłych o zachowanie ostrożności na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzysta, jadący po zmroku powinien mieć bezwzględnie włączone światła, założoną kamizelkę odblaskową i co ważne poruszać się po drodze zgodnie z przepisami.

 

asp.szt. Barbara Stępień