Odnaleziona 68 latka z Opoczna - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziona 68 latka z Opoczna

Ponad 110 osób- opoczyńskich policjantów i strażaków poszukiwało zaginionej 68 letniej mieszkanki Opoczna. Kobieta po spędzonej nocy w lesie została szczęśliwie odnaleziona.

Informacje o zaginięciu opocznianki, policja otrzymała 11 lipca 2017 roku w godzinach popołudniowych. Ponieważ z zawiadomienia wynikało, że kobieta jest niepełnosprawna, nie mówi i nie potrafi wskazać miejsca zamieszkania. Istniało duże ryzyko, że jej zdrowie i życie jest zagrożone. Jak zwykle w takich sytuacjach dla całej jednostki policji został ogłoszony alarm. Do poszukiwań włączyli się także strażacy. Wspólnie przeczesywali teren w obrębie ostatniego miejsca przebywania kobiety oraz inne części miasta. Rozmawiali z mieszkańcami, sprawdzali pustostany, skwery, parki, pobliskie lasy.

Informacje o zaginionej zostały także opublikowane w mediach społecznościowych. Dodatkowo policjanci przy użyciu radiowozów służbowych i zamontowanych tam megafonów informowali mieszkańców Opoczna o prowadzonych poszukiwaniach i zwracali się z prośbą o przekazywanie w tej sprawie jakichkolwiek informacji, które mogłyby przybliżyć służbom miejsca w których być może starsza pani była widziana w ciągu dnia. Okazało się, że opocznianie włączyli się w poszukiwania. Docierały do nas sygnały i informacje, które weryfikowaliśmy.

12 lipca przed godziną 7.00, otrzymaliśmy informacje od pracownika PKP w miejscowości Zachorzów Kolonia, że prawdopodobnie w okolicy budki dróżnika PKP widzi zaginioną kobietę. Pracownik kolei wiedział, o poszukiwaniach z mediów społecznościowych, w których był zamieszczony wizerunek kobiety, poza tym przez całą noc widział w pobliżu policjantów, którzy kontynuowali miedzy innymi w tamtej okolicy poszukiwania kobiety. Szybko skojarzył fakty, zainteresował się samotną kobietą, która wyszła z lasu. Okazało się, że jego przypuszczenia potwierdziły się. Starsza pani od miejsca zaginięcia przeszła prawie 8 kilometrów. Na szczęście, pomimo spędzonej w lesie nocy jej życiu nic nie zagraża. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o zaginionej. Dziękujemy też strażakom, którzy włączyli się w poszukiwania.

 

st.asp. Barbara Stępień