Policjanci odnaleźli zaginionego 28 latka. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego 28 latka.

Policjanci z Opoczna na terenie powiatu rawskiego odnaleźli zaginionego 28 latka. Poszukiwania mężczyzny trwały kilkanaście godzin.

Opoczyńscy policjanci o zaginięciu 28 latka zostali powiadomieni 10 lipca o godzinie 11.30. Z otrzymanych informacji wynikało, że mężczyzna na co dzień mieskzaniec województwa mazowieckiego, pracował przy montażu gazociągu przy drodze krajowej K12 w miejscowości Kozenin w powiecie opoczyńskim. 10 lipca rano stawił się do pracy, po czym przed południem zabrał swoje rzeczy i udał się w kierunku pobliskich lasów.  Policjanci ustalili także, że 28 latek może znajdować się w złym stanie emocjonalnym, co może bezpośrednio zagrażać jego życiu. W związku z tym dla całej jednostki policji został ogłoszony alarm. Do pomocy w poszukiwaniu mężczyzny jak zawsze w takich przypadkach zostali zaangażowani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej jak i jednostek OSP. Łącznie mężczyzny szukało ponad 180 osób. Policjanci przeszukiwali rozległe tereny leśne ale także prowadzili inne ustalenia, które wykazały, że 28 latek przemieszcza się na teren powiatu tomaszowskiego, a następnie rawskiego.

 Po całej nocy poszukiwań 11 lipca, we wczesnych godzinach porannych, policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji, na terenie powiatu rawskiego odnaleźli zaginionego. Ponieważ 28 latek całą noc spędził w lesie podjęto decyzję o tym, aby mężczyznę przebadał lekarz. Meżczyźnie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Opoczyńscy policjanci dziękują wszystkim strażakom zaangażowanym w poszukiwania.

st.asp. Barbara Stępień