Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwościi i spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali 38 letniego kierowcę hondy civik, który mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia.

O zdarzeniu drogowym dyżurny opoczyńskiej policji został powiadomiony 24 czerwca 2017 roku, o godzinie 19.35. Z relacji zgłaszającego wynikało,że w Opocznie przy ulicy Rolnej kierowca samochodu osobowego honda civic, cofając najechał na opla astrę, którym kierował 27 latek, a następnie z impetem ruszył do przodu i uszkodził zaparkowane  audi, należące do 41 letniej opocznianki. Kierowca hondy po tym jak uszkodził dwa samochody uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu swój samochód. Policjanci podjęli pościg za mężczyzną. Jednak ten po kilkuminutach wrócił na miejsce zdarzenia, jak tłumaczył policjantom zbiegł z miejsca kolizji, bo wystraszył się konsekwencji. Policjanci ustalili, że 38 letni sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organiźmie. Dodatkowo okazało się, że samochód honda civik, nie ma aktualnego ubezpieczenia OC.
38 latek odpowie kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu wysoka grzywna, utrata prawa jazdy, a nawet kara  pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy.

Kierowanie  samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

 

st.asp. Barbara Stępień