Kręci mnie bezpieczeństwo w opoczyńskiej trójce - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo w opoczyńskiej trójce

Policjanci z opoczyńskiej komendy spotkali się z uczestnikami XVII Biegu Sienkiewiczowskiego o Puchar Dyrektora ZSS nr 3 w Opocznie. Nad bezpieczeństwem biegu czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Zawody swoją obecnością uświetnił Burmistrz Opoczna, Pan Rafał Kądziela, który nie tylko pogratulował zapału młodym sportowcom, ale także  oficjalnie otworzył bieg.

Jednak zanim uczniowie stanęli na linii startu rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie na drodze, zasadach jakie obowiązują pieszych oraz rowerzystów. Najmłodszym uczestnikom zostały wręczone kamizelki odblaskowe- bo jak wiemy,  to niezbędny element wyposażenia odpowiedzialnego rowerzysty.

Dzieci obiecały, że będą je zakładać przy okazji wycieczek rowerowych.

Poza tym okazało się,że uczniowie doskonale  znają przepisy z zakresu ruchu drogowego. Mamy nadzieję,że zdobytą wiedzę będą teraz umiały zastosować w codziennym życiu.

W spotkaniu udział brali także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zadbali o to, by uczestnicy biegu mogli bezpiecznie go odbyć ulicami w okolicach szkoły.

Wręczenie nagród zwycięzcom  odbędzie się  27 maja br. podczas  V Pikniku z Trójką na terenie ZSS w Opocznie. Już dziś gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

 

 

st.asp. Barbara Stępień