Wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeńśtwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeńśtwa

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w ramach współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym, a opoczyńską policją, v-ce starosta Marcin Baranowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Barbara Chomicz, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł.isnp. Konrada Kobierskiego, przekazali elementy odblaskowe w postaci kamizelek oraz opasek na rękę.

   „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!”, to hasło, które towarzyszy nie tylko opoczyńskiej policji ale także władzom powiatowym. Już kolejny raz w ramach podejmowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa władze powiatu przekazały opoczyńskiej policji elementy odblaskowe, które zostaną rozdane, podczas działań prewencyjnych, mieszkańcom naszego powiatu.

   16 marca 2017roku w Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie, v-ce Starosta Opoczyński Marcin Baranowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Barbara Chomicz, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł.insp. Konrada Kobierskiego przekazali odblaskowe kamizelki oraz opaski.

   Policjanci przez cały rok czy to podczas spotkań dla dzieci i młodzieży, czy podczas akcji ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, przypominają podstawowe zasady bezpiecznych zachowań na drodze jak i podczas jazdy jednośladami. Jednym z wiodących tematów spotkań są aspekty dotyczące potrzeby stosowania elementów odblaskowych przez pieszych, a także bezpiecznego zachowania na drodze w sytuacjach zagrożenia.

   Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, podczas organizowanych cyklicznie akcji „Niechronieni” starają się uświadamiać pieszych ale także m.in  rowerzystów, o potrzebie zakładania elementów odblaskowych. Mundurowi  jeśli tylko mogą, przekazują mieszkańcom odblaski i przypominają o konieczności ich zakładania.

   Pamiętajmy, że odblaski na prawdę mogą uratować życie!

   W imieniu kierownictwa opoczyńskiej komendy policji, policjantów pełniących służbę na drodze oraz prowadzących zajęcia profilaktyczne składam serdeczne podziękowania na ręce Zarządu Powiatu Opoczyńskiego za wspieranie naszych działań.

 

st.asp. Barbara Stępień