Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
zjz

Najczęściej czytane

 1. Jechał zgniecionym przez drzewo autem

  Kierujący w różny sposób tłumaczą swoją niefrasobliwość czy też brak odpowiedzialności na drodze. Tym razem policjanci po raz pierwszy mieli do czynienia z kontrolowanym samochodem, który był praktycznie złamany na pół, a mimo to właściciel dalej nim jechał. Wcześniej na pojazd spadło drzewo. Kierujący zapomniał nie tylko o zdrowym rozsądku ale także o przepisach, które regulują dopuszczenie pojazdu do ruchu.

 2. Zatrzymani w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem

  Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem 31 letniego mieszkańca Opoczna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił także na postawienie zarzutów dwóm kolejnym osobom, w tym nieletniemu - podejrzanym o pomocnictwo w zbrodni. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec dwojga dorosłych zatrzymanych tymczasowy areszt. Nieletni będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Do czasu rozprawy osadzony zostanie schronisku dla nieletnich. 44 letni podejrzany o zabójstwo wcześniej był wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa w tym m. in spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 3. Opoczyńscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

  Szybka decyzja i błyskawiczna reakcja opoczyńskich policjantów uratowała życie 36-latkowi, który chciał wyskoczyć z okna na 4 piętrze budynku w Drzewicy. Policjanci słysząc dramatyczne wołanie o pomoc kobiety przebywającej w mieszkaniu, wyważyli drzwi mieszkania i ściągnęli mężczyznę z okna. Po zdarzeniu została mu udzielona pomoc medyczna. Okazało się, że był on poszukiwany.

 4. Agresywny pseudokibic w rękach policjantów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała. 29 latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Iskrą zapalną całego zajścia były emblematy dwóch różnych klubów piłkarskich jakie w dniu zdarzenia obaj mężczyźni mieli na koszulkach.

 5. Plaga pijanych kierowców. Opocznianie reagują!

  Od 1 do 6 stycznia 2020 roku, policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Rekordzista miał w organizmie prawie 3, 5 promila alkoholu. W kilku przypadkach o podejrzeniu kierowania samochodami na „podwójnym gazie” poinformowali policjantów mieszkańcy naszego regionu, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwa reakcji udało się wyeliminować z opoczyńskich dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

 6. Służba w Policji w innej odsłonie- nowy projekt opoczyńskich policjantów dedykowany młodzieży

  Od cywila do policjanta- wydarzenie zorganizowane przez opoczyńskich policjantów z udziałem funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przyciągnęło na salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury w Opocznie tłumy młodzieży ze szkół średnich powiatu opoczyńskiego. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, Laboratorium Kryminalistycznego, Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Zespół Negocjatorów Policyjnych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Całość poprowadzili kom. Dariusz Filipczak z łódzkiej policji oraz asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

 7. Podpalił opla astrę i bmw. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Opoczyńscy policjanci zatrzymali 18 letniego mieszkańca Opoczna, podejrzanego o podpalenie dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2020 roku pomiędzy godziną 3.00-4.30, na parkingu przy ulicy Skłodowskiej w Opocznie.

 8. Poszukiwany sprawca oszustwa

  Opoczyńscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. Do przestępstwa doszło 4 grudnia 2019 roku pomiędzy godziną 13.00 - 13.10, w Opocznie na ulicy Piotrkowskiej. Rysopis podejrzewanego: Wiek- około 40 lat, wzrost około 180 cm, średnia budowa ciała, na twarzy kilkudniowy zarost.

 9. O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

  Przed nami wyczekiwany przez wszystkie dzieci czas ferii zimowych. Dla policjantów zajmujących się profilaktyką to okres wzmożonych spotkań, rozmów z najmłodszymi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jedna z takich lekcji odbyła się w Szkole Podstawowej w Ogonowicach, która wśród najmłodszych uczniów realizuje projekt ” Mały mis w świecie wielkiej literatury”, na zaproszenie pedagoga szkolnego w spotkaniu udział wzięła oficer prasowa opoczyńskiej policji asp.szt. Barbara Stępień

 10. Poszukujemy świadków potrącenia rowerzysty w Strzyżowie. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia!

  Opoczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 6 października 2019r przed godziną 21.00 w miejscowości Strzyżów. Zapewniamy anonimowość.

Linki

Tagi