Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
zjz

Najczęściej czytane

 1. Kolejne złamanie kwarantanny

  Z karą wysokiej grzywny musi się liczyć 31-letni mieszkaniec gminy Żarnów, który złamał obowiązek pozostania w domu. Mężczyzna objęty kwarantanną wyszedł z domu i pojechał rowerem na działkę budowlaną.

 2. Dachował na torach kolejowych

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 23 letni kierowca samochodu marki MG ZS100, który dachował na przejeździe kolejowym w Drzewicy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pobawienia wolności.

 3. Obywatelskie zgłoszenie wyeliminowało z drogi pijanego kierowcę

  Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kierującego na „podwójnym gazie”. Zgłaszający zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę ciężarowej scanii z naczepą, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna o swoich obawach powiadomił policjantów. Dzięki temu 47-letni kierowca, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie został zatrzymany. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

 4. Złamał zasady kwarantanny i gromadzenia się

  Z karą grzywny musi się liczyć 25- letni mieszkaniec Opoczna, który złamał obowiązek pozostania w domu, pomimo objęcia go kwarantanną. Dodatkowo mężczyźnie jak też czworgu jego znajomych grozi odpowiedzialność za złamanie zakazu gromadzenia się, który został wprowadzony z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną.

 5. Policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji odnaleźli zaginioną 27-latkę

  O zaginięciu młodej kobiety opoczyńska policja powiadomiona została 18 marca 2020 roku o godzinie 18.00. Już niecałe dwie godziny później kobieta została odnaleziona.

 6. Poszukujemy świadków potrącenia rowerzysty w Strzyżowie. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia!

  Opoczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 6 października 2019r przed godziną 21.00 w miejscowości Strzyżów. Zapewniamy anonimowość.

 7. Przywłaszczyły z kont oszczędnościowych klientów kilka milionów złotych

  Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobiety usłyszały prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Poszukujemy sprawcy zuchwałej kradzieży telefonu komórkowego!

  Opoczyńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży telefonu komórkowego. Do przestępstwa doszło 9 listopada 2019 roku na przystanku autobusowym przy ulicy Biernackiego w Opocznie. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że nn. mężczyzna przechodząc obok przystanku autobusowego, wyrwał młodej kobiecie z ręki telefon komórkowy. Publikujemy wizerunek podejrzewanego. Wszelkie informacje w tej sprawie można kierować do prowadzącego pod nr tel. 44 754 6163 lub pod numer tel. 44 754 61 11/04/

 9. mł.asp. Witold Widawski- kandydatem do tytułu najlepszego dzielnicowego woj. łódzkiego-Plebiscyt!

  Wybieramy Dzielnicowego Roku . Trwa głosowanie w plebiscycie na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Opoczno reprezentuje mł.asp. Witold Widawski!

 10. Znalazłeś cudzą rzecz? Pamiętaj musisz ja oddać.

  Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy ? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowo znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi