Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Dzięki błyskawicznej reakcji opoczyńskich policjantów udało się uratować życie 27-letniego mężczyzny.

  Dramatyczny telefon od zrozpaczonego ojca, o prawdopodobnym targnięciu się na życie jego 27-letniego syna, dyżurny opoczyńskiej policji odebrał 17 września 2018 roku, o godzinie 05.00. Rodzice chłopaka wraz z jego dziewczyną, przez chwilę szukali go na własną rękę jednak kiedy w sprawdzanych przez siebie miejscach nie zastali 27-latka powiadomili o sytuacji opoczyńską policję. Policjantom udało się odnaleźć i uratować desperata.

 2. asp. Piotr Laskowski, najlepszym dzielnicowym garnizonu łódzkiego.

  Starszy dzielnicowy asp. Piotr Laskowski zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie „Dzielnicowy Roku”. Nasz kolega, będzie reprezentować garnizon łódzki w konkursie ogólnopolskim.

 3. Postawa godna pochwały

  Podróżująca hondą para, udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla zafiry.

 4. Kierował seicento" na podwójnym gazie" Wjechał do przydrożnego rowu.

  Nietrzeźwy 39 letni kierowca fiata seicento, na drodze krajowej DK12, w miejscowości Strzelce, stracił panowanie nad samochodem doprowadzając do jego wywrócenia, a w konsekwencji zakończył podróż w przydrożnym rowie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Okazało się, że 39 latek jest nietrzeźwy, w chwili zdarzenia miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 5. Bezpieczny przedszkolak

  Starszy Dzielnicowy asp. Piotr Laskowski, spotkał się z przedszkolakami z opoczyńskiej ósemki. Policjant rozmawiał z dziećmi o tym jak zachowywać się bezpiecznie.

 6. "Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon

  Wrzesień to sezon wysypu grzybów, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Niestety wraz z tym mogą nasilić się zgłoszenia dotyczące zaginięć grzybiarzy. Doświadczenia z ubiegłego sezonu pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu.

 7. Poszukiwany przez opoczyńskich kryminalnych za przestępstwa narkotykowe, zatrzymany na warszawskim lotnisku.

  Podejrzany o uprawę, udzielanie i posiadanie środków odurzających, 29 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Pijany kierowca wjechał w zaparkowane auto i uderzył w budynek ośrodka zdrowia w Drzewicy

  Opoczyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 56 letniemu mężczyźnie, który mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu kierował oplem astrą i spowodował kolizje drogową. Seria zdarzeń z nietrzeźwym kierowcą miała miejsce w Drzewicy przy ulicy Stawowej. Jak się okazało 56 letni kierowca opla astry, najpierw najechał na zaparkowanego nissana, a następnie uderzył w budynek ośrodka zdrowia. Na szczęście nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

 9. Jadąc "Ursusem" potrącił 79 letnią pieszą.

  Opoczyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego i pieszej.

 10. Pies przywiązany na torach kolejowych

  Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei uratowali psa, a opoczyńscy policjanci zatrzymali 44-letniego nietrzeźwego właściciela i jednocześnie oprawcę zwierzęcia. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Linki

Tagi

duchowni oszust dokumenty głuchoniemi wprowadzenie kolizja wypadek droga pijani kierowcy motocykl dzecko zaginione piłka nożna chuliganski wybryk kieszonkowiec MSWiA bezpieczne wakacje usiłowanie rozboju zima trudne warunki drogowe szkoła kradzież bezpieczeństwo podsumowanie dzielnicowi mistrzynie ferie prewencja woda sklep przemyt profilaktyka oszustwo Gepard nieletni uczeń porozumienie piłka złodziej wakacje internet dziecko zaginione nielegalna broń zagrożenia niebieska karta naczepa Policja kradzież mieszkaniowa posterunek Turniej sieć