Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

  Opoczyńscy policjanci od 12 do 16 stycznia 2018 roku zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych z czego dwaj nie posiadali uprawnień, a jednemu zostały one cofnięte. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wszyscy swoim zachowaniem narażali na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu. Kierowco pamiętaj! Piłeś alkohol? Nie prowadź samochodu!

 2. „Kaskadowy pomiar prędkości” – policyjne działania

  Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 3. Swoją złość wyładował na passacie

  Opoczyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 23 latka, który zniszczył karoserie zaparkowanego samochodu. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa oraz zobowiązał naprawić wyrządzoną szkodę.

 4. Zima to niebezpieczny czas dla samotnych i bezdomnych- nie bądź obojętny. Pomóż potrzebującym. Wystarczy jeden telefon, by uratować czyjeś życie.

  W okresie zimowym nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i powiadamiajmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna.

 5. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 6. Uwaga na oszustki podające się za pracowników instytucji

  Oszuści znowu działają. Tym razem mieszkanka powiatu opoczyńskiego w wyniku przestępczego procederu straciła kilkaset złotych. Do domu starszej pani, weszła kobieta, która podała się za pracownika pomocy społecznej. Wizyta nieproszonego gościa skończyła się niestety utartą kilkuset złotych.

 7. Niebezpieczne znaleziska - policyjni pirotechnicy podsumowali rok

  Policyjni pirotechnicy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, podsumowali miniony rok. Od stycznia 2018 do grudnia 2018 odnotowano 33 zgłoszenia z czego 23 zostały potwierdzone. Łącznie policjanci zabezpieczyli 466 sztuk amunicji różnego rodzaju z okresu I i II Wojny Światowej oraz 3 jednostki broni palnej.

 8. Ostrzegamy przed śmiertelnie niebezpiecznymi dopalaczami!

  Przed nami Sylwester, wiele osób Nowy Rok przywita na różnych balach, prywatkach, spotkaniach towarzyskich. Apelujemy, by przy okazji takich spotkań, pod żadnym pozorem nie eksperymentować z środkami psychoaktywnymi w tym ze śmiertelnie niebezpiecznymi dopalaczami- substancjami chemicznymi często o nieznanym składzie, których zażycie może doprowadzić nawet do śmierci. Policja wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym wydała w tej sprawie komunikat.

 9. Zamontował w swoim aucie uprzywilejowane sygnały dźwiękowe

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji zatrzymali kierującego, który posiadał w swoim pojeździe urządzenie stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdów... uprzywilejowanych. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 10. Trudny czas dla kierowców i pieszych- uważajmy na drogach!

  Zima to niebezpieczny czas dla użytkowników dróg. Piesi po zmroku, dla własnego bezpieczeństwa powinni zakładać elementy odblaskowe. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

Linki

Tagi

prewencja odprawa zima ferie miasteczko ruchu drogowego bezpieczne wakacje wypoczynek mediacja pojazd odblaski wyludzenie kradzież ucieczka zagrożenia kolizja porozumienie papierosy wywiadówka amunicja uważaj piłka nożna sklep oszustwo Policja sieć złodziej bezpieczeństwo wypadek nielegalna broń dziecko przemyt Śmiertelny wypadek rodzic szkoła profilaktyka kłusownicy kieszonkowiec wakacje internet Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego nieletni minister bezdomny spotkanie kontrabanda urząd droga działkowcy wypadek kolejowy Turniej